BOYUN KIRIŞIKLIĞINA AMELİYATSIZ ÇÖZÜMLER

Kişinin ihtiyacına uygun tedavi planını belirleyerek boyun bölgemizin yaşımızı ele vermesinin önüne geçiyoruz. Dr. Ezgi Eryılmaz boyun güzelliği için ameliyatsız çözümler öneriyor.

Boyun bölgesi en dikkat çektiği halde en fazla ihmal edilen bölgelerden biri. Bu durum aslında eklem içi olmasından kaynaklanıyor. En fonksiyonel eklemlerden boyun bölgesinin iç kısmı olmasından kaynaklı, sürekli hareket etmesinden dolayı ister istemez kırışıyor. Gökhan Haytoğlu Kliniği’nden Medikal Estetik ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi Dr. Ezgi Eryılmaz: Özellikle yeni neslin ileride bu konudan çok daha muzdarip olacağını, akıllı telefonların boyun eklem problemlerinin yanında boyun kırışıklıklarını da beraberinde getirdiğini belirtti. Hal böyle olunca bizim de ihmal etmememiz gereken bölgelerin başında geliyor. 

Dr. Ezgi Eryılmaz, boyun kırışıklıklarının çözümü olarak, kırışıklık çok ilerlemeden, erken dönemlerde, mezoterapi ve gençlik aşılarıyla o bölge cildini besleyerek önüne geçmeyi öneriyor. Eğer ilerleyen ve derinleşen çizgiler mevcutsa çizginin cinsine ve derinliğine göre ince hyalüronik asit dolgular kullanabildiği gibi kimi hastalarda fazla aktif boyun bantları var ise nefertiti botoksu denilen bir yöntem ile o bölgenin pürüzsüz ve karışıksız görünmesi sağlanabiliyor.