MART ASTROLOJİSİ VE AKIŞIN GETİRDİKLERİ

Güneş yeni bir Zodyak döngüsüne ilerlerken bu bahar gün dönümüne kadar yeni başlangıçlar için enerji toplayabiliriz, kendimizi ruhen hazırlayabiliriz.

2 Mart’ta Balık burcunda bir yeni ay meydana geliyor. Burçlar kuşağının son burcu olan Balık burcunda gerçekleşen bu yeni ayla birlikte hayatımızda bazı kapanışlar, bitişler, sonlanmalar, vazgeçişler söz konusu olabilir. Geride bıraktıklarımız ya da bırakacaklarımızla ilgili son bir veda niteliği taşıyabilir. Bir alışkanlığımızdan vazgeçebiliriz. Bir kişiyi, yeri, olayı, gelişmeyi ardımızda bırakabiliriz.

6 Mart’ta Mars ve Venüs birlikte burç değiştiriyor ve sosyal burç Kova’ya ilerliyor. Kendinizden çok sosyal çevrenizi, arkadaşlarınızı düşüneceğiniz, ön planda tutacağınız bir döneme ilerliyorsunuz. Bu dönem enteresan aşk ve ilişkileri beraberinde getirebilir. Aşka biraz farklı, biraz sıra dışı bir bakış açınız olabilir. Bu bakış açısını enerjinize de taşıyabilirsiniz. Yenilikçi, teknolojik uğraş ve çabaların içinde olabilirsiniz.

10 Mart’ta Merkür Balık burcuna ilerliyor. Merkür bu burçta ilerlerken unutkanlığa, dalgınlığa ve sakarlığa daha çok dikkat etmek gerekebilir. Akıllar dağılırken konsantre olmakta zorluk yaşayabiliriz. Dolayısıyla hesap, incelik, detay gerektiren işlerde dikkatli davranmalıyız.

18 Mart’ta Başak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay sağlığımızla, kendimize gösterdiğimiz özenle, arınma ve temizlikle ilgili konuları gündeme getirirken, bu konularla ilgili farkındalığımızı artırabilir. Bedensel arınmaya olduğu kadar ruhsal arınmaya da ne denli ihtiyaç duyduğumuzu hissedebiliriz. Gözümüzden kaçan detaylar, bu farkındalıkla birlikte gözümüze çarpabilir. Sorunlara, dertlere, rahatsızlık veya hastalıklara çare bulmaya çalışacağımız bir hafta içinde olabiliriz, önümüzdeki bir hafta boyunca. Bu dönemde kendimizi olduğu kadar başkalarını da düşünebilir, onların da dertlerine derman olmayı isteyebiliriz. Bu noktada dikkat etmemiz gereken ise odaklanmak ve asıl meseleyi kaçırmamak olabilir. Başak burcunun temaları olan mükemmeliyetçi ve eleştirel yaklaşımı daha yoğun yaşarken, bu yaklaşımın bizi asıl yapmamız gerekenlerden ve aksiyona geçip ilerlemekten alıkoymamasına özen göstermemiz gerekiyor. Başka deyişle düşünmekle, kaygılanmakla yetinmeyip, yapmış olduğumuz titiz ve kılı kırk yaran tespitler üzerinden ilerlemeyi bilmeliyiz. Böylece eksik ve gedikleri, rahatsızlık ve problemleri her yönden iyileştirebilir ve düzeltebiliriz.

20 Mart’ta Güneş’in zodyağın ilk burcu olan Koç burcuna ilerlemesi Bahar’ın gelişini de müjdeliyor. İlk, yeni ve taze başlangıçlar zamanına ilerliyoruz. 27 Mart’ta Merkür’ün de bu burca ilerlemesiyle daha dinamik ve hareketli olabilir, fiziksel ve sportif aktivitelere ağırlık verebiliriz. Ayrıca bu dönem girişimde bulunmak, cesur, iddialı, rekabetçi yönlerimizi ortaya koymak adına da uygun bir dönem olabilir. Lider ruhumuz ortaya çıkabilir ve burcumuza göre haritalarımızın Koç alanında çok daha aktif, enerjik ve girişken davranabiliriz. Bu dönem hayatımızda yeniliklere imza atmak, daha önce denemekten veya yapmaktan çekindiğimiz, korktuğumuz iş ve uğraşlara girişmek, kendimizi ve kişiliğimizi daha güçlü şekilde ortaya koymak için güzel bir dönem olabilir.


Aylık Burç Yorumları