KORKULARINIZDAN KURTULUN

Uygulanan bilinçaltı temizliği ile korkuları tamamen gidermek mümkün.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Nisan 2015
KORKULARINIZDAN KURTULUN
Uçak, yükseklik, kapalı mekan, böcek gibi çok sık karşılaşılan ya da palyaço, kel insanlar, kırışıklık, domates, hatta kendi vücudundan korkma gibi pek açığa vurulmayan korkular... Başka bir deyişle hepimizin küçük ya da büyük fobileri! Hayat kalitemizi düşüren bu korkularla yaşamak zor. Ancak, HelpA Akademi Kurucusu Klinik Psikolog Gülşah Sam Orhan, “Uygulanan bilinçaltı temizliği ile korkuları tamamen giderebiliyoruz.” diyerek içimizi rahatlatıyor. Peki bunu nasıl yapacağız?


Orhan, korkulara yönelik seanslarla ilgili olarak; “Seanslarımız sırasında danışanlarımızın bilinçaltlarına iniyoruz ve korkunun ilk oluştuğu noktayı anlattırıyoruz. Uçak korkusu ve asansör korkusu gibi korkularda genellikle ulaştığımız nokta, kişinin 0-6 yaş döneminde belleğine kaydedip unuttuğu bir takım bilgiler oluyor. Örneğin uçağa bindiğinde panik atak geçiren bir danışanımızın bilinçaltına indiğimizde; 3 yaşında iken gökyüzünde uçan bir jetin bıraktığı izler hakkında bir yakınının, 'Bak izler şeytana dönüştü gelip seni alacak' demesinin yattığını gördük. Danışanımız bu nedenle gökyüzü ve uçağa karşı direnç gösteriyordu. Bu ve benzeri kayıtlar bilinçaltından temizlendiğinde kişiler rahatlıkla uçağa binmeye başlıyor.” diyor.


Özetle, her rahatsızlıkta olduğu gibi bunda da konuyu ciddiye almak ve çözüm yoluna gitmek en doğrusu. Genellikle ertelenen, yaşamın bir parçası gibi görülen fobiler, birkaç terapi ile birlikte kolaylıkla giderilebiliyor. Giderilemeyen korkularsa kişilerin yaşam kalitesini düşürüyor. ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.