İKİZLER BURCU YILLIK YORUMU: 2020'DE İKİZLER BURCUNU NELER BEKLİYOR?

2020 İkizler burcu için bir dönüşüm yılı, içinizden adeta bir başka benlik ve kişilik ortaya çıkarabilirsiniz. Bazı sayfalar artık kapanırken, yenileri açılabilir.

Gezegenlerin ağırlıklı toprak burçlarında ilerlediği 2020 yılı bir hava burcu olarak geniş ve ferah şartlar ve ortamlar sunmasa da bu yıl ayaklarınızın çok daha yere basacağı, çok daha gerçekçi, kararlı, güçlü olacağınız bir dönem olabilir. Tek yapmanız gereken çok da aşina ve tanıdık olmadığınız bu yoğun toprak enerjisine elinizden geldiğince uyumlanmaya ve bu enerjiyi daha iyi anlamaya çalışmak. Bunu başardığınızda el attığınız her konuda aklınıza dahi gelmeyen önemli başarılara imza attığınızı görebilirsiniz.

2020 yaşamsal açıdan önemli gördüğünüz bazı anlayış ve yaklaşımların sonunu getirirken yeni başlangıçlar adına buna zaten ihtiyaç duyduğunuzun farkına varabilirsiniz. Bu farkındalık irili ufaklı krizleri beraberinde getirebilir. Ancak bu krizlerin sebebi eskileri, yaşanmışlıkları ardınızda bırakıp yeniden doğuşunuzu gerçekleştirmek olabilir. 2020 psikanaliz, psikoterapi gibi ruhsal ve derinlikli deneyimlerin içinde olabilirsiniz. Bunu yapmasanız da çok daha sorgulayıcı, analiz edici, irdeleyici olabilirsiniz. Şüpheci ve derin yaklaşımınızı abartmamaya çalışın. Bunun bir yolu konsantre olabileceğiniz aktivitelere merak salmanız olabilir, iş yaşamına odaklandığınızda da güzel sonuçlar alabilirsiniz ya da polisiye, dedektiflik, gizem dolu romanların, kitapların, filmlerin dünyasına dalabilirsiniz. Merak duygunuzun iyice derinleşeceği 2020 yılında pek çok sırrın ve gizemin anahtarı sizde olabilir.

Uranüs bilinçaltınızı güçlü bir şekilde etkileyip dönüştürürken mistik, spiritüel, manevi ve ruhsal konularda çok farklı duygu ve yaklaşımlar geliştirebilir, bu açıdan kendinizi ilginç ortamlarda, ilginç insanlarla birlikte bulabilirsiniz. Özetle 2020 bilinçaltınızı pirüpak temizlemeye çalıştığınız ve ruhsal yüklerinizden kurtulduğunuz bir yıl olabilir.

İKİZLER BURCU: 2020’DE AŞK

Aşkta denge arayan, kibar, nazik, uyumlu, ahenkli ve kaliteli ilişkilerin insanısınız. 2020’de aşk yıldızı Venüs retrosuyla birlikte uzunca bir süre burcunuzda seyrederken aşktan uzak kalma şansınız pek yok gibi. Venüs 3 Nisan-7 Ağustos tarihleri arasında burcunuzda kalacak ve 13 Mayıs-25 Haziran arasında geri hareket edecek. Retro zamanı eski aşkları yeniden hayatınıza taşırken elbette biraz daha temkinli ve sağduyulu olmanız gerekiyor. Zira retroyla gelen eski aşıklar retro bitimiyle geldikleri yere geri dönebilirler. Aslında bu bir bakıma sizin için eskilerden kurtulma adına bir fırsat da olabilir, aşka bakış açınızı değiştirebilir, artık çok daha farklı bir sevme anlayışı içinde olabilirsiniz. 28 Ekim-21 Kasım arası da aşkın size göz kırptığı aradığınız uyumlu, sakin, huzurlu beraberliği yakaladığınız zamanlar olabilir.

İKİZLER BURCU: 2020’DE PARA

Ortak maddi konuların ağırlığı 2020’ye damga vuruyor. Tek başınıza hareket etmekte zorlansanız da, maddi açıdan sizi bağımlı kılan şartlar olsa da, bu şartları kendi lehinize döndürmek sizin elinizde. Bunun için kendinizden emin, kararlı, güçlü ve istikrarlı adımlar atmanız gerekiyor sadece. İş ve para konularında mücadeleyi bir an bile bırakmamanız gereken bir yıl gibi görünüyor 2020 yılı. Satürn ve Jüpiter’in geri gittiği 14 Mayıs-13 Eylül, 11 Mayıs-29 Eylül tarihleri arasında işler biraz daha durağan ve yavaş ilerleyebilir. Bu tarihlerde özellikle iş konularında çok da büyük beklentiler içinde olmamanız, biraz kendi yağınızda kavrulmanız gerekebilir. Ancak bu dönemin iş anlamında oldukça öğretici olduğunu hatırlatalım, keza yine bu tarihlerde düzen, disiplin, organizasyon becerilerinizi daha iyi değerlendirme konusunda da bazı planlar ve hedefler geliştirebilirsiniz. Adım atmak için retroların bitmesini beklemeniz gerekebilir. Arkadaşlarınızla birlikte iş ve uğraşlar içine girdiyseniz eğer Mars retrosunun olduğu 9 Eylül-14 Kasım arasında daha dikkatli olmalısınız.

İKİZLER BURCU: 2020’DE SAĞLIK

Burcunuzun yöneticisi Merkür’ün retroda olduğu zamanlar yani 17 Şubat-10 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında kendinize bir miktar daha özen göstermeniz gerekebilir. Zira bu tarihler biraz daha yavaşlamanız, hayatı daha ağırdan almanız ve enerjinizi yerinde kullanmanız gereken zamanlar. Kontrolünüz dışı durumların en çok sağlığınızı etkileyebileceğini unutmayın. Ayrıca yine bu zamanlarda baş gösterebilecek uykusuzluk, dalgınlık ve sakarlıklar da sizi yorabilir. Bu yıl burç değiştiren Ay düğümleri artık sizin de bulunduğunuz İkizler-Yay aksında ve tutulmalar bu eksende gerçekleşecek. Karmik tutulmalar özellikle de 5 Haziran’daki Ay tutulması sizi duygusal anlamda oldukça etkileyebilir ancak bir o kadar da farkındalık getirecek ve kendinizle ilgili önemli kararlara yol açacak. Uranüs'ün bilinçaltınızda ani ve beklenmedik fırtınalar yaratan etkilerine bu yıl da dikkat etmeniz ve kendinizi manevi ve ruhsal yönden koruyacak aktivitelere açık olmanız gerekiyor. 

Günlük burç yorumları için tıklayın.

Boğa burcu 2020 yıllık yorumu için tıklayın.

Koç Burcu 2020 yıllık yorumu için tıklayın.

2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.