Kova Aylık Burç Yorumu

21 Ocak - 18 Şubat

1 ekim, 2020

Yeni ufuklar açmak istediğiniz bir ay

Güneş’in Terazi burcunda ilerlediği Ekim ayı keşif ve macera duygularınızı uyandıran, yeni yerler görme, yeni kişilerle tanışma isteği yaratan bir ay olabilir. Bu ayda bulunduğunuz yerin dışına çıkma, yeni ufuklar, pencereler açma fırsatınız var. Ancak toprak burçlarındaki yoğunluk pek çok konuda elinizi kolunuzu bağlı kılabilir. Özellikle kontrolünüz dışı gelişen durumlar ve olaylar karşısında hareket imkânınız iyice sınırlanabilir. 3 Ekim’de Venüs’ün burç değiştirmesiyle güçlü kişilerden destek görebilirsiniz. Ayrıca hayata karşı mücadeleci olmak hoşunuza gidebilir. Eşinizin işlerinin ve maddi durumunun ya da ortak işlerinizin düzelmesi sizi de rahatlatabilir. Ayın hemen başındaki dolunay yakın çevrenizdeki gelişmelere dikkatinizi çekebilir. 16 Ekim’deki yeni ay ise uzaklardan yeni fırsat ve imkanlar getirebilir. 23 Ekim’den itibaren kendinizi hedef ve planlarınıza daha da odaklayabilirsiniz. Merkür Akrep’te ilerlerken ay boyunca zaten tüm aklınız iş ve kariyer konularında olabilir. Ekim ortasından itibaren başlayan Merkür retrosunda ise üstlerinizle, otorite ve yönetici konumundaki kişilerle iletişiminize, yanlış anlama ve anlaşılmalara daha çok dikkat etmelisiniz.


1 eylül, 2020

Mücadeleci yanınızı test etme zamanı

Ortaklıkların paylaşım tarafının öne çıktığı, mücadele, güç, konsantrasyon gerektiren konu ve gelişmelerin giderek arttığı bir döneme ilerlerken sizin de içinizdeki güçlü savaşçıyı biraz uyandırmanız ve zorlamanız gerekebilir. Düşüncelerin ön planda olduğu hava elementinin sabit bir burcu olarak bu enerjiyi lehinize çevirmek bu mücadeleden geçecek gibi görünmekte aslında. Ruhunuzda ise fırtınalar kopuyor olabilir, dışarıdan her ne kadar sakin ve dost canlısı görünseniz de Eylül ayında bu mücadeleci tarafı kontrol altına varmak, ruhunuzun volkanik haliyle de uğraşmanızı gerektirebilir. Kendinizi gereksiz gerginliklerden, stresten uzak tutmak bir çare olabilir. Konsantre olabileceğiniz ciddi bir uğraş edinmek de bir başka çare olabilir. 2 Eylül’deki dolunay kendi değerinizi size anımsatan bir dolunay olabilir. 5 Eylül’den itibaren sesinizi daha çok duyurabilir, fikirlerinizi paylaşma imkânı yaratabilirsiniz. 6 Eylül’de Venüs artık Aslan’da ilerliyor ve size eşinizden, ortağınızdan ve ilişkilerinizden yana müthiş bir destek sunuyor. Bu dönemde bir ilişkiye başlayabilir ya da mevcut ilişkinizde güzel bir döneme geçebilirsiniz. 10 Eylül’de başlayan ve 14 Kasım’a kadar sürecek Mars retrosunda ise dilinizin pek kemiği olmayabilir, bu dönemde söyleyeceklerinizin farklı yönlere çekilebileceğini ve yanlış anlaşılabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Komşu ve kardeş ilişkilerine de dikkat etmeniz gerekebilir. 17 Eylül’deki yeni ay yeni bir ortaklık, ortak iş veya girişim getirebilir. 22 Eylül’de Güneş’in burç değiştirmesi ise sıcak kumlardan serin bir denize atlamak gibi olabilir, hava enerjisinin yükselmesiyle keşif ve macera duygunuz da yükseliyor ve artık hareket edip yola çıkmaya hazır olabilirsiniz.


1 ağustos, 2020

İlişkiler önem kazanıyor

Güneş’in karşıt burcunuzda ilerlediği Ağustos ayı Merkür’ün de yanına ilerlemesiyle birlikte sizin için ilişkilerin öne çıktığı bir ay olacak gibi görünüyor. Karşınızdaki yansımanız olan kişi giderek önem kazanırken bu kişide kendinizi bulabilirsiniz aslında. Belki de bu yüzden ayın 22’sine kadar çift olmak, birlikte hareket etmek sizin için çok daha önemli olabilir. Tek başına olmayı tercih etmeyebilir, yanınızda sürekli size destek olabilecek en yakınınızı arayabilirsiniz. Tam da karşınıza odaklıyken 3 Ağustos’ta burcunuzdaki dolunay size kendinizi, kendi istek ve beklentilerinizi anımsatabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs size iş ortamınızdan, gündelik yaşamınızdan güzel bir aşk getirebilir. 19 Ağustos’taki yeni ay ise mevcut ilişkinize yeni bir boyut kazandırabilir, bir ilişkiniz yoksa yepyeni bir ilişkiyi gündeminize taşıyabilir. 20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte ortak maddi konuların, iş ve para konularının önem kazanacağı bir döneme ilerlemiş oluyorsunuz.


1 temmuz, 2020

Bilinçaltınız uyanışta

Satürn Temmuz’un hemen başında burcunuzdan ayrılırken 17 Aralık’a kadar Oğlak burcunda seyrediyor olacak. 21 Mart öncesi döneme bir dönüş yaşayabilirsiniz. Bu dönüşle birlikte kontrol edemediğiniz konu ve durumların yarattığı güçlüklere de kısa bir dönüş yapıyorsunuz. Ancak bu kez daha antrenmanlı ve idmanlı olduğunuzu unutmayın. Nereden ve nasıl estiği bilinmeyen veya öngörülemeyen rüzgârlarla nasıl mücadele edeceğinizi artık daha iyi bilseniz de akış, maneviyat noktasında ya da bilinçaltı süreçlerinizde kabullenme, vazgeçme ve bırakma konulu bazı testlerden geçebilirsiniz. 5 Temmuz’da meydana gelen Ay tutulması ise size bu hususları hatırlatan, bilinçaltınızı aydınlatıp farkındalığınızı ve sezgilerinizi yükselten bir tutulma olabilir. Rüyalarınıza dikkat edin, bu noktada oldukça yol gösterici olabilirler. 12 Temmuz’da Merkür retrosunun son bulmasıyla gündelik yaşamınızda ve çalışma ortamınızda iletişim artabilir. Doktorlarla, uzmanlarla daha sık görüşebilirsiniz. 20 Temmuz’da gerçekleşen yeni ay size yardımcı olan birini, yeni bir iş veya çalışma arkadaşını yaşamınıza katabilir. 22 Temmuz’dan itibaren ise ilişkilere odaklı olacağınız bir döneme ilerliyorsunuz, bu dönemde aşk başrolde olacak.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Kova burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Kova burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.