LAVANTA YAĞI'NIN SİHRİ

Lavanta yağının sihriyle tanışmaya hazır olun.

Çeşit çeşit sorunun en doğal çözümü olan lavanta yağının faydalarından haberiniz var mı? Merak etmeyin; neredeyse her derde deva diyebileceğimiz bu yağın bu kadar etkili olduğunu biz de bilmiyorduk! Ama bu kadar yararını öğrenince sizlerle paylaşmadan edemedik. Evinizde mutlaka lavanta yağı bulundurmanız gerektiğinin ispatıysa burada:

- Sakinleşmeye ihtiyaç duyduğunuzda lavanta yağı elinizin altındaysa, içiniz rahat olsun! Hakkında yapılan onlarca araştırma gösterdi ki; lavanta yağının kokusu kaygıyı azaltıyor. Bunun yanı sıra stres seviyesinin de düşmesine destek oluyor.

- Uyku problemi yaşayanlar; lavanta yağını denemiş miydiniz? Yatmadan önce yastığınıza damlatacağınız birkaç damlayla daha iyi bir uyku çekmeniz mümkün. Bunun sebebiyse yukarıda bahsettiğimiz sakinleştirici etkinin uykuya geçişinizi kolaylaştırması.

- Kepek problemi olanların sıkça karşılaştığı inatçı kaşıntılar da lavanta yağıyla sorun olmaktan çıkıyor. Birkaç damlayı kafa derinize masaj yaparak yedirirseniz, nem sayesinde kaşıntıya veda edebilirsiniz.

- Ağız yaralarında kimsayal ilaçlar yerine, doğal bir çözüm yolu arıyorsanız da adresiniz belli. Zira lavanta yağının birkaç damlası, o ağrılı yaraların yatışmasını sağlıyor.

- Migreni olanlar için hayat bazen çok zorlaşıyor, farkındayız. Ama baş ağrıları için bir de lavanta yağını deneseniz? Üst dudağınızın üzerine birkaç damla sürün ve 15 dakika kadar bu yağın kokusunu içinize çekin. Bu yöntemle kısa süre sonra ağrının hafiflediğini göreceksiniz.

Etİketler