Kova Aylık Burç Yorumu

21 Ocak - 18 Şubat

1 eylül, 2017

Ortak maddi konular, iş ve para konuları gündeme gelebilir

Eylül ayında hayatınızda mücadele ve dönüşüm arzusunu daha güçlü şekilde hissedebilirsiniz. Maddi konularda, özellikle ortak iş ve para konularında sizi harekete geçiren şartlar gündeme gelebilir. Ortak yatırımlar, ortak maddi girişimler gündeme gelirken kendinizi her zamankinden hırslı ve güçlü görebilirsiniz. Karşınıza güçlü kişileri çekebilirsiniz ancak bu güç mücadelesinde biraz da abartılmış duygu veya duygusal birikimlerin yaratabileceği stres ve gerilimi doğru yönetmeye çalışmalısınız. İçe atılan hisler beklenmedik noktalarda ortaya çıkabilir ve zor durumlar yaratabilir. Tüm bunların yanında sizi psikolojik açıdan etkileyen ve sonunda da güçlendiren bir ay geçirebilirsiniz. Merkür'ün düze dönmesiyle birlikte 5 Eylül'den itibaren işlerinize yoluna koyma, iletişim, haberleşme ve ulaşım konularında daha hızlı ilerleme sağlama imkanınız olabilir. 6 Eylül'deki dolunay iş ve parayla ilgili konularda bir farkındalık getirebilir ve karar almanızı sağlayabilir. 10 Eylül’den itibaren derin konulara olan merakınız ve artan konsantrasyon gücünüzle zor görünen, odaklanma ve araştırma gerektiren işlerde başarı sağlayabilirsiniz. 20 Eylül'de gerçekleşecek olan yeni ayla birlikte ise ortak maddi konularda yeni girişimler ve yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Psikolojik açıdan ise kendinizi sıfırlayıp yeni bir dönemin başlangıcını yapabilirsiniz. Hayatınızda bir dönemin kapandığını ve yepyeni bir sayfa açıldığını hissedebilirsiniz. 23 Eylül'de Güneş'in Terazi burcuna ilerlemesiyle birlikte maddi konuların ağırlığında kurtulmaya, bulunduğunuz ortamın dışına çıkmaya ve rotanızı uzaklara çevirmeye başlıyorsunuz. Artık yeni ufuklara açılmanın zamanı geliyor.


1 ağustos, 2017

Yeni bir ilişkiyle hayata taze bir başlangıç yapabilirsiniz

Yılın astrolojik anlamda en önemli zamanlarından birini yaşıyoruz ve tutulmalar zamanındayız. Bu tutulmalar ise sizin için ayrı bir öneme sahip zira Mayıs ayında Ay düğümlerinin burç değiştirip ana eksenleriniz olan Kova-Aslan eksenine ilerlemesiyle birlikte karmik ve kadersel süreçlerin etkisi altındasınız ve tutulmanın bu anlamda etkilerini güçlü şekilde hissedecek olan burçlar arasındasınız. Ben olgunuz, kimliğiniz ve ilişkileriniz arasındaki dengelerin farkında olabilir ve bunları daha çok sorgulayabilir, anlamaya çalışabilirsiniz. Tutulmalar önemli bir idrak sürecini beraberinde getiriyor bu anlamda. İlk tutulma olan Ay tutulması 7 Ağustos'ta burcunuzda gerçekleşiyor. Kendiniz, tarzınız, görünümünüz, hayattaki varlığınız ve duruşunuzla ilgili duygusal bir farkındalık yaşayabilir ve bu konularla ilgili kararlar alabilirsiniz. Ancak uygulama konusunda sabırlı olmalısınız. Zira kendinize verdiğiniz değer ve güvenle ilgili bazı kafa karışıklıkları, yanılsamalar söz konusu olabilir ve işin içinden çıkmanız pek de kolay olmayabilir. 21 Ağustos’taki Güneş tutulması ise özel ilişkiniz, birlikteliğiniz ve evliliğinizle ilgili alanda meydana geliyor. Yepyeni başlangıçlara ve gelişmelere hazır olmalısınız. Güneş tutulması hayatınızın ilişkiler ve ortaklıklar alanında destekleyici koşullara işaret ediyor. Bu tutulmanın getirdiği yepyeni bir ilişkiyle hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. 26 Ağustos'ta bu alana ilerleyen Venüs karşınıza çıkacak kişilerden yana şanslı olduğunuza işaret ediyor, kısmetiniz artıyor. 13 Ağustos'ta başlayan Merkür retrosunda ortak iş ve anlaşmalara, hesap ve detaylara daha çok dikkat etmenizi ve kafa yormanızı gerektiriyor. 23 Ağustos'ta ortak maddi konular alanınıza ilerleyen Güneş bu alandaki motivasyonunuzu güçlendiriyor. 25 Ağustos’ta burcunuzun da yöneticisi Satürn’ün düze dönmesiyle birlikte biraz daha kolay yol alabilecek, önünüze çıkan engel ve bariyerlerden kurtulabileceksiniz.


1 temmuz, 2017

Sağlık ve şifa konularıyla ilgilenebilirsiniz

Temmuz’da hayatınıza düzen getirme, eksik ve gedikleri tamamlama, temizlik, bakım, hijyen konularına ağırlık verme imkanınız olabilir. Sağlıkla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz, kendinizi ve çevrenizi şifalandırmak, iyileştirici enerjilerle donatmak sizin için her zamankinden çok daha önemli olabilir. Arınma, detoks, beslenme konuları gündeminizin ilk sıralarında yer alabilir. Ancak her şeyi düzelteceğim derken kendinizi çok da yormadığınızdan, yıpratmadığınızdan emin olmalısınız, enerjinizi doğru ve yerinde kullanmaya çalışmalısınız. 5 Temmuz'da şans yıldızı Venüs aşk evinize ilerliyor, dolayısıyla aşktan yana şanslısınız. Karşınıza sizi heyecanlandıran , yüreğinize ve gönlünüze seslenen bir kişi çıkabilir. Kişisel zevklerinize ve hobilerinize de bu dönemde daha çok zaman ayırabilir, keyifli zaman geçirebilirsiniz. 6 Temmuz'dan itibaren ilişkiniz, evliliğinizle ilgili konular sizi zihinsel olarak çok daha meşgul edebilir, karşılıklı iletişim çok daha fazla önem kazanabilir, karşınızdaki kişiyi anlamanız ve onun da sizi anlaması için daha çok konuşabilir, kendinizi daha çok ifade edebilirsiniz. 9 Temmuz’daki dolunay manevi anlamda bir farkındalığı beraberinde getirebilir. 21 Temmuz’da Mars ve ardından 23'ünde Güneş burç değiştiriyor ve sizi ailevi konulara daha çok odaklı kılmaya başlıyor. Ailevi uğraşlarla daha çok ilgilenebilirsiniz, evinizde yapmanız gereken pek çok iş olabilir, ev, aile ve yuva konularına, çekirdek ailenize daha odaklı olabilirsiniz. 23 Temmuz’daki yeni ay bu alanda yepyeni başlangıçları beraberinde getirebilir, yeni bir eve, yeni bir ortama taşınabilirsiniz, ailenize yeni bir üye katılabilir.


1 haziran, 2017

Haziran’da keyif alanlarınızı genişletebilirsiniz

Ayın sizin için en güzel gelişmelerinden biri size kendinizi çok daha iyi hissettirecek olan Venüs’ün Boğa burcu transiti. Bu geçişle birlikte ailenizden göreceğiniz desteğin yanında, geçmişe dayalı bazı olayların olumlu şekilde çözüme kavuşması sizi rahatlatabilir. Kendinizden daha fazla memnun olabilir, kendinize daha fazla güvenebilirsiniz. Yaşadığınız mekanda, evinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Ortamınızı güzelleştirebilirsiniz. Ancak Haziran’da dikkat etmeniz gereken transitler de var. Bunlardan en önemlisi ayın 5’inde Mars’ın burç değiştirmesi. Bu geçişle birlikte sağlığınızla ilgili kendinizi daha fazla kollamanız gerekebilir. Günlük yaşamınızdaki ve çalışma ortamınızdaki olaylar sizi daha fazla yorabilir ve enerjinizin çarçabuk tükenmesine neden olabilir. Dolayısıyla enerjinizi yerinde ve dozunda kullanmaya özen göstermelisiniz. Haziran'ın büyük bir kısmında en büyük motivasyonunuzu aşk oluşturuyor. Bu ay henüz aşık değilseniz aşık olabilirsiniz, kendinizi aşka, tutkulara açık hissedebilirsiniz. Merkür'ün de aşk alanınıza ilerlemesi bu dönemde iletişime epeyce ağırlık vereceğinize işaret ediyor. Sevgilinizle görüşlerinizi, fikirlerinizi paylaşabilir, koyu sohbetlere dalabilirsiniz. Aranızdaki buzları ve anlaşmazlıkları konuşarak giderebilir, daha iyi anlaşmanın yollarını bulabilirsiniz. Ayrıca bu dönem hobilerinize, keyif aldığınız, tutkuyla uğraştığınız konulara zaman ayırabileceğiniz de bir dönem olabilir. Bu işlerle uğraşmaktan zevk alabilirsiniz. 9 Haziran'daki dolunay arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili bir gelişmeyi, durumu veya olayı açığa kavuşturabilir. Bir arkadaşınızla ilgili alacağınız bir karar olabilir. Jüpiter’in düze dönmesiyle birlikte uzaklardan yana şans ve kısmetleriniz artıyor. 21 Haziran’daki yaz gündönümü ise sağlık, beslenme, arınma gibi konularla daha fazla iç içe olacağınız bir döneme işaret ediyor. Sağlık konusunda bilgilerinizi artırabilir ve bu alanda kendinizi geliştirmek üzere çok daha istekli ve hevesli olabilirsiniz. 24 Haziran’daki yeni ay yaşamınıza yeni bir sağlık uzmanı, terapist, doktor veya size yardımcı olacak birini katabilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Kova burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Kova burcu genel özellikler için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.