DAHA İYİ CİNSEL YAŞAM İÇİN, DEKORASYON SIRLARI

Cinsel hayatınızın gidişatını değiştirmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Hande Öztürk HANDE ÖZTÜRK 22 Haziran 2016
DAHA İYİ CİNSEL YAŞAM İÇİN, DEKORASYON SIRLARI
<#text>Size belki çok ilginç gelecek ama odanızı ya da evinizi nasıl dizayn ettiğinizin kariyeriniz, bilgi birikiminiz hatta cinsel hayatınız üzerinde büyük bir etkisi var. Hatta vücudumuzdaki mevcut cinsel enerjiyi dengelemenin bir yolu da, özellikle yatak odasında tüm duyularınıza hitap eden bir ortam oluşturmaktan geçiyor.


<#text>


<#text> Üstelik, yatak odanıza denge ve uyum getirmek için çaba harcadığınızda, bu durum sizin aşk ve cinsel hayatınızda da etkisini göstereceği gibi, mutluluk ve tutku olarak da size geri dönecek. Bunları nereden mi biliyoruz? Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak sayesinde tabii ki! Onun önerdiği altı kolay yöntemle, siz de yatak odanızda aşkın pozitif enerjisini harekete geçirebilirsiniz. Yapmanız gerekenler şöyle:


<#text> - Yatak odanızdaki duvarların rengiyle ne kadar uyuduğunuz ve cinsel yaşamınızın canlılığı arasında bir bağlantı var. O zaman, yatak odasında hangi renkler tercih edilmeli? “Hangi renkler daha iyi ve keyifli bir gece geçirmemize yardımcı olur? “ derseniz, pembe ve kırmızı renkler bütün dünyada aşkın ve cinselliğin renkleri olarak kabul ediliyor.


<#text>


<#text> - Bu yüzden, cinsel hayatınızı canlandırmak için işe yatak odanızda kırmızı rengi kullanarak başlayabilirsiniz. Yok, özellikle aşk ve sevgi duyguları harekete geçsin istiyorsanız, Başkak’ın önerisi pembe. Tabii böyle dedik diye, yatak odanızın duvarlarını kırmızıya boyamanız ya da perdeler kullanmanıza gerek yok. Küçük dekoratif objeleri kullanarak bunu yapmanızı kastediyoruz. Mesela vazo içinde doymuş renklerden oluşan çiçekler, içinde pembe ve kırmızının tonları olan bir halı, ya da kapakları kırmızı renkte bir dizi kitap olabilir.


<#text>


<#text> - Kişisel alanınızın nasıl koktuğu sizin gece yalnız mı, yoksa partnerinizle mi uyuyacağınız üzerinde çok etkili. Çünkü koklama duyunuz çok güçlü bir afrodizyak. Bu nedenle libido arttırıcı koku olarak, sadece geceleri açan yasemin çiçeği kokusunu deneyebilirsiniz. Ylang Ylang’ın mumu veya yağı da Başkak’ın tavsiyeleri arasında. Zira bu hem kadın, hem de erkeklerde cinsel isteği arttırıyor. Cinsel arzuları harekete geçiren diğer yağlarsa gül ve portakal özü. Aklınızda bulunsun.


<#text>~- Yumuşak çarşaflar, ipekli çamaşırlar ve lüks halı ya da kilimler, yani dokunmaktan keyif alacağınız şeyler yatak odasının olmazsa olmazlarından. Ayrıca yatak odasındaki her şeyi "iki kişiye" göre düşünmeniz gerek. Yatakta uyuyan her kişi için sadece bir yastık olmalı. Bekarsanız, iki yastık kullanabilirsiniz. Yatak yanı lambaları, mumlar, bardaklar ve odadaki diğer objeleri de mutlaka iki kişiye göre ayarlamanızda fayda var.


<#text>


<#text> - Yatak odanızdaki duvarlarda anne-babanızın, arkadaşlarınızın ya da çocuklarınızın fotoğrafları olmasın. E, ne de olsa özel anlarınızın onlar tarafından izleniyor gibi olmasını istemezsiniz değil mi? Bunun yerine, soyut tablolar ya da tanıdık olmayan insanlara ait resimler kullanabilirsiniz.


<#text>


<#text> - Tabii ki duvarda televizyon da olmamalı. Yaydığı elektromanyetik dalgalardan dolayı kişiyi psikolojik olarak cinselliğe kapattığı için, televizyonun cinsel yaşamda yeri yok. Hatta, bilimsel araştırmalar gösteriyor ki yatak odasında televizyon bulunduran çiftlerin cinsel aktivite sıklığını yarıya düşürüyor. Şaşırtıcı, değil mi?


<#text>


<#text> - Stüdyo dairelerde yaşıyorsanız, çalıştığınız ve dinlendiğiniz alanları ayırmak zor. Bu durumda bilgisayar kullandığınız alanı bir paravan veya perdeyle sınırlandırmalısınız. Hatta işinizle ilgili ne varsa hepsini odanın bir yerinde tutun ki, çalışmadığınız zamanlarda onları gözünüz görmesin. Aynısı evdeki egzersiz aletleri için de geçerli. Kondisyon bisikletleri, koşu bantları ve tüm egzersiz aletleri de gözünüzün görmeyeceği yerde olmalı.


<#text>


<#text> Bu değişiklikleri yaptıktan sonra çok farklı bir hayata sahip olabilirsiniz. Sonuçları bekliyoruz!


<#text>SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.