Başak Aylık Burç Yorumu

24 Ağustos - 22 Eylül

1 ekim, 2020

Venüs aşk getirebilir

Ekim ayının en güzel haberi 3 Ekim’den itibaren burcunuzda ilerleyecek olan Venüs. Hiç şüphesiz hemen her konuda şans ibresi sizden yana olabilir. Özellikle ilişkiler ve aşkta dikkatleri üzerinizde toplayan bir ışıltınız ve cazibeniz olabilir. Ekim ayının hemen başında gerçekleşen dolunay ortak maddi konulara, iş ve para konularına dikkatinizi çekiyor. Ancak kriz yaratabilecek durum ve ortamlardan uzak kalmalısınız. Burcunuzun gezegeni Ay boyunca Akrep’te seyrederken güçlü ve mücadeleci yönleriniz baskın olabilir. Ancak ay ortasından itibaren başlayan Merkür retrosunda biraz daha sakin, yavaş ve temkinli hareket etmeniz gerekebilir. 16 Temmuz’daki yeni ay yeni bir iş imkanı getirebilir. 31 Ekim’deki dolunay ise uzaklardan gelişmeleri kapınıza getirebilir, yurt dışı ve yabancılarla ilgili bir konu ilginizi çekebilir.


1 eylül, 2020

Yeni başlangıçlar zamanı

Güneş burcunuzda ilerlerken ışığınız ve enerjinizle parlayacağınız bir ay Eylül ayı. Kendinize odaklanacağınız bir dönemden geçerken yaşamınızda yenilikler, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Üstelik toprak burçlarında ilerleyen diğer gezegenlerden de destek görürken bunları yapmanız, planlı programlı hareket etmeniz, hedefler belirleyip bunları gerçekleştirmeniz hiç de zor olmayabilir. 2 Eylül’deki dolunay kendinize bu kadar odaklandığınız sırada size ilişkilerinizi, birliktelik, evlilik, ortaklık konularını hatırlatabilir. 5 Eylül’den itibaren sürpriz aşklara açık olabilirsiniz. Bu dönemde şans beklemediğiniz yerden gelebilir. 10 Eylül’de başlayan ve 14 Kasım’a kadar sürecek Mars retrosunda mücadele ve uğraş gerektiren işler, ortaklıklar biraz daha çetrefilli bir hal alabilir, yatırım, finansman konularında daha tedbirli davranmalı, riskleri iyi değerlendirmelisiniz. 13 Eylül’de Jüpiter retrosunun son bulması aşktan yana şana şansınızı yükseltiyor. Sevdiklerinizden güzel haberlerle sevinmeye hazırlanın. 29 Eylül’de Satürn’ün düze dönmesiyle size sevdiğiniz bir uğraş veya hobinizi işe dönüştürme fırsatı sunabilir. 17 Eylül’deki yeni ayda yeniliklere adım atmanın tam sırası olabilir. 22 Eylül’de Güneş’in burç değiştirmesiyle sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirme, somut hale dönüştürme ve onlardan daha iyi yararlanma zamanı geliyor.


1 ağustos, 2020

Kendinizi olayların akışına kaptırabilirsiniz

Aslan burcunda ilerleyen Güneş sıcak bir gündeme işaret ederken hayatın genel akışına kendinizi kaptırmış ve kabuğunuza çekilmeyi tercih etmiş olabilirsiniz. Bu dönem kendinizi manevi olarak daha da zenginleştirebileceğiniz bir hazırlık dönemi olabilir. İlişkileri, iletişimi, konuşmayı bir kenara bırakıp kendi halinizde kalmak isteyebilirsiniz. Ancak 20’sinde burcunuzun yöneticisi Merkür ve hemen ardından da Güneş burcunuza ilerlediğinde sizin döneminiz başlamış olacak, çok daha girişken, cesur ve dinamik olduğunuz bir döneme adım atabileceksiniz. 3 Ağustos’taki dolunay hayatın akışında ihmal etmiş olabileceğiniz küçük bir detayı size hatırlatabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs sosyal yönden destek göreceğiniz bir döneme işaret ediyor. Aşk arkadaşlarınızdan, sosyal çevrenizden doğabilir. 19 Ağustos’ta meydana gelen yeni ay ise yukarıda sözünü ettiğimiz hazırlık sürecinde artan farkındalığınızla birlikte bir alışkanlığınızdan veya tutunduğunuz bir konudan vazgeçmenizi sağlayabilir.


1 temmuz, 2020

Aşkı, sevgiyi sorgulatan Ay tutulması

Sosyal olarak oldukça canlı bir ay sizi bekliyor. Arkadaşlık ilişkilerinizde aktif, canlı bir süreçten geçiyorsunuz. Öte yandan 2 Temmuz’da Satürn geri hareketinde burç değiştirip Oğlak burcuna geri dönüyor ve adeta 21 Mart öncesi döneme bir dönüş yapıyoruz. Bu dönüşle birlikte 21 Mart öncesi dönemde sizi uğraştıran aşka dair konular yeniden gündeminize gelebilir. Sevdiklerinizle ilgili, çocuklarınızla ilgili ciddi konularla uğraşırken düzeltmeniz gereken yaklaşım noktalarında irili ufaklı testlere de maruz kalabilirsiniz. Bu alanda daha sorumlu davranmanız, aşkın ve sevginin sorumluluğunu üstlenmeniz, yüklenmeniz gerekebilir. 5 Temmuz’da gerçekleşecek olan Ay tutulması yapabileceklerinizi size gösteren, sizi bazı konularda uyarırken düşünce şeklinizi sorgulatan bir tutulma olabilir. Mars bu dönemde ortak maddi konularda, iş ve para konularında zorlayıcı olabilir. Mücadeleci unsurlar, kişiler ruhsal yönden zorlayıcı olabilir. Merkür retrosunun son bulmasıyla sosyal iletişim daha da hızlanabilir. 20 Temmuz’da gerçekleşen yeni ay, yeni dost ve arkadaşları, yeni bir sosyal çevreyi gündeminize taşıyabilir. 22 Temmuz’dan itibaren hayatın akışına kendinizi daha kolay, rahat bırakmak isteyebileceğiniz bir döneme ilerliyorsunuz.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Başak burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Başak burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.