Oğlak Aylık Burç Yorumu

22 Aralık - 20 Ocak

3 ocak, 2022

Kendinize odaklı olduğunuz bir dönem
Burcunuzda ilerleyen Güneş sizi dönemin en güçlü ve dikkat çekici burçlarından biri kılıyor. İsteklerinizi gerçekleştirme fırsatı bulabilir, ilişkilerinizde söz sahibi olabilirsiniz.  Venüs retrosu geçmişten eski ilişkileri gündeminize taşırken öz güveninizden kaybetmeden eskiyi eskide bırakabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. 14 Ocak’ta başlayan Merkür retrosunda maddi konularda, hesap işlerinde, bütçe ve harcamalarınızda daha titiz ve düşünceli davranmanız gerekebilir. 18 Ocak’ta karşıt burcunuzdaki duygusal dolunay sizi kendinizden alıp karşı tarafa odaklayabilir, ilişkilerinizde farkındalık yaratabilir.


1 aralık, 2021

Fedakârlık kapısı aralanıyor
Ayın 22’sine kadar gelişmeleri biraz perde arkasından izleyeceğiniz, etliye sütlüye karışmayacağınız, biraz pasif ve seyirci durumda kalacağınız öte yandan maneviyata odaklanacağınız bir ay sizi bekliyor. 4 Aralık’taki Güneş tutulması bazı şeylerden vazgeçmenizi gerektirebilir ancak fedakarlık ve iyilik kapınızı da açabilir, bir bağış da bulunabilirsiniz. 13 Aralık’ta Mars’ın Yay burcuna ilerlemesiyle sağlığınıza, unutkanlık ve sakarlık sonucu ihmallere daha çok dikkat etmelisiniz. Burcunuzda ilerleyen Venüs ise sizi hemen her konuda diğer burçlara göre avantajlı kılıyor. Özellikle iş ve para konularında ve ilişkilerde bu şansı lehinize çevirebilirsiniz. 20 Aralık’ta Venüs retrosunun başlaması geri gelen sevgililere işaret edebilir. 19 Aralık’taki dolunay gündelik yaşamınızın düzeni ve rutinlerinizle ilgili bazı kararlar almanızı sağlayabilir. 22 Aralık’tan sonra kendinizi çok daha güçlü hissederken yaşamın iplerini de elinize alabilirsiniz.


1 kasım, 2021

Yeni umutlar, yeni bir vizyon
Kasım ayı pek çok yönden dönüştürücü bir ay olabilir. Özellikle arkadaşlık ve dostluk ilişkileriyle ilgili sıfırdan başlatmak istediğiniz durumlar söz konusu olabilir. Benzer şekilde umutlarınızı, gelecek vizyonunuzu da değiştirebilirsiniz. 5 Kasım’da Uranüs’ü karşısına alan yeni ay size bu değişim fırsatını sunabilir. Aşkta ve sevdikleriniz konusunda yaşadığınız kaos ve çalkantının ardından kendinize yepyeni bir bakış açısı belirleyebilirsiniz ve bu eskisinden çok farklı olabilir. 5 Kasım’da Venüs’ün burcunuza geçişiyle ilişkiler adına sizi destekleyen koşullar altında kendinizi bulabilirsiniz. Manyetizmanız artarken ilginin odak merkezi olabilirsiniz. 6 Kasım sonrasında sosyal konular, dostluklar zihninizi daha fazla meşgul edip kurcalayabilir. 19 Kasım’daki Ay tutulması edindiğiniz yeni bakış açısı ve vizyon karşısında farkında olmadan değişen aşk dünyanıza bir bakış fırsatı sunabilir.


1 ekim, 2021

Görev ve sorumluluklar ve kariyer basamakları
Bu dönemde imaj, değer, itibar, statü konuları önem kazanıyor. Enerjinizin büyük bir kısmını bu alana aktarırken görev ve sorumlulukların, iş ve kariyer konularının daha fazla içinde olabilirsiniz. 6 Ekim’de Terazi burcundaki yeni ay görev ve sorumluluklarınıza bakış açınızı değiştirebilir, eski kalıpların yerine yenilerini getirebilir. Ancak Mars etkili yeni ayda ��stlerinizle, otorite konumunda kişilerle doğabilecek çatışma ve anlaşmazlıklara dikkat etmelisiniz. 7 Ekim’den itibaren burç değiştiren Venüs maddi konularda biraz daha temkinli bir yaklaşım gerektirebilir. Satürn ve Jüpiter’in düze dönmesiyle yaşamınız biraz daha hızlanırken iş ve para konularında daha yapıcı, uzun vadeli yaklaşımlar geliştirebilirsiniz.  20 Ekim’deki dolunay aile yaşamınıza göz atmanızı gerektirebilir, zira dönem sizin için kariyer, görev ve sorumluluk odaklı bir dönem, dolunayla arkanıza, geride bıraktıklarınıza bakma fırsatınız olabilir. 23 Ekim sonrasında ise hem Güneş ardından Mars Akrep burcuna ilerliyor, bu dönemde sosyal konular ve arkadaşlık ilişkileri ağırlık kazanabilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Oğlak burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Oğlak burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.