Kova Aylık Burç Yorumu

21 Ocak - 18 Şubat

1 nisan, 2021

Evinizi güzelleştirebilirsiniz

Yakın çevrenizle iletişim, komşu ve kardeşlerinizle etkileşim, haberleşme açısından hareketli ve canlı bir ay sizi bekliyor. Merkür’ün hemen ayın başında burç değiştirmesiyle merak duygunuz daha da artıyor, eğitimle ilgili konulara daha da odaklanabilirsiniz. Hemen her konuda bilgi edinebilirsiniz. 12 Nisan’daki yeni ay yeni bir iletişim çevresi getirebilir.14 Nisan’da Venüs’ün burç değiştirmesiyle ev ev aile konularında daha çok destek göreceğiniz bir dönem başlıyor. Ailenizin tanıştırmasıyla başlayan bir ilişkiniz olabilir. Evinizi, yaşadığınız ortamı güzelleştirme, dekore etme fırsatı yakalayabilirsiniz. 19 Nisan’dan ev ve aile konularına, işlerine daha da odaklanabilirsiniz. 23 Nisan’dan itibaren Mars’ın burç değiştirmesiyle gündelik yaşamınızda, çalışma ortamınızda hareketlilik artabilir. Önümüzdeki bir buçuk aylık dönemde sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. 27 Nisan’da Akrep burcundaki dolunay iş yaşamınıza ve kariyerinize dikkat çekebilir, hedef ve planlarınızı, görev ve sorumluluklarınızı hatırlatan bir dolunay olabilir.


1 mart, 2021

Sizi aşağı çeken enerjilere veda edebilirsiniz
Burcunuzda ilerleyen Satürn ve Jüpiter gündeminizi ve sizi sürekli meşgul etmeyi sürdürürken yaşamınızı yeniden inşa ediyor olmak, bunu yaparken en çok da kendinize odaklanma isteğiniz ve arzunuz sizi dışarıya bakmak konusunda zorluyor olabilir. Ancak Mars’ın burç değiştirmesiyle birlikte sizi aşağıya çeken ev ve aile konularından da kurtuluyor olmanız oldukça rahatlatıcı ve esenlik verici olabilir. Mars’ın çok hızla ilerlediği, burçtan burca geçerek adından sıkça söz ettirdiği bir yıl enerji gerektiriyor. Bu ay da Mars İkizler burcuna ilerlerken bu kez aşka dair konularla uğraşmak ve ilgilenmek ve bu alandan hareket kabiliyeti geliştirmek durumunda olabilirsiniz. Aşk ve sevdiklerinizle ve varsa çocuklarınızla ilgili konular önümüzdeki bir buçuk ay boyunca sizi yorarken size enerji kazandıracağını da unutmayın. 13 Mart’ta gerçekleşen yeni ay yeni bir işin sinyallerini verebilir. 16 Mart’tan itibaren zihninizi para ve maddi konulara odaklayabilirsiniz ancak dalgınlığa, unutkanlığa ve ihmallere de dikkat etmelisiniz. 20 Mart’ta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte iletişime iyice odaklanabilirsiniz. Sesinizi duyurma ve sözünüzü dinletme önceliğiniz olabilir. Venüs’ün de bu alana ilerlemesiyle düşünce ve sözleriniz artık daha çekici olabilir. Venüs size yakın çevrenizden komşuluk ilişkilerinizden bir aşk da getirebilir. 28 Mart’ta gerçekleşen Terazi burcunda dolunay uzaklarla ilgili bir duruma veya gelişmeye dikkatinizi çekebilir, bir yolculuk kararı alabilirsiniz.


1 şubat, 2021

Kendinize odaklandığınız bir dönem

Uzun bir bekleyişin ardından nihayet artık tamamen kendinize, kendi özel gündeminize, yaşamınıza odaklanacağınız dolu dolu bir şubat ayı sizi bekliyor. Etrafınızda sizi meşgul eden her ne varsa onlardan sıyrılma ve kendinizi yeniden yapılandırma yönünde hızla ilerlerken burcunuzda seyreden dört gezegen ve Güneş’in desteğini alıyorsunuz. Çevrenizi, iletişim ağınızı genişletebilir, yeni dostluklar kazanabilirsiniz. İletişimde de ilişkilerde de söz sizde. Üstelik kendinize güveniniz tam bir şekilde ilerliyorsunuz. Ancak ev ve aile konuları peşinizi bir süre daha bırakmayacak gibi görünüyor. Üstelik Uranüs türlü türlü beklenmedik sürprizleriyle sizi geçmişten, aile ve köklerinizden hedefleyip zaman zaman vuruyor. Bu açıdan özellikle 15-24 Şubat arasındaki Satürn-Uranüs açısı oldukça dikkat çekici. Bu dönemde gidişatınıza sekte vuran bir etki yaratabilir ve sizi esneklik ve uyum yönünden test edebilir. Sabit, inatçı tavrınızı, egosal yaklaşımlarınızı, inadınızı tehdit edebilecek bu görünüm karşısında farkındalığınızı ne kadar yüksek tutarsanız o kadar zararsız sıyrılabilir, yolunuza devam edebilirsiniz. Bu açı kemikleşmiş yanlarınızı ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir.


1 ocak, 2021

Ayın başında biraz daha sabırlı olmanız gerekebilir

Ocak ayında henüz geçmişi geçmişte bırakmaya hazır olmayabiliriz, geride bıraktığımız yılın yansımaları ayın 20’sine dek sürebilir. 20’sinde Güneş’in burcunuza ilerlemesiyle birlikte sizin için yepyeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde artık hayallerinize hız kazandırabilir, onları gerçeğe dönüştürmeye koyulabilirsiniz. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna ilerlemesiyle önümüzdeki bir buçuk ay boyunca aile içi konularla epeyce meşgul olabileceğiniz bir dönem başlıyor. Bu dönemde aile bireylerinizle ayrı düşmemeye, sürtüşmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca ev kazalarına karşı tedbirli olmalısınız. 8 Ocak’ta Venüs burç değiştirirken maddi kayıplara daha çok dikkat etmelisiniz. Merkür’ün burcunuza ilerlemesiyle iletişim hız kazanıyor, özellikle zihinsel olarak aktif bir döneme ilerlerken eğitimle, okumakla ve öğrenmekle daha çok ilgilenebilirsiniz. 13 Ocak’taki yeni ay bir alışkanlığınızı geride bırakmanızı sağlayabilir. 28 Ocak’taki dolunay ilişkinize, evliliğinize ya da birlikteliğinize dikkatinizi çekebilir. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Merkür retrosu iletişimde, haberleşmede, yolculuklarda engel ve pürüzleri beraberinde getirebilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Kova burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Kova burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.