HYALÜRONİK ASİT HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Cilt bakımının nem mucizesi hyalüronik asit hakkında neler biliyoruz? Son zamanlarda güzellik rutinimizin önemli bir parçası olan hyalüronik asit nedir, hangi ürünler hyalüronik asit içerir?

Hyalüronik asit denince, aslla yüzünüze sürebileceğiniz bir şey gibi duyulmuyor değil mi? Lise kimya derslerinizdeki deneyleri anımsatan hyalüronik asit aslında güzellik sektörünün en önemli içeriklerinden biri. İsmi kadar ürkütücü olmayan hyalüronik asit, yüzünüzü pürüzsüzleştirirken aynı zamanda nemlendiriyor. Cildinizin kendiliğinden nemlendirici seviyeleri düzenlemek için ürettiği hyalüronik asit, çevrenin ve yaşlanmanın etkileri ile maalesef olması gereken seviyelerde olmuyor! Bu nedenle cilt bakım ürünlerinde takviye olarak görülen hyalüronik asit, aslında yüzünüzün ihtiyacı olan besinleri geri kazandırma amacı ile kullanılıyor. 

Cildinizde düşen hyalüronik asit seviyeleri, yüzünüzde hassaslığa, ince çizgilere, ton eşitsizliklerine ve sert bir yapıya sebep oluyor! Cildinizin nem oranları için gerekli olan hyalüronik asit, UV ışınlarının zararlarını önlemek için de kullanılıyor. Güzellik rutininizde olması gereken hyalüronik asidin tüm detaylarını sizin için inceledik!

Hyalüronik asit nedir?

Birçok cilt bakım ürününde ‘HA’ etiketini görmüş olabilirsiniz. Adeta bir nem mıknatısı olarak görülen Hyalüronik Asit, hücrelerin olabildiğince nem toplamasını sağlarken cildinize genç ve sıkı bir görünüm kazandırıyor. İşin bilim kısmına gelecek olursak, bir gram hyalüronik asitin 6 litreye kadar su tutma özelliği var! Buna ek olarak hücrelerdeki nem oranını dengeleyebilen hyalüronik asit, sudan daha fazla nemlendirme özelliğine sahip. 

Hyalüronik asit cildinizde nasıl etkiler yaratıyor?

Cildin nem oranlarını artıran hyalüronik asit, yumuşak, dinç, sıkı ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Elveda Instagram filtreleri! Doğal haliniz ile en ışıltılı filtreden bile daha çok göz kamaştıran bir cilde sahip olacaksınız. Bunun yanı sıra yükselen nem oranları, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltıyor. Anti-aging ürünlerinin favori içeriği olan hyalüronik asit, gençleştirici özelliği ile dikkat çekiyor. Hemen hemen tüm cilt tiplerinde kullanılabilen bu doğal içerik, hassas ciltlerden yağlı ciltlere kadar herkeste işe yarıyor. Antioksidan özelliğe sahip olan hyalüronik asit, kontrolünüz dışındaki çevresel etkilere karşı bir bariyer oluşturuyor. 

Hyalüronik asit güvenli mi? Her gün hyalüronik asit kullanabilir miyiz?

“Fazlası zarar!” Dememizi bekliyorsanız yanılıyorsunuz! Hyalüronik asiti gönül rahatlığıyla her gün kullanabilirsiniz! Diğer asitlere nazaran, cildinizde iritasyona sebep olmayan bu içerik, doğal ve güçlü nem özelliği ile hassas ve özenli bir bakım sunuyor. 

Cilt bakımının yanı sıra saç bakımında da görülen hyalüronik asit ile vücudunuzun her yerinde nem oranlarını düzenlemeye hazır mısınız? Hyalüronik asidi bakım rutininize eklemek istiyorsanız aşağıda sizin için seçtiğimiz ürünleri inceleyebilirsiniz…

Hyalüronik Serum, €637.25 DR. BARBARA STURM net-a-porter.com

Yenileyen ve Nemlendiren Saç Bakım Kremi, 175 TL KIEHL’S kiehls.com.tr

Dramatically Different Hyalüronik Asit İçerikli Yağsız Jel Nemlendirici, 300 TL CLINIQUE clinique.com.tr

Hyalüronik Marin Nemlendirici Serum, £69 DR. DENNIS GROSS SKINCARE cultbeauty.co.uk

Hydra Global Nem Serum, 1,715 TL SISLEY beymen.com

Revitalizing Supreme Gece Kremi, 760 TL ESTEE LAUDER esteelauder.com.tr

Magic Cream, £75 CHARLOTTE TILBURY feelunique.com

Waterburst Hydrated Glow Nemlendirici, 319 TL GLAMGLOW sephora.com.tr

Ferahlatıcı ve Nemlendirici Yüz Spreyi, 195 TL LANCOME lancome.com.tr

Dragon’s Blood Hyalüronik Asit Gece Kremi, 482.90 TL RODIAL harrods.comÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

BAKIM RUTİNİNİZE AVOKADO YAĞI GÜNCELLEMESİ

KİRPİK BAKIMI İÇİN HİNT YAĞI

CİLT BAKIMINDA KİRAZ ÖZÜ ETKİSİ