YENGEÇ BURCU YILLIK YORUMU: 2020'DE YENGEÇ BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Yeni yıl ilişkiler adına ciddi, önemli, kararlı adımlar atacağınız bir yıl. Sosyal yaşamınızdaki değişimin ilişkinize yansımasına tanık olabilirsiniz. Sürpriz birlikteliklere hazır olun.

2020 bazı yönleriyle oldukça destekleyici, bazı yönleriyle de bir miktar zorlayıcı bir yıl olarak sizi beklerken güçlü ve zayıf tarafları dengelemeniz halinde bu yıldan zaferle çıkabilirsiniz. Öncelikle Ay düğümleri ve Güneş tutulmalarının burcunuzu epeyce etkileyeceğinden söz edelim. 2019 karşıt burcunuzda önemli bir Güneş tutulmasıyla ihtişamlı bir kapanış yaparken bu tutulma hayatınızda biri yoksa ciddi bir ilişkiyi beraberinde getirebilir. Jüpiter’in iyimser gölgesi altında gerçekleşen bu tutulma her ne kadar güzel his ve umutlar uyandırsa da çok kolay bir tutulma değil. Gerçekçi, ciddi ve yapıcı olmalı, zorluklardan, mücadeleden korkmamalısınız.

Yaşamınızın en önemli akslarından biri olan, hele de bu dönemde iyice ağırlığını ortaya koyan ilişkiler alanı sizden bu yıl epeyce bir beklenti içinde zira. Jüpiter ve Satürn’ün bu alandaki dansı oldukça öğretici ve bir o kadar da olgunlaştırıcı nitelikte. Karşınızda birbirinden ilginç kişiler bulabilirsiniz sözgelimi, sosyal çevrenize arkanızı dönüp sessiz ve sakin kalmanıza imkân tanımayabilir bu kişiler. Bu ilginç kişilerin getirebileceği sürpriz beraberlikler ise işin en heyecan verici kısmı olarak görünüyor.

10 Ocak’ta burcunuzda önemli bir Ay tutulması gerçekleşirken, kendi ihtiyaç ve beklentilerinizi anlayabilir ve tutulmanın farkındalığıyla önemli kişisel ve bireysel kararlara imzanızı atabilirsiniz. İlişkiler açısından kendinize bir duruş belirleyebilirsiniz sözgelimi. 5 Temmuz’daki Ay tutulması ise ilişkiler evinizde gerçekleşiyor. Bu tutulma da mevcut birlikteliğiniz, evliliğiniz veya ortaklığınızla ilgili kararları gündeminize taşıyabilir. 21 Haziran'da burcunuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması güçlü, radikal, önemli başlangıç ve adımları hayatınıza taşıyabilir. Satürn 2020’de kısa bir süreliğine burç değiştirecek, 21 Mart-1 Temmuz arası ilişkilerden yana size biraz nefes aldıracak bir dönem olabilir. Bu dönemde ancak ilişkilerin size kalan maddi boyutları, paylaşımlar üzerinden bazı olaylar, sınavlar geçirebilirsiniz.

Son olarak bir su burcu olduğunuzu hatırlatalım. Doğanız gereği içinde bulunduğunuz şartlara adapte olmanızı kolaylaştıran bir element su elementi. Her ne kadar suyun bir ağırlığı olmadığı düşünülse de aslında tam aksine bir deniz ve okyanusa dönüştüğünde çok güçlü ve hatta her burçtan daha güçlü olduğunu hatırlatalım. Dolayısıyla özellikle ilişkiler adına her ne olursa olsun bu gücünüzle zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Güçlü kök, aile ve ata bağlarınız bunun en büyük göstergesi.

2020’DE YENGEÇ BURCU: AŞK

Tutkuların insanısınız ve söz konusu aşk olduğunda grileriniz yok, her şey siyah ve beyaz kadar net ve apaçık olmalı. Aşk konusunda mükemmeliyetçi, en iyisini arayan, mücadeleden asla vazgeçmeyen ancak gerektiğinde defteri kapatıp gidebilen bir kişi olabilirsiniz. İşte 2020 tam da bu mücadelenizi, bu tutkunuzu destekleyen şartlar sunuyor. Belki de tek yapmanız gereken dışarıdan yumuşak gibi görünen kalıplarınızı azıcık esnetmek, mükemmelin dozunu biraz ayarlamak olabilir. Venüs’ün geri gittiği zamanlar olan 3 Nisan-25 Haziran arası sürpriz bir şekilde eski aşkları gündeminize sokabilir, hatta en olmadık ortam ve durumlardan bir aşk da ortaya çıkarabilir ve bu sizi oldukça şaşırtabilir. Dolayısıyla bu dönemde adımlarınızı daha dikkatli atmaya ve yolunuzdan sapmamaya bir miktar daha özen göstermeniz gerekiyor. Aşk yıldızı Venüs’ün burcunuzda parladığı 7 Ağustos-6 Eylül dönemi cazibeniz yükselirken ve güzelliğinize güzellik katılırken ilişkiyi korumak adına bir miktar zorlanabileceğinizi de hatırlatalım.

2020’DE YENGEÇ BURCU: PARA

Bir iş ortaklığınız varsa 2020 bu ortaklık açısından epeyce meşgul edici, bol gelişmeli ve olaylı seyredebilir. Bu ortaklık eğer sağlamsa ileriye yönelik yapıcı ve ciddi adımlar atabilirsiniz. Ancak yeterince güçlü değilse bu kez karşınıza birbirinden güç sınavlar çıkarabilir. Jüpiter ve Satürn ikilisi ortaklıklar yönünden oldukça önemli dersler ve bilgelikler çıkarabileceğinize işaret etmekte. Bu yıl Mars retrosu da var ve 10 Eylül ve 14 Kasım arasındaki Mars retrosu iş yaşamınızı ve kariyerinizi etkilerken aklınıza ve hayalinize gelmeyebilecek ihtimalleri, beklenmedik durumları önünüze çıkarabilir. Özellikle de iş yaşamınızda birebir ilişkilerin payı büyükse. Bu dönemde otorite konumundaki kişilerle, yaşlı, deneyimli, olgun kimselerle sürtüşmemek için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Aslında iş ve kariyer alanınızda 28 Haziran’dan itibaren ilerlemeye başlayacak Mars yılın kalanında da peşinizi bırakmayacak gibi. Dolayısıyla bir yandan ilişkiler boyutunda çaba sarf ederken öte yandan hedeflerinizin ve planlarınızın gerçekleşmesi adına bir nevi savaş içinde olabilirsiniz.

2020’DE YENGEÇ BURCU: SAĞLIK

Yaşamınızın en önemli alanlarında ciddi enerjiler sarf ederken sağlığınızı gözetmelisiniz. Bu açıdan planlı, disiplinli, organize hareket etmeniz size büyük yararlar sağlayabilir, oldukça da destekleyici olabilir. 3 Ocak-16 Şubat dönemi sağlığınıza ekstra önem göstermeniz gereken bir dönem olabilir. 5 Mayıs’tan itibaren burç değiştiren Ay düğümleri ve bu değişimi izleyen tutulmalar sağlık adına önemli adım ve başlangıçları da beraberinde getirebilir. Ruhsal sağlığınıza bir miktar daha önem vermeniz gereken bir yıl 2020. 10 Ocak, 5 Temmuz ve 21 Haziran'da gerçekleşen tutulmalar duygusal dengenizi bulmanız yönünde gayret gerektirebilir. Bu dönemlerde manevi yönden sizi her şekilde besleyebilecek aktivitelere ağırlık vermelisiniz. 14 Aralık’taki tutulma ise fiziksel sağlığınız adına, yaşamınızın genel düzen ve rutini adına atabileceğiniz önemli adımlara işaret ediyor.

Günlük burç yorumları için tıklayın. 

2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.

Boğa burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

İkizler burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Koç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.