SOĞUK HAVADA MUTLAKA!

Kış gelince meyveler turuncuya dönüyor ve C vitamin zamanı geliyor!

Erdem Oraylı ERDEM ORAYLI 30 Mart 2015
SOĞUK HAVADA MUTLAKA!
Kış gelince meyveler turuncuya dönüyor ve C vitamin zamanı geliyor! Bağışıklık sistemini güçlendirici vitaminler listesinin en başında gelen C vitamininin bilmediğimiz faydaları da var. Vücuttaki enfeksiyonla savaşan kandaki alyuvarların ve antikorların üretimini artıran, daha da önemlisi, bilinen bütün virüsler üzerinde etkili olan C vitamininin son yıllarda kanser tedavisinde de kullanılmaya başladığını biliyor muydunuz?

*Araştırmalar, sadece tümör hücrelerinin ölümüne neden olan, normal hücrelerde hiçbir etkisi olmayan bir tedavi ajanı olan C vitaminin, son derece hızlı ve etkili bir biçimde tümör yıkımlarına neden olduğunu gösteriyor.

~*Kanser hücrelerinin normal hücrelerden en temel farkının beslenme şekilleri olduğunun altını çizen Medicana Hastaneler Grubu Onkoloji Koordinatörü Doç. Dr. Mutlu Demiray, normal hücrelerin yağları ve başka maddeleri enerji kaynağı olarak kullanırken kanser hücrelerinin sadece şekeri kullandığını ve bu nedenle de normal hücrelerden yaklaşık 200 kat fazla şeker tüketen kanser hücrelerinin C vitaminini şeker sanarak kendine çektiğini söylüyor.

* Demiray; “Vitamin C yüksek dozlarda kanser dokusunda oksijenli suya dönüşür. Kanserli dokuda oluşan bu su, kanser hücreleri için ölümcüldür. Yine bu su, vitamin C'yi şeker sanan kanser hücrelerinde oluşur ve kanser hücrelerinde oksijenli suyu temizleyebilecek enzimler yoktur.” diyor.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.