Başak Aylık Burç Yorumu

24 Ağustos - 22 Eylül

1 ocak, 2021

Yeni bir aşk doğabilir

Ocak ayında sevdiklerinizle, aşkınızla, varsa çocuklarınızla ilgili konular belirleyici olabilir. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna ilerlemesiyle birlikte uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular hız ve önem kazanıyor. Uzaklarla ilgili işleriniz ya da seyahat bağlantılı konular sizi meşgul edebilir. 8 Ocak’ta Venüs burç değiştirirken yeni bir aşkı beraberinde getirebilir. Aşkla uğraşabileceğiniz bir işiniz de olabilir. Sevdiklerinizden destek görebilirsiniz. Burcunuzun yıldızı Merkür’ün burç değiştirmesiyle gündelik rutinlerinize, sağlığınıza, beslenmenize daha çok odaklanıp özen göstereceğiniz, bu alanda bilgileneceğiniz bir dönem başlıyor. 13 Ocak’taki yeni ay kalbinizi aşkla çarptıracak yeni gelişmelere ve başlangıçlara işaret edebilir. 28 Ocak’taki dolunay bilinçaltınızda bir uyanış ve aydınlanma getirebilir. Geride bırakmanız gerekenlere ilişkin kararlar alabilirsiniz. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Yaşamı daha ağırdan almanız gereken bir döneme ilerlerken geçmişe ilişkin değerlendirmeler yapabilirsiniz.


1 aralık, 2020

Farklı bir döneme doğru
Artık farklı bir döneme doğru ilerlediğimiz bu ayın en dikkat çekici gelişmesi hiç şüphesiz Satürn ve Jüpiter’in aynı zamanlarda burç değiştirip Kova’ya ilerlemesi. Aşka ve sevdiklerinize dair konularda büyük ve belirleyici gelişmelerin ardından artık etrafınızı toparlama ve gündelik yaşamınıza bir çeki düzen verme zamanına ilerliyorsunuz. Bu dönemde sağlığınızı, beslenmenizi, diyetinizi düzenlemeniz ve kendinize çok daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Detaylar, incelikler konusunda müthiş becerikliliğinize bu kez sizi çok farklı kılan yenilikçi ve sıra dışı yaklaşımlarınızı da eklemeniz gerekiyor. Günlük yaşamınızda daha tedbirli ancak bir o kadar da akılcı ve yenilikçi yaklaşımlarla yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz. Yay burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür’ün yanına gelen Venüs sizi aile ve ev konularında destekleyecek görünüyor. Özellikle ev içinde hareketlilik artarken sizde evde egzersiz veya antrenmanlara ağırlık verebilirsiniz. Mars ise yılın sonuna kadar ruhsal enerjinizden bir miktar çalabilir, dolayısıyla duygusal ve ruhsal kriz getirebilecek durumlardan uzaklaşmalı, konsantrasyon gücünüzü işlerinize yansıtmalısınız. 14 Aralık’ta gerçekleşen Güneş tutulması ev ve aile yaşamınızda değişiklikler getirebilir. Belki yeni bir ev veya yeni bir yaşam düzeni söz konusu olabilir. 30 Aralık’ta yılın son dolunayı gerçekleşirken bu dolunay sosyal çevrenize bu çevrede yaşananlara ışık tutan bir uyarı niteliğinde olabilir.


1 kasım, 2020

Kasım’da hız ve temponuz artıyor

Kasım ayının hemen başında burcunuzun yöneticisi Merkür’ün retrosunun son bulmasıyla hız kazanacağınız bir dönem başlıyor. Ağırlıkları üzerinizden atabilir, temponuzu artırabilirsiniz. 11 Kasım’da Merkür’ün burç değiştirmesiyle iletişim ve eğitim konularında daha aktif ve mücadeleci olabilirsiniz. Yakın çevrenizle daha sıkı iletişim içinde olabilirsiniz. 14 Kasım’da Mars retrosunun son bulmasıyla birlikte ortak maddi konularda, iş ve para konularında aksiyona geçmeniz, mücadele ruhunuzu uyandırmanız daha kolay olabilir ancak kendinizi psikolojik olarak korumaya gayret etmelisiniz. 15 Kasım’daki yeni ay yeni bir arkadaş, komşu kazandırabilir, yeni bir ilgi veya eğitim alanına yönlenmenizi sağlayabilir. Venüs’ün 21 Kasım’da burç değiştirmesiyle aşk yakın çevrenizden doğabilir. Bu kişi birlikte eğitim aldığınız bir okul veya sıra arkadaşınız da olabilir. 22 Kasım sonrasında odağınızda ev ve aile konuları daha fazla yer alıyor. 30 Kasım’da ise İkizler burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor ve bu tutulma hedef ve planlarınız doğrultusunda bazı kararları beraberinde getirebilir.


1 ekim, 2020

Venüs aşk getirebilir

Ekim ayının en güzel haberi 3 Ekim’den itibaren burcunuzda ilerleyecek olan Venüs. Hiç şüphesiz hemen her konuda şans ibresi sizden yana olabilir. Özellikle ilişkiler ve aşkta dikkatleri üzerinizde toplayan bir ışıltınız ve cazibeniz olabilir. Ekim ayının hemen başında gerçekleşen dolunay ortak maddi konulara, iş ve para konularına dikkatinizi çekiyor. Ancak kriz yaratabilecek durum ve ortamlardan uzak kalmalıs��nız. Burcunuzun gezegeni Ay boyunca Akrep’te seyrederken güçlü ve mücadeleci yönleriniz baskın olabilir. Ancak ay ortasından itibaren başlayan Merkür retrosunda biraz daha sakin, yavaş ve temkinli hareket etmeniz gerekebilir. 16 Temmuz’daki yeni ay yeni bir iş imkanı getirebilir. 31 Ekim’deki dolunay ise uzaklardan gelişmeleri kapınıza getirebilir, yurt dışı ve yabancılarla ilgili bir konu ilginizi çekebilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Başak burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Başak burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.