3 ADIMDA CİLDİNİZİ YAZA HAZIRLAYIN

Cildinizi yaza hazırlamanın ve yaz sıcaklarından korumanın yolları haberimizde.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 09 Haziran 2015
3 ADIMDA CİLDİNİZİ YAZA HAZIRLAYINYaz daha gelmeden, tüm kadınlarda yaza hazırlık başlar. Fakat, bu hazırlık genellikle sadece vücudu şekle sokmak ve egzersiz yapmakla sınırlı kalır. Oysa ki değişime ve ilgiye tüm vücudumuzun ihtiyacı vardır, özellikle de cildimizin!

Biz de buradan yola çıkarak, cildinizi yaza hazırlayacak, güzel sonuçlar alabileceğiniz 3 kolay yöntemi sizin için derledik.

1. Ölü deriden kurtulun! - Kış soğuklarının cildinizde bıraktığı kuruluktan bir an önce kurtulmanız gerekiyor. Ölü deri ve ciltteki kuruluk, cildinizi nemlenmesini engeller; nemsiz cilt de nefes alamaz. Ölü deriden kurtulmak için sünger ya da lif tarzı ürünler de kullanılabilir fakat bu ürünler genellikle yeterince ve eşit bir şekilde kullanılmadığı için yeterli gelmiyor. Bunun yerine, kimyasal temizleyiceler ya da peelingler kullanabilirsiniz. Özellikle, glikolik asit içeren ürünler tavsiyemizdir.

2. Dudaklarınızı dinlendirin!- Cildiniz için verdiğimiz tavsiyelerin aksine, dudaklarınızı korumak için kesinlikle onlara dokunmamanız gerekiyor. Yumuşatıcılık oranı yüksek olan bir dudak balmı edinin ve sabah-akşam kullanın. Dudaklarınız kendine gelene kadar, ruj ya da parlatıcı kullanmayın. Dudak kabuklarınıza zarar verecek bir ürün kullanmamaya dikkat edin.

3. Duş kurallarınızı gözden geçirin!- Kışın soğuğundan kaçınmak için yaptığınız o sıcak duşlar, yazın düşmanınız! Sıcak su, daha çok nem kaybetmenize neden olur. Kokulu ya da aromalı duş jelleri cildinize zarar verebilir. Onun yerine temizlenmek için sabun kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca hepimizin yaptığı bir başka hata da, sabun ya da duş jelini vücudumuzun her yerine kullanmak. Duşta vücudunuzu iyice nemlendirdikten sonra, güzel bir krem ya da losyon yardımı ile nemi vücudunuza hapsedin.

Şimdi vücudunuz yaza tam olarak hazır hanımlar!

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.