KIŞIN DA TERLİYORSANIZ DİKKAT

Yaz aylarında normal olan terleme sorunuyla kışın da karşılaşıyorsanız dikkat.

Yaz aylarından normal kabul ettiğimiz terleme sorunuyla kışın da karşılaşıyorsanız dikkat! Bu, ciddi bir rahatsızlığın habercisi olabilir. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Altan Kır, terlemeye karşı ETS tedavisi hakkında bilgi veriyor.
Ofis hayatını ve sosyal hayatı kabusa çevirebilecek bu soruna çözüm olabilecek ETS ameliyatı, hem terlemeyi kalıcı olarak engelliyor hem de ameliyat süreci çok kısa olduğu için hastanede sadece bir gün kalınıyor.

Doç. Dr. Altan Kır “Ameliyat sonrası sıkıntılı bölgeyi tamamen tedavi ediyoruz. Vücuttaki suyun aşırı terleyen bölgelerin dışındaki bazı bölgelerden örneğin sırt, kasık ve kalça gibi atıldığını söyleyebiliriz. Hasta için bu durum genellikle tolere edilebilir düzeyde olduğu için bir sorun teşkil etmiyor” diyor.

Ergenlikte terleme normal
Aşırı terleme şikayetleri 18 yaşından önce dile getiriliyorsa, cerrahi dışı tedaviler öneriliyor. Ergenliğe geçişle birlikte duygusal tepkiler azalabiliyor ve aşırı terleme gerileyebiliyor. Doç. Dr. Altan Kır, 18 yaşının altında olan kişilerde cerrahi tedavi için bu dönemin geçmesinin beklenmesini öneriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.