KAFEİNİ BIRAKMANIN 5 YOLU

Kahvenin faydasını değil de eksikliğini hissediyorsanız belki de ilişkinizi gözden geçirmelisiniz.

Yukarıdaki başlığı okuduğunuzda siz de ‘neden kahvemden ayrılayım ki?’ diye düşünenlerdenseniz bilin ki siz de farkında olmadan kocaman bir kulübe üye olmuşsunuz: Kahvesiz yaşayamayanlar kulübü.

Her sabah bilgisayar başına geçmeden mutlaka kahvesinden birkaç yudum almak zorunda olanlardan, gün içerisinde kahvesi aklına düştüğünde kavuşmak için sabırsızlananlardan ya da aradığı enerjinin kesinlikle kahvede olduğunu düşünenlerdenseniz siz de kafein bağımlısı olabilirsiniz.

Hem de bu bağımlılık sandığınız kadar masum değil.Sadece kafeinle uyanabilen vücut, siz kafein almayı bıraktığınız anda kendi kendine yetmeye başlıyor. İlk birkaç gün gözünüzü açmak, odaklanmak zor olsa da sonrasında hayat yeniden normale dönüyor ve renkler yeniden beliriyor. Kafeinin etkisiyle yükselen tansiyon normale dönüyor, uykularının daha kaliteli olmaya başlıyor, dişleriniz rengi kendine geliyor ve kahveyi eğer sade içmiyorsanız da kilo vermeye başlıyorsunuz.Ve sonrasında kafein bağımlılığınız olduğu günlerin aksine arada sırada içtiğiniz kahve vücudunuza fayda sağlamaya devam ediyor. Kesinlikle azı karar çoğu zarar olan kahveyle olan ilişkinizi gözden geçirmek ve aradaki dengeyi bulmaya hazırsanız kafeini bırakmak için aradığınız nedenler foto galeride..