Kova Aylık Burç Yorumu

21 Ocak - 18 Şubat

1 ocak, 2021

Ayın başında biraz daha sabırlı olmanız gerekebilir

Ocak ayında henüz geçmişi geçmişte bırakmaya hazır olmayabiliriz, geride bıraktığımız yılın yansımaları ayın 20’sine dek sürebilir. 20’sinde Güneş’in burcunuza ilerlemesiyle birlikte sizin için yepyeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde artık hayallerinize hız kazandırabilir, onları gerçeğe dönüştürmeye koyulabilirsiniz. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna ilerlemesiyle önümüzdeki bir buçuk ay boyunca aile içi konularla epeyce meşgul olabileceğiniz bir dönem başlıyor. Bu dönemde aile bireylerinizle ayrı düşmemeye, sürtüşmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca ev kazalarına karşı tedbirli olmalısınız. 8 Ocak’ta Venüs burç değiştirirken maddi kayıplara daha çok dikkat etmelisiniz. Merkür’ün burcunuza ilerlemesiyle iletişim hız kazanıyor, özellikle zihinsel olarak aktif bir döneme ilerlerken eğitimle, okumakla ve öğrenmekle daha çok ilgilenebilirsiniz. 13 Ocak’taki yeni ay bir alışkanlığınızı geride bırakmanızı sağlayabilir. 28 Ocak’taki dolunay ilişkinize, evliliğinize ya da birlikteliğinize dikkatinizi çekebilir. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Merkür retrosu iletişimde, haberleşmede, yolculuklarda engel ve pürüzleri beraberinde getirebilir.


1 aralık, 2020

Heyecan verici gelişmeler
Aralık ayının gelişmeleri zodyağın tüm burçları arasında en çok sizi etkileyecek gibi görünüyor. Zira burcunuzun yıldızı Satürn 2,5 yıl süreliğine artık burcunuzda ilerliyor olacak ve size tüm hayatınızı yeniden şekillendirme fırsatı sunacak. Hayatınızı en baştan inşa edebilir, kontrolünüz dışı gelişmelerin etkisinden kurtularak kendinize yeni yollar ve yepyeni bir gidişat belirleyebilirsiniz. 17’sindeki bu geçişin ardından şans ve kısmet yıldızı Jüpiter de burcunuza geçiyor ve size şansın yanında sosyalleşme, çevreler edinme, eğitim, iletişim başta olmak üzere hayatın her alanında fırsatlar, imkanlar sunmaya geliyor. Bu heyecan verici geçiş ve gelişmelerin öncesinde ise 14 Aralık’ta bir Güneş tutulması gerçekleşecek ve bu tutulma sosyal yaşamınızda yenilenmenin ve yeni gelişmelerin adeta fitilini ateşleyecek gibi görünüyor. Artık yeni bir sosyal yaşam şekil ve düzenine hazır olabilirsiniz. Ayın 15’inde bu alana ilerleyecek olan Venüs arkadaşlarınızdan size binbir fırsat getirebilir. Mars iletişim konusunda sorunlar çıkarmayı sürdürse de bu transiti Ocak’ın ilk günlerinde son buluyor. Aralık ayı ve 2020 yılı 30 Aralık’ta gerçekleşen bir dolunayla son bulurken bu dolunay burcunuzu bekleyen tüm bu heyecan verici gelişmelerin eşiğinde gündelik yaşantınıza son bir bakma ve bu alanla ilgili artık bazı düzenleme kararları alma gerekliliğini size hatırlatabilir.


1 kasım, 2020

İş yaşamınızla ilgili konular gündeminizde

Kasım ayında gündeminizde iş yaşamınızla, hedef, planlarınızla, görev ve sorumluluklarınızla ilgili konular olabilir. Merkür retrosunun son bulmasıyla sesinizi daha fazla duyurabilirsiniz, uzaklarla iletişiminiz artabilir. 11 Kasım’dan itibaren ise iş yaşamınızla ilgili iletişiminiz hız kazanıyor, üstlerinizle, yönetici ve patronlarınızla iletişiminizi artırabilirsiniz. 14 Kasım’da Mars retrosunun son bulması yakın çevrenizle ilişkileri hararetlendirebilir, sözlerinizde daha direkt, dolaysız olmanızı sağlayabilir. Ancak sözlü tartışmalara dikkat etmelisiniz. 15 Kasım’da Akrep burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor ve bu yeni ay yeni bir iş veya kariyeri gündeminize taşıyabilir. 21 Kasım’dan itibaren bu alanda daha şanslı olabilir, destek görebilirsiniz. Size imaj ve itibar kazandıracak bir aşk veya ilişki gündeme gelebilir. 22 Kasım’da Güneş’in Yay burcuna ilerlemesi sizi artık çok daha sosyal kılabilir. 30 Kasım’daki Ay tutulması ise aşka dair beklentilerinizi, istek ve motivasyonunuzu size hatırlatan duygusal bir farkındalık getirebilir.


1 ekim, 2020

Yeni ufuklar açmak istediğiniz bir ay

Güneş’in Terazi burcunda ilerlediği Ekim ayı keşif ve macera duygularınızı uyandıran, yeni yerler görme, yeni kişilerle tanışma isteği yaratan bir ay olabilir. Bu ayda bulunduğunuz yerin dışına çıkma, yeni ufuklar, pencereler açma fırsatınız var. Ancak toprak burçlarındaki yoğunluk pek çok konuda elinizi kolunuzu bağlı kılabilir. Özellikle kontrolünüz dışı gelişen durumlar ve olaylar karşısında hareket imkânınız iyice sınırlanabilir. 3 Ekim’de Venüs’ün burç değiştirmesiyle güçlü kişilerden destek görebilirsiniz. Ayrıca hayata karşı mücadeleci olmak hoşunuza gidebilir. Eşinizin işlerinin ve maddi durumunun ya da ortak işlerinizin düzelmesi sizi de rahatlatabilir. Ayın hemen başındaki dolunay yakın çevrenizdeki gelişmelere dikkatinizi çekebilir. 16 Ekim’deki yeni ay ise uzaklardan yeni fırsat ve imkanlar getirebilir. 23 Ekim’den itibaren kendinizi hedef ve planlarınıza daha da odaklayabilirsiniz. Merkür Akrep’te ilerlerken ay boyunca zaten tüm aklınız iş ve kariyer konularında olabilir. Ekim ortasından itibaren başlayan Merkür retrosunda ise üstlerinizle, otorite ve yönetici konumundaki kişilerle iletişiminize, yanlış anlama ve anlaşılmalara daha çok dikkat etmelisiniz.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Kova burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Kova burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.