PEYNİR YEMEK ÖMRÜ UZATIYOR!

Herkese bizden ekstra mozarellalı pizza!

Son zamanlarda yapılan araştırmalar bizi çok mutlu ediyor! Geçtiğimiz günlerde ‘Nature Medicine’ dergisi yeni yapılan bir araştırma ile peynir yemenin ömrü uzattığını yazdı. Fareler üzerinde yapılan testlerde, çoğu peynirde doğal olarak bulunan bir bileşik olan spermidin tüketiminin daha iyi bir kalp sağlığına yol açtığı buldu. Araştırmacılar yine de daha fazla test yapılması gerektiğini belirtirken, “Sonuçların, kardiyovasküler hastalıklara karşı korunma için yeni ve uygulanabilir bir strateji geliştirildiğini” söylediler. 

Tıpkı her zaman olduğu gibi kendinizi sabah akşam peynir diyetine yönlendirmeniz pek doğru değil! Ancak ara sıra yediğiniz ekstra peynirlerin sağlığınız açısından iyi olduğuna emin olabilirsiniz. Diyetisyenler, peynir tüketiminin sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzeninde olması gerektiğini savunurken, her yiyecek gibi doğru oranlarda tüketilmesi gerektiğini savunuyor. 

Kalsiyum, çinko ve daha bir çok önemli besin içeren peynir aynı zamanda yağ ve kalori oranında fazla, bu nedenle kilonuza dikkat ediyorsanız aşırı peynir tüketimi istediğiniz sonuçları elde etmenizi önleyebilir. Yine de bugün kendiniz, çift kaşarlı bir tost veya ekstra mozarellalı bir pizza ile ödüllendirebilirsiniz!