AKREP BURCUNDA DOLUNAY VE SEZGİLERİMİZİN GÜCÜ

7 Mayıs 2020’de Akrep burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay sezgilerimizi güçlendirirken derin ve çok boyutlu düşünmekte zorlanmayabiliriz.

Her dolunay bir farkındalık zamanı ve özellikle de Akrep burcundaki dolunaylar sezgilerimizi çok daha güçlü kılma açısından bu farkındalığı bir başka boyuta taşıyor. Farkındalığımız yine yükselirken bu kez derin algılar da kazanabiliriz. Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği, gecenin de gündüzün de aydınlandığı bu zaman dilimi, Boğa Akrep aksında gerçekleştiğinde duygusal açıdan biraz daha sivri ve keskin olabilir. Duygularımızı ve duygusal tepkilerimizi kontrol etmek için biraz daha çaba ve gayret sarf etmeliyiz.

Bu dolunayda Ay Neptün’e olumlu bir üçgen açı yaparken Güneş ise Merkür’le kavuşuyor. Dolunayların farkındalık ve karar anları olduğunu anımsayalım. Bu dolunayda sezgilerimiz güçlenirken aklımız da doğru kararlar almamızı sağlayabilir.

Akrep burcu korku ve kaygılarla da ilişkili burç. En derin kaygılarımızın su yüzüne çıkmaya çalıştığı bu dolunay psikolojik ve ruhsal süreçlerin kapısını aralayabilir. Bu dönem terapiler, ruhsal çalışma ve uğraşlar için uygun olabilir. İçsel yüzleşmeler, içsel hesaplaşmalar da bu süreçte sık görülebilir.

Duygusal açıdan bu derinlikli süreçte konsantrasyon gücü gerektiren çalışmalara odaklanmak bizi negatif duygu ve düşüncelerden uzaklaştırabilir. Çözülmesi zor sorun veya problemlerin üzerine sakinlikle gitmek dolunaydan dolayı yaşadığımız duygusal kaosu hafifletebilir.

Akrep burcunda dolunay ayrıca ortak maddi konuların, iş ve para konularının, vergi ve mirasla ilgili mevzuların su yüzüne çıkmasına neden olabilir. Bu konularda farkındalığı yükseltirken bazı yargılarda bulunmamızı veya kararlar almamızı sağlayabilir.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:


KOÇ

Algılarınızın, sezgilerinizin çok güçlü olduğu bu dolunay derin düşünmenizi sağlıyor. Hızı bir kenara koyup farklı ve sıra dışı bir şekilde derinlikli düşünebilir, kapalı, gizemli konuların üzerine gidebilirsiniz.

BOĞA

Karşıt burcunuzdaki dolunay ilişkinize ışık tutuyor. Sezgileriniz ortaklıklar ve ilişkilere dair çok daha derinlikli ve kapsamlı düşünmenizi sağlayabilir. İlişkinizle ilgili keskin ve sezgisel bir karar anı olabilir bu dolunay.

İKİZLER

Dolunayda gündelik rutinleriniz, çalışma ortamınız ve gündelik yaşamınıza ilişkin farkındalıklar söz konusu olabilir. Düzen, temizlik, sağlık, şifa konularında yaşamınızı etkileyebilecek yeni kararlar alabilirsiniz.

YENGEÇ

Dolunayın getirdiği farkındalığı sevdikleriniz, aşkınız, tutkularınız ve varsa çocuklarınızla ilgili yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızı, aşkla yaptığınız işleri ve tutkularınızı etkileyen kararlar alabilirsiniz.

ASLAN

Dolunay ev ve aile yaşamınızla ilgili farkındalıkları beraberinde getirirken geçmişe dair bazı konuları artık daha iyi görüp anlamanızı sağlayabilir. Bununla bağlantılı olarak da ev ve aile yaşamınıza ilişkin kararlar alabilirsiniz.

BAŞAK

Dolunayla birlikte yakın çevrenizle, her gün görüştüğünüz kişiler, komşularınız ve kardeşlerinizle ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Bu gelişmelerle birlikte onlara dair yeni farkındalıklar içinde olabilir, iletişim konularında karar alabilirsiniz.

TERAZİ

Akrep burcunda meydana gelen dolunay parasal ve maddi konulara ışık tutuyor. Hem sahip olduklarınızın hem de kendi değerinizin farkına varacağınız bir dolunay süreci yaşayabilirsiniz. İş ve para konularında kararlar söz konusu olabilir.

AKREP

Burcunuzda gerçekleşen dolunay karşı tarafa ve onun ihtiyaçlarına odaklandığınız bir dönemde size kendinizi hatırlatıyor. Kendinizi çok daha iyi anlayacağınız, sezgi ve algılarınızın tavan yapacağı bir dolunay yaşayabilirsiniz.

YAY

Bugünkü dolunayla manevi ve sezgisel anlamda güçlenebilirsiniz. Bilinçaltınızı ve rüyalarınızı harekete geçiren bir dolunay yaşayabilirsiniz. Geri planda kalan hırs ve mücadele gücünüzün de farkına varabilirsiniz.

OĞLAK

Dolunay sosyal yaşamınıza ve arkadaşlık ilişkilerinize ışık tutuyor. Daha önce fark etmediğiniz bir durumu fark edebilirsiniz ve bu farkındalık bazı arkadaşlıklarınızı bitirmenize ve bazılarını başlatmanıza neden olabilir.

KOVA

Dolunay iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda farkındalıkları ve yeni kararları gündeme getirebilir. Bu kararınıza uygun şekilde hedeflerinizde ve planlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz ancak herhangi bir adım atmak için iki hafta sonraki yeni ayı beklemelisiniz.

BALIK

Dolunay ruhunuzdaki keşfetme duygusunu tetikleyebilir. Kendinizi ve ufkunuzu geliştirebileceğiniz fırsatları görebilir, fark edebilirsiniz. Uzaklardan doğan imkanlar olabilir ve bunları tartıp değerlendirebilirsiniz.

Mayıs Astrolojisi: Dolu Dolu bir ay bizi bekliyor!