Oğlak Aylık Burç Yorumu

22 Aralık - 20 Ocak

1 ekim, 2020

Sosyal iletişim sizi zihnen meşgul edebilir

Burcunuzun yöneticisi Satürn’ün geçtiğimiz ay sonunda düze dönmesiyle birlikte artık daha da hızlanmış durumdasınız. Planlarınıza hız verme zamanı, hedeflerinizin peşinden daha da hızlı koşabilirsiniz. Üstelik Başak burcuna ilerleyen Venüs sizi 3 Ekim’den itibaren uzaklardan, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konulardan yana destekliyor olabilir. Aşk ise uzaklardan, yolculuklar yoluyla gelebilir. Ayın hemen başında gerçekleşen dolunay ise ilginizi ev ve aile konuları üzerine çekebilir. Merkür ay boyunca Akrep burcundayken sosyal ilişkilere ve arkadaşlıklarınıza çok fazla kafa yorabilirsiniz. Merkür retrosunun 14 Ekim’de başlamasıyla birlikte sosyal iletişim biraz daha dikkatli olmanız gereken bir konu olabilir, özellikle yanlış anlama ve anlaşılmalara dikkat etmelisiniz. 16 Ekim’deki yeni ay yeni bir iş veya kariyer başlangıcı olabilir. 23 Ekim’de Güneş’in Akrep burcuna ilerlemesiyle sosyal ilişkilere daha da odaklı olabilirsiniz. 31 Ekim’deki dolunay ise aşk yaşamınıza dikkat çekiyor ve aşka dair bazı farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir.


1 eylül, 2020

Yerinizde durmanız zor

Burcunuzun toprak enerjisiyle güzel bir şekilde uyumlanan Eylül ayı uzaklardan yana sunduğu fırsatlarla ruhunuzdaki macera ve keşif duygularını iyice coşturan bir ay olarak heyecan verici görünüyor. Bu dönemde yerinizde durmanız zor olabilir, evinizden, yuvanızdan ayrılmak ve uzaklaşmak için sabırsızlanabilirsiniz ve bu da yeni yolculuklar anlamına gelebilir. 13 Eylül’de burcunuzdaki Jüpiter retrosunun son bulması, 29’unda ise burcunuzun yıldızı Zuhal’in yani Satürn’ün düze dönmesi yaşam temponuzu hızlandıracak, şansınızı yükseltecek ve sizi daha da ileriye taşıyacak. Bu tarihlere dek biraz daha her zamanki sabrınızı göstermeniz yeterli olacak. 2 Eylül’deki dolunay dışarıya yönelik bu yoğun gündemde yakın çevrenizi, komşu, kardeş ilişkilerinizi size hatırlatan bir dolunay olabilir. 5 Eylül’den itibaren iş yaşamınızda, görev ve sorumluluk alanınızda iletişim hem hız hem de önem kazanabilir. Politik, diplomatik yönlerinizi çok daha fazla ortaya koyabilirsiniz. 6 Eylül’de Venüs’ün burç değiştirmesiyle güçlü kişilerden özellikle de erkeklerden destek alacağınız bir dönem başlıyor. Bu bir aylık dönem ortak maddi konularda ve ortaklı işlerde de oldukça bereketli olabilir.  Ama 10 Eylül’de başlayan ve 14 Kasım’a kadar sürecek Mars retrosunda biraz daha dikkatli olmanız lazım, zira ev ve aile yaşamının unsurları bu dönemde beklenmedik şekillerde yorucu ve yıpratıcı olabilir, uğraşmanız gereken aile bireyleri sizi bir miktar zorlayabilir.  17 Eylül’deki yeni ay ise kişisel gelişim, yüksek öğrenim gibi konularda yeni bir adıma işaret edebilir. Uzaklardan bir haber alabilir, bunun üzerine harekete geçebilirsiniz. 22 Eylül’de Güneş’in burç değiştirmesiyle iş, kariyer, görev ve sorumluluklarınıza daha da odaklanacağınız bir döneme geçiş yapıyorsunuz.


1 ağustos, 2020

Egolar yükseliyor

Ateş enerjisinin giderek hız kazandığı sıcak bir Ağustos ayı sizi beklerken bu enerjinin duygularınız üzerindeki baskısını iyi yönetebilmelisiniz. Bu yüksek enerjiyi aktarabileceğiniz yollar bulmalı içinizde biriktirmemeye gayret etmelisiniz, zira zaman içinde getirdiği baskı ani duygusal tepki ve patlamalara yol açabilir. Kendinizi oyalayacağınız bir yandan yaratıcılığınızı ortaya çıkarıp zevk alacağınız aktiviteler dikkatinizi bambaşka yönlere çekebilir. Egoların giderek güçleneceği bu ayda özellikle ortak maddi konulardan, paylaşımlardan doğabilecek kriz durumlarına dikkat etmelisiniz. 3 Ağustos’taki dolunay size öz değerinizi, özgüveninizi hatırlatan bir dolunay olabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs ilişkilerinizde parlak ve destek göreceğiniz bir dönemi başlatıyor. 19 Ağustos’taki yeni ay yeni bir ortak girişimi, işi gündeme getirebilir. 20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte uzaklarla ilgili konular önem kazanıyor, yurt dışı ve yabancılar, uluslararası ve dışarıyla ilgili durumlar hayatınızda daha çok yer etmeye başlayabilir.


1 temmuz, 2020

Kendinize bir dönüş

Güneş’in Yengeç burcunda ilerlediği ve önemli astrolojik olayların bu burcun çevresinde gerçekleştiği Temmuz ayında ortak maddi konular, iş, para konuları, bolca mücadele, azimli, hırslı tutum, güçlü kişilikler hakim olabilir. Duygularınızı bastırmakta zorlanabilirsiniz. 2 Temmuz’da Satürn burç değiştirip Oğlak burcuna geri dönüyor ve bir nevi 21 Mart öncesi döneme bir dönüş yapıyoruz. Bu dönüşle birlikte maddi ve parasal konularda yapmanız ve ciddiyetle yaklaşmanız gereken işler ve sorumluluklar irili ufaklı sınavlar halinde yeniden karşınıza çıkabilir. Kendinize ve hayata güven noktasında gidermeniz gereken ya da artık atlamanız gereken problemleri metanet ve dirayetle karşılamanız gerekebilir. İşte 5 Temmuz’da meydana gelen Ay tutulması bu noktada size yardımcı olabilir. Sahip olduklarınızı, yeteneklerinizi daha iyi değerlendirme yönünde gözünüzü, kulağınızı açıp yeni değerlendirmeler yapmanızı sağlayabilir. 12 Temmuz’da Merkür retrosunun son bulmasıyla eşinizin veya ortağınız işleri hızlanabilir. 20 Temmuz’da gerçekleşen yeni ay yeni bir iş, ortak yatırım ve finansman, vergi ve miras konusunu gündeme getirebilir. 22 Temmuz’dan itibaren ise kendinizi daha özgür ve bağımsız hissedebileceğiniz, bulunduğunuz ortamın dışında daha mutlu ve keyifli olabileceğiniz bir dönem başlıyor.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Oğlak burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Oğlak burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.