Oğlak Aylık Burç Yorumu

22 Aralık - 20 Ocak

1 ocak, 2021

Venüs size şans getirebilir

Güneş’in burcunuzda ilerlemeyi sürdürdüğü yılın ilk ayı geride bıraktığımız yıla benzeyen etkileri sürdürüyor ve ayın 20’sine kadar süren bu etkiler altında bireysel yaşamınıza ve bunu belirleyen çevresel şartlara odaklı kalabilirsiniz. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna ilerlemesiyle önümüzdeki bir buçuk ay boyunca aşka dair konuların sizi meşgul edeceği bir dönem başlarken, sevdiklerinizle egolar arasında kalabilirsiniz. Bu durum keyfinizi kaçırsa da sevdiğiniz bir konuya iyice odaklanarak onu iş haline çevirebilir, bu dönemde böylece yararlanabilirsiniz. 8 Ocak’ta Venüs’ün burcunuza ilerlemesiyle kendinizi daha şanslı hissedeceğiniz bir dönem başlıyor, aşkı mıknatıs gibi çekerken cazibenizle dikkat çekici olabilirsiniz.  Merkür’ün burç değiştirmesiyle birlikte maddi konulara kafa yoracağınız bir dönem başlıyor. 13 Ocak’taki yeni ay yaşamınızda yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. 28 Ocak’taki dolunay ortak paylaşımlarınıza dikkat çekebilir. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Bu dönemde maddi ve parasal konulara odaklanmak zorlaşırken olası hesap hatalarına dikkat etmelisiniz.


1 aralık, 2020

Maddi konulara odaklanabilirsiniz
Bir yılın ve aslında bir dönemin sonuna geliyoruz. Son 2,5 yıldır burcunuzda ilerleyen burcunuzun yöneticisi olan Satürn 17 Aralık’ta artık 29 yıl kadar bir daha dönmemek üzere burcunuzu terk ederken hayatınızı da bir bakıma yeniden şekillendirmiş, yeni bir düzen ve anlayış getirmiş olabilir. Bundan sonraki 2,5 yıllık sürede artık maddi kaynaklarınıza, sahip olduklarınıza odaklanma ve onları daha iyi değerlendirme, kullanma ve koruma zamanı olacak ve bunlar için sıra dışı, farklı hatta kimi zaman çılgınca fikir ve projeler geliştirmenize de yine bu alana 20 Aralık’ta geçecek olan Jüpiter yardımcı olabilir. Size iş fırsatları, kazanç kapıları açarken bunları iyi değerlendirmeye bakmalısınız. Güneş ve Merkür 21 Aralık’a kadar sizi ruhsal ve manevi konuların içine çekerken biraz daha sessiz ve yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz. Ancak sonrasında burcunuza geçişleriyle birlikte artık sizin döneminiz başlıyor ve hayatınızın kontrolünü daha fazla elinize alabilirsiniz. 14 Aralık’taki Güneş tutulması bilinçaltınızdaki açılımlara işaret ediyor, vazgeçip bırakacağınız şeyler olabilir, bir alışkanlığınızı geride bırakabilirsiniz. Koç burcunda ilerlemeyi sürdüren Mars yıl sonuna kadar ev ve aile konularına enerjinizi odaklarken evdeki hareketlilik dinmeyecek gibi, ev kazalarına dikkat etmeyi sürdürmelisiniz. 30 Aralık’taki dolunay ise karşıt burcunuzda gerçekleşirken belki biraz kendi gündeminizden sıyrılıp karşınıza bakma zamanı gelmiş olabilir, ilişkiniz veya genel olarak ilişkilerinize bakış açınızla ilgili kararlar alabilirsiniz.


1 kasım, 2020

Sosyal iletişim artıyor

Kasım ayında sosyal ilişkilere, arkadaşlıklarınıza, sosyal çevrenize odaklı olabilirsiniz. Arkadaş ve dostlarınızın gündemi sizin gündeminiz olabilir, onlarla ortak iş ve aktivitelerde yer alabilirsiniz. 3 Kasım’da Merkür retrosunun son bulmasıyla birlikte hedeflerinize, planlarınıza zihinsel olarak odaklanırken, üstleriniz ve yöneticilerinizle iletişiminizi düzeltme ya da yoluna koyma imkanı bulabilirsiniz. 11 Kasım’dan itibaren Merkür’ün burç değiştirmesiyle arkadaşlarınızla iletişiminizi hızlandırabilirsiniz. 14 Kasım’da Mars retrosunun son bulmasıyla birlikte ev ve aile konularında aksiyon artıyor, siz de bu alanda daha mücadeleci olabilirsiniz. Ev kazalarına karşı dikkatli olmayı sürdürmelisiniz. 22 Kasım’dan itibaren Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte ruhsal bir süreç de başlıyor. Hayatı akışına bırakmak kolayınıza gelebilir. 30 Kasım’daki Ay tutulması gündelik yaşamınızdaki düzen ve ihtiyaçlarınızla ilgili duygusal farkındalığa, beklentilerinizin yükselmesine yol açabilir. Sağlık, şifa konularında duyarlılığınız daha da artabilir.


1 ekim, 2020

Sosyal iletişim sizi zihnen meşgul edebilir

Burcunuzun yöneticisi Satürn’ün geçtiğimiz ay sonunda düze dönmesiyle birlikte artık daha da hızlanmış durumdasınız. Planlarınıza hız verme zamanı, hedeflerinizin peşinden daha da hızlı koşabilirsiniz. Üstelik Başak burcuna ilerleyen Venüs sizi 3 Ekim’den itibaren uzaklardan, yurt dı��ı ve yabancılarla ilgili konulardan yana destekliyor olabilir. Aşk ise uzaklardan, yolculuklar yoluyla gelebilir. Ayın hemen başında gerçekleşen dolunay ise ilginizi ev ve aile konuları üzerine çekebilir. Merkür ay boyunca Akrep burcundayken sosyal ilişkilere ve arkadaşlıklarınıza çok fazla kafa yorabilirsiniz. Merkür retrosunun 14 Ekim’de başlamasıyla birlikte sosyal iletişim biraz daha dikkatli olmanız gereken bir konu olabilir, özellikle yanlış anlama ve anlaşılmalara dikkat etmelisiniz. 16 Ekim’deki yeni ay yeni bir iş veya kariyer başlangıcı olabilir. 23 Ekim’de Güneş’in Akrep burcuna ilerlemesiyle sosyal ilişkilere daha da odaklı olabilirsiniz. 31 Ekim’deki dolunay ise aşk yaşamınıza dikkat çekiyor ve aşka dair bazı farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Oğlak burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Oğlak burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.