Başak Aylık Burç Yorumu

24 Ağustos - 22 Eylül

3 ocak, 2022

Sevdiklerinize dair konular
Yeni aya sevdiklerinize ve aşka dair konuların eşliğinde başlayabilirsiniz. Oğlak burcundaki yeni ay bu alanda yepyeni gelişmeleri beraberinde getirebilir ancak sıra dışı ve beklenmedik tepkilere ve durumlara da şaşırmamalısınız.  18 Ocak’ta Yengeç burcundaki dolunay dostluk ve arkadaşlık ilişkilerinizi sorgulama ve önemli kararlar alma zamanı olabilir. Burcunuzun yöneticisi Merkür ayın 14’ünden itibaren gerilemeye başlarken bu tarihten itibaren hayat biraz daha yavaş akabilir, yaşamınızı bir nevi rölantiye alabilirsiniz. Venüs ayın 29’una kadar retro yani geri hareketini sürdürürken eski aşklar gündeme gelebilir, aşkta eski kalıp ve yaklaşımların tuzağına düşmemeye dikkat etmelisiniz.


1 aralık, 2021

Yeni bir ev
Yılın bu son ayı sizin için oldukça hareketli. 4 Aralık’taki Güneş tutulması önemli bir alanda gerçekleşiyor sizin için, ev ve aile alanınızda. Bu alanda yeni gelişmeler kapınızda ve burcunuzun yöneticisi Merkür tutulmayla buluşurken siz de bu gelişmelerin tam merkezinde olabilirsiniz. Yeni bir ev, taşınma, yeni bir aile ve yaşam düzeni kurabilirsiniz. 13 Aralık’ta Mars’ın Yay burcuna ilerlemesiyle bu konularda çok daha fazla çaba içinde olabilirsiniz ancak aile içi çatışmalara dikkat etmelisiniz. Bunlar yorucu olabilir ve sizi evden uzaklaştırabilir. Oğlak burcunda ilerleyen Venüs sizi aşktan, sevgiden yana şanslı kılarken aradığınız o düzgün, mükemmel aşkı ya da sevgiyi kapınıza getirebilir. 20 Aralık’ta Venüs retrosunun başlamasıyla eski aşk defterleri yeniden açılabilir, dikkat etmelisiniz zira retroyla geri dönen sevgili retronun bitmesiyle yeniden gidebilir. 19 Aralık’taki dolunay dikkatinizi hedeflerinize, planlarınıza ve kariyerinize çekebilir. 22 Aralık’tan sonra tek mevzunuz aşk olabilir.


1 kasım, 2021

Parlak zekanızla çok becerikli olabilirsiniz
Kasım ayı sizi destekleyen ve güçlendiren gelişmelerle dolu. Özellikle eğitimle ilgili konulardan gereken mücadeleyi göstermekte zorlanmayabilirsiniz. Zira bilgiye, öğrenmeye son derece açık olabilirsiniz. Ancak çevrenizde de rekabetçi ve hırslı kişiler olabilir. Bu dönemde giderek kıvraklaşıp derinleşen zekanızla en zor durumların üstesinden gelebilirsiniz. 5 Kasım’da Uranüs’ü karşısına alan dış dünyanın getirdiği tüm kaosun karşısına aklınızla ve mantığınızla atacağınız yeni adımları koyuyor, özellikle eğitimle ilgili önemli başlangıçları beraberinde getirebilir. 5 Kasım’dan itibaren aşkı adına şanslı ve kısmetli bir döneme ilerliyorsunuz, hayatınızın aşkı bu dönemde karşınıza çıkabilir. 6 Kasım sonrasında yolculuklar, seyahatler artabilir. 19 Kasım’daki Ay tutulması uzak ufuklara ışık tutarken dışarıdan, uzaklardan keşif ve macera dolu fırsatlar göz kırpabilir.


1 ekim, 2021

Maddi konuların içindesiniz
Ekim ayının gündemini maddi konular belirlerken işlerinize, gelirlerinize, kaynaklarınızın, varlıklarınızın idaresine daha fazla odaklanabilirsiniz. Ancak burcunuzun yıldızı Merkür geri giderken özellikle hesap işlerinde, para konularında daha dikkatli, uyanık ve temkinli davranmalısınız. 6 Ekim’deki yeni ay yeni bir iş veya kazanç kapısını aralayabilir. Ancak Mars eşliğindeki bu yeni ayın çarpıcı gelişmeleri karşısında sakin ve sabırlı bir tutum içinde olmayı ihmal etmeyin. 7 Ekim’den itibaren Venüs’ün burç değiştirmesiyle ev ve aile konularında güzel gelişmelere tanık olabilir, Venüs’ün bir aylık yeni transitinde ailenizin tanıştırmasıyla bir ilişki durumu söz konusu olabilir. Satürn ve Jüpiter’in düze dönmesiyle gündelik yaşamınızda, rutinlerinizde aksaklık ve yavaşlık yaratan durumlar rayına biraz daha oturabilir.  20 Ekim’deki dolunay ortak maddi konular, yatırım ve işlerle ilgili farkındalık getirebilir. 23 Ekim sonrasında ise yakın çevrenizdeki, komşu ve kardeş ilişkilerinizdeki gelişmeler gündeminizi kaplayabilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Başak burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Başak burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.