YENİ SAĞLIKLI YEMEK TRENDİ: CHOCHO FASULYESİ

Chocho Fasulyesi > Kinoa

Artık sağlıklı beslenmek bir trend! Etrafınızda sürekli birinin vegan veya vejetaryen beslenme şekline geçtiğini duyuyorsanız şaşırmayın.

Instagram’da ‘superfood’ adı altındaki meyve tabakları, smoothieler ve tahıllı besinler görmenizin sebebi son yıllarda sağlıklı beslenmenin çok daha fazla önemli olması! Gün geçtikçe daha fazla insan beslenme programlarından et ve süt ürünleri çıkarıyor ve bunun yerine lifli yiyeceklere yöneliyorlar. Geçtiğimiz senelerdeki kinoa çılgınlığına tutulduysanız, kinoanın artık yeni bir rakibi var; chocho fasulyesi! 

2019 yemek trendleri arasında olan chocho fasulyesi, yüksek protein değerleri ile tercih edilen bir besin olmaya aday. Kan şekerini dengeleyen  chocho fasulyesinde neredeyse hiç karbonhidrat bulunmuyor ve bu sebeple düşük şekerli diyetler için oldukça uygun görülüyor. Mide hassasiyetiniz varsa, bezelye, nohut ve siyah fasulye gibi diğer bakliyatların aksine gaz yapmayan  chocho fasulyesini rahatlıkla tüketebilirsiniz. Chocho fasulyesi ayrıca her diyete uyabiliyor! Vegan, vejetaryen, laktozsuz, glutensiz, GDO’suz, tahılsız, mısırsız, az yağlı, soya içermeyen ve şekersiz olan chocho fasulyesi adeta bir joker gıda gibi!

Önümüzdeki İlkbahar sezonunda bir çok yerde görebileceğiniz chocho fasulyesi toz halinde de bulunabilecek. Sabah hazırladığınız smoothieye veya sebze yemeğinize bile ekleyebileceğiniz chocho fasulyesi mucizesine hazır olun!.