Kova Aylık Burç Yorumu

21 Ocak - 18 Şubat

3 ocak, 2022

Hazırlık dönemi
Ayın 20’sinde Güneş burcunuza ilerleyene dek iç dünyanıza odaklı ruhsal ve manevi yönden zengin bir nevi hazırlık dönemi içinde olabilirsiniz. Sezgileri güçlü kişilerle tanışabilirsiniz. Burcunuzdaki Merkür sizi zihninizi meşgul edebilecek konulara odaklayabilir. Venüs retrosu geçmişten eski ilişkileri gündeminize taşırken aldatıcı olabilir, aşkta ve maddi konularda tedbiri elden bırakmamaya çalışın.  18 Ocak’ta Yengeç burcundaki duygusal dolunay sizi manevi konulardan çıkarabilir ve maddi dünyadaki işlere, detaylara dikkatinizi çekebilir. Gündelik rutinlerinizi ilgilendiren kararlar alabilir, yeni bir beslenme düzenine ve diyetine başlayabilirsiniz.


1 aralık, 2021

Yeni bir sosyal çevre
Sosyal bir gündem yılın bu son ayında sizin için belirleyici olabilir. 4 Aralık’taki Güneş tutulması yaşamınıza yeni dostluklar, arkadaşlıklar katabilir, kendinizi yeni bir sosyal çevre içinde bulabilirsiniz. 13 Aralık’ta Mars’ın Yay burcuna ilerlemesiyle birlikte arkadaşlarınızla tartışmamaya özen göstermelisiniz, zira fikir ayrılıkları gündeme gelebilir. Oğlak burcunda ilerleyen Venüs sizi ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklık konularından biraz mahrum kılıyor, bu dönemde platonik aşklar daha çok söz konusu olabilir.  20 Aralık’ta Venüs retrosunun başlaması ilişkilerle ilgili gelişen tuhaf durumlara işaret edebilir, çok daha temkinli olmalısınız. Ayrıca Venüs retrosunda maddi kayıplara da daha çok dikkat etmelisiniz. 19 Aralık’taki dolunay aşk konusunda farkındalığınızı yükseltebilir ve bazı kararları peşinden getirebilir.


1 kasım, 2021

Kariyer ve iş konularında yeni adımlar
Burcunuzun da dahil olduğu sabit burçlar grubunu önemli bir ay bekliyor. Özellikle iş yaşamınızda, kariyeriniz, hedefleriniz ve planlarınızda, görev ve sorumluluklar alanında değişim kaçınılmaz olabilir ve bu değişimi de sizin azim, kararlılık ve mücadele gücünüz belirleyebilir. Kasım ayı size bu arzu ve mücadele gücünü getirebilir. 5 Kasım’da Uranüs’ü karşısına alan yeni ay aile yaşamınızdaki kaosu bir kenara bırakıp hedeflerinize güçlü bir şekilde sarılmanızı ve bu yönde adımlar atmanızı sağlayabilir. 6 Kasım sonrasında zihninizi de bu alana odaklarken, çok daha derin ve kapsamlı düşünebilirsiniz. Güçlü ve önemli kişilerle temas kurabilir, iletişim içinde olabilirsiniz. 19 Kasım’daki Ay tutulması hedeflerinize sımsıkı sarıldığınız bir dönemde aile ve geçmişle ilgili beklentileri hatırlatabilir.


1 ekim, 2021

Rüzgârı arkanıza alıp ilerleyebilirsiniz
Burcunuzun da dahil olduğu hava elementi ağırlıklı bu dönem istek ve heveslerinize rüzgâr katabilir. Özellikle dış dünyada olan olaylara karşı duyarlı olabilir, kendinizi bulunduğunuz ortamın dışına atarak biraz daha özgür ve rahat hissedebilirsiniz. Mars işleri biraz bozsa da arkanıza aldığınız bu rüzgâr sayesinde öncü, lider yanlarınızı keşfedip ilerleme kaydedebilirsiniz. 6 Ekim’de Terazi burcundaki yeni ay yeni bir yolculuk veya maceraya işaret edebilir. 7 Ekim’den itibaren Venüs’ün Yay burcuna ilerlemesiyle sosyal imkânlarınız artabilir, arkadaşlarınız veya sosyal çevrenizden bir aşkı yaşamınıza katabilirsiniz. Satürn ve Jüpiter’in düze dönmesiyle hayatınızı biraz daha yoluna koyabilir çevresel koşullarınızı daha yapıcı ve iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.  20 Ekim’deki dolunay yakın çevrenize, komşuluk ilişkilerinize dikkatinizi çekebilir ayrıca eğitim konusunda farkındalık getirebilir. 23 Ekim sonrasında ise hem Güneş ardından Mars Akrep burcuna ilerliyor, bu dönemde kendinizi hedef ve planlarınıza odaklayabilirsiniz.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Kova burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Kova burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.