Başak Aylık Burç Yorumu

24 Ağustos - 22 Eylül

1 nisan, 2021

Mücadeleci yönlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz

Ortak maddi alanda, ortak iş, yatırım ve para konularında hareketli bir gündem ve ay sizi bekliyor. Merkür’ün hemen ayın başında burç değiştirmesiyle güçlü ve mücadeleci kişilerle iletişiminize daha da hız verebilirsiniz. Güçlü kimselerle tanışabilirsiniz. 12 Nisan’daki yeni ay yeni ortak işler ve girişimler getirebilir.14 Nisan’da Venüs’ün burç değiştirmesiyle uzaklardan, yol ve yolculuklardan yana kısmetiniz açılıyor. Uzaklardan, yabancı bir sevgili bu dönemde kapınızı çalabilir. 19 Nisan’dan itibaren yurt dışı ve yabancılarla ilgili konulara daha da odaklanacağınız bir dönem başlıyor. Sanal da olsa bulunduğunuz ortamın dışına çıkmaya heveslenebilirsiniz, sosyal medyada daha çok zaman geçirebilirsiniz. 23 Nisan’dan itibaren Mars’ın burç değiştirmesiyle sosyal ilişkileriniz, dostluk ve arkadaşlıklarınız açısından çok daha hararetli olabilecek bir döneme ilerliyorsunuz. aktif olacağınız bir dönem başlıyor. Enerjinizi bu dönemde doğru ve yerinde kullanmaya gayret etmelisiniz zira Mars yorucu olabilir. Sportif, fiziksel aktivitelere girişebilirsiniz. 27 Nisan’da Akrep burcundaki dolunay aşk hayatınıza ışık tutan, bu alanda gözünüzü açan bir dolunay olabilir.


1 mart, 2021

İlişkiler ön planda
Karşınızdaki kişilere, size ayna tutanlara odaklanacağınız bir ayda ilişkiler ön planda olabilir. Yalnız kalmak isteyebilir, yanınızda en sevdiğiniz, en yakın bulduğunuz kişiyi arayabilirsiniz. Burcunuzun da içinde bulunduğu değişken enerjiler güç kazanırken 4 Mart’tan itibaren Mars’ın İkizler burcuna ilerlemesiyle hedef ve planlarınız için daha çok çalışıp efor sarf etmeniz gereken bir dönem de başlıyor. Bu bir buçuk aylık dönemde görev ve sorumluluklar yorucu olabilir, sizi asıl hedeflediklerinizden bir miktar alıkoyabilir, getirdiği yorgunluk itibar ve imajınızdan bir miktar götürebilir. 13 Mart’ta burç değiştiren Merkür olayların kolayca kontrolünüz dışına çıkmasına ve biraz da dağılmasına neden olabilir. Bu dağınıklığı toparlamak için daha da çok çalışmanız gerekebilir, sağlığınızı ihmal etmeyin. 20 Mart’ta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte ortak maddi konular, iş ve mücadele gerektiren konularda kendinizi daha motive hissedebilir, zorlu konulara odaklanabilirsiniz. Aslında bu şekilde zihninizi de daha iyi kontrol altına alabilir, konsantrasyon gücünüzden yararlanabilirsiniz. 21 Mart’tan itibaren güçlü kimselerden destek almakta zorlanmayabilirsiniz. 28 Mart’taki dolunay ise dikkatinizi cebinize ve bütçenize çekebilir.


1 şubat, 2021

Küçük sevinçler ve mutluluklar

Gündelik yaşamınızla ilgili konular, rutinler yaşamınızı belirlerken ne kadar küçük o kadar güzel diyebildiğiniz bir aydasınız. Şubat ayı küçük mutluluk ve sevinçlerle mutlu olabileceğiniz bir ay olabilir. Sağlığınızla, şifayla, beslenmeyle, diyetle ilgili her türlü detayı fazlasıyla önemsiyor olabilirsiniz. Bunun iyi tarafı sizi sağlıklı kılması elbette ancak detaylarda da boğulmamaya, kaygı ve endişe düzeyinizi yükseltmemeye de dikkat etmelisiniz. Etrafınızda olup biten onca fırtınayı dışarıda bırakmayı başarabilirsiniz ve kendi yarattığınız küçük, güzel ve bir o kadar da sıra dışı dünyada oldukça mutlu olabilirsiniz. Yalnızca 15-24 Şubat arasındaki Satürn-Uranüs karşıtlığında olası gerginlik ve kazaları kontrollü şekilde karşılamayı ve bu dönemde farkındalığınızı yüksek tutmayı unutmayın. Hemen akabinde 27 Şubat’ta burcunuzda gerçekleşen dolunay yaşadıklarınız ve yaşayabilecekleriniz konusunda uyarıcı olabilir ve ihtiyacınız olan farkındalığı doğal olarak yaşamınıza katabilir. 20 Şubat’a dek süren Merkür retrosunda gündelik iletişime dikkat etmeniz gerekebilir. Venüs ise bu dönemde size gündelik rutinlerinizden veya çalışma ortamınızdan sürpriz bir aşk getirebilir.


1 ocak, 2021

Yeni bir aşk doğabilir

Ocak ayında sevdiklerinizle, aşkınızla, varsa çocuklarınızla ilgili konular belirleyici olabilir. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna ilerlemesiyle birlikte uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular hız ve önem kazanıyor. Uzaklarla ilgili işleriniz ya da seyahat bağlantılı konular sizi meşgul edebilir. 8 Ocak’ta Venüs burç değiştirirken yeni bir aşkı beraberinde getirebilir. Aşkla uğraşabileceğiniz bir işiniz de olabilir. Sevdiklerinizden destek görebilirsiniz. Burcunuzun yıldızı Merkür’ün burç değiştirmesiyle gündelik rutinlerinize, sağlığınıza, beslenmenize daha çok odaklanıp özen göstereceğiniz, bu alanda bilgileneceğiniz bir dönem başlıyor. 13 Ocak’taki yeni ay kalbinizi aşkla çarptıracak yeni gelişmelere ve başlangıçlara işaret edebilir. 28 Ocak’taki dolunay bilinçaltınızda bir uyanış ve aydınlanma getirebilir. Geride bırakmanız gerekenlere ilişkin kararlar alabilirsiniz. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Yaşamı daha ağırdan almanız gereken bir döneme ilerlerken geçmişe ilişkin değerlendirmeler yapabilirsiniz.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Başak burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Başak burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.