SEKS ARKADAŞI MI SEVGİLİ Mİ?

Artık "fuck buddy" kavramına hemen hemen kimse yabancı değil...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 23 Ağustos 2016
SEKS ARKADAŞI MI SEVGİLİ Mİ?<#text>


<#text> Afedersiniz, “fuck buddy”niz var mı? A, yok mu? Çok yazık. Böyle bir soruya ne cevap verirdiniz, bilemem ama zaten pek kolay itiraf edilen bir durum değil bizim ülkemizde. Ama inanın biz Türkler bu statüde bir ilişkiye gayet açığız ve pek çok kişi hayatında böyle bir dönemi en az bir kez yaşamış. Bazılarına göreyse bu, bir yaşam tarzı. Problemsiz, sorumluluk almadan ve gelecek planları yapmadan bir ilişki yaşamanın hafifliği bazen çok cezbedici olabiliyor. Nasılsa kurallar baştan belli ve kalp kırılması yok diye düşünülüyor. Kimileri de bu tür ilişkilere hiç sıcak bakmıyor. Bir arkadaşıma göreyse “fuck buddy” durumu mecburiyetten. Çünkü artık kimse sorumluluk istemiyor ve bir ilişkiyi taşıyamıyor, seksi herkesle yaşamak da pek kolay değil. O nedenle “fuck buddy” denen ama “yalan dünya”ya ait bir kavram mevcut. Ne kadar yalan dünya, ne kadar gerçek bilemem ama kabul etmek zorundayız ki, sadece seks için görüşülen partnerler varlar ve pek çok kişi de hayatından memnun.


<#text>


<#text> PEKİ “FUCK BUDDY”NİZİ NASIL SEÇERSİNİZ?


<#text>


<#text> Kimi boyuna posuna, kaşına gözüne bakıp seçiyor; kimi libidosuna göre. Libidosuna göre seçmek sanki daha mantıklı gibi görünüyor. Yine bir arkadaşım şaka yollu “ben fuck buddy’nin hijyenik, suskun ve çalışkan olanını severim” dedi ki, hak vermemek elde değil. İşte size tecrübeli arkadaşlardan fuck buddy seçme tüyoları:


<#text>


<#text> EN İYİ FUCK BUDDY’LER EVLİ OLANLAR


<#text>


<#text> Çünkü başınıza bela olamaz. Gündüzleri tercih edeceğinden geceleriniz size kalır. Evlilerin bu oyunda kuralları daha iyi bildikleri ve düzenlerini bozmamak için, kaybedecekleri daha fazla şey olduğundan sizin rahatınızı bozacak durumlar yaratamayacakları kesin. Sakın sürekli karısını, çocuklarını, evlilik ve iş problemlerini anlatmasına izin vermeyin. “Fuck buddy” olmakla “lover” olmayı karıştırmayın, tabii o da karıştırmasın. mLibidosu yüksek, erken boşalma ve performans problemi olmayan birini seçmelisiniz. Bazen aşk nedeniyle bu problemler göz ardı edilebilse de, bunlar fuck buddy’de affedilir durumlar değil tabii. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapılacak tek şey “Tatlım, gitme zamanı” demek. Bir ürolog kartvizitini eline sıkıştırmayı da unutmayın. Yapışkan olmamalı. Sürekli aramamalı, sevgiliniz olmak için uğraşmamalı ve sınırlarını bilmeli. Özel hayatınız için bir tehdit oluşturmamalı. Yoksa başınız belada demektir. Eğlence, kabusa dönüşebilir. Eğer kabusa döndüyse, adresinizi, telefon numaranızı değiştirin. Kapıda ağlayan, gözü yaşlı uzun elektronik postalar atan, kabadayılık yapan bir “fuck buddy”, iyi değildir. Yatakta birlikte eğlenebilen, yeni şeyler denemeye açık ama sizin sınırlarınızı kabul edebilen, limitlerinizi zorlamayanları tercih edin. Porno filmlerin fazlaca etkisinde kalan, sizden Cicciolina performansı uman ya da “Deep Throat” filmini yeniden çevirmenizi bekleyenlerden uzak durun. Her şeyin bir sınırı var, değil mi ama.


<#text>


<#text> Fazla konuşmamalı. Niye bir araya gelindiği belli ve şimdi sohbet zamanı değil. Gevezelerden uzak durun. İşin keyfi kaçabilir ve uyuklamaya başlayabilirsiniz. En önemlisi hijyenik olmalı ve mutlaka prezervatif kullanmalı. Kullanmayı reddedeni, hemen yollayın gitsin.


<#text>
FUCKBUDDY NERELERDE BULUNUR?<#text>


<#text> Genellikle barlarda, partilerde bulunur. Bazen bir one night stand, düzenli fuck buddy ilişkisine dönebilir. Evli erkekler her zaman maceralara açıktırlar ve her yerde bulunurlar. Sadece kuralları baştan koyun, hem kendiniz için hem de onun için. İnternet de bir yol ama sapıklara dikkat.


<#text>


<#text>~ PEKİ YA ARTIK EVLİ ESKİ SEVGİLİ, YENİ FUCK BUDDY OLURSA


<#text>


<#text> Oldukça sık karşılaşılan bir durum. Pek çok kişi evli eski sevgilisiyle gizli maceralar yaşamaktan hatta düzenli bir seks partnerliğine dönen ilişkilerden kaçınmıyor. Genellikle “ne seninle ne sensiz” tadında, tutkusu bol ama kavgası daha bol ilişkilerin kaçınılmaz sonu bu olabiliyor. Her iki taraf da huzuru başka kollarda bulurken, eski sevgilisiyle en iyi yaptığı şeyin seks olduğunu kabul edip eski partnerini bu sınırlar içinde tutmaya karar verebiliyor. Tabii herkesin harcı değil. Avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. İşte avantajları: Huyunu suyunu bilirsiniz, kontrol edilmesi daha kolaydır ve başınıza bela olmaz. Tabii artık evli ya da yeni ilişkisi olanlardan bahsediyorum. Genellikle çok eşli davranamazlar, bu nedenle daha güvenli. Zaten eşi ya da yeni sevgiliyi idare etmek zordur. Eski sevgiliyle yaşanan hafif ajite edici ama bir o kadar da “evde gibi hissetmek” durumunun hazzı, bir kalbe yeter de artar bile. Dezavantajları: Yeterince soğukkanlı değilseniz, eski sevgilinize hala aşıksanız, sizin hayatınızda bir başkası yoksa aman dikkat! Uzak durun. Bu hal kolayca tuhaf bir sado-mazo duruma gelebilir ve acı çeken siz olursunuz. Özellikle de sahiplenici biriyseniz.


<#text>


<#text> TAM TERSİ, “FUCK BUDDY” SEVGİLİ OLURSA


<#text>


<#text> İşte burada bir durmak lazım. Bazen bu tür ilişkilerin hafifliği, beklentisizliği, arzunun sansürsüz yaşanışı o kadar cazip gelir ki, bir de sohbet de iyiyse bir de bakmışınız ki seks partneriniz sevgiliniz oluvermiş. Ben fazla hayale kapılmayın derim. Çünkü sevgili olunca ister istemez sahiplenme, kıskançlık ve beklentiler kendini gösterecektir. Üstelik yatak sohbetlerinde sırlar, geçmiş fazlaca ortaya döküldüyse toparlamak zor olacaktır. Yeterince soğukkanlı ve yetişkin değilseniz, bence hiç bulaşmayın. Bazıları ve bazı sırlar sadece yatakta kalmalıdır.


<#text>
İŞTE “FUCK BUDDY” SIRLARI VE SIRDAŞLARI<#text>
Yasemin 32 yaşında, bekar, bankacı<#text> Evet bir seks partnerim var. Neredeyse beş yıl olacak. Bizimkisi biraz “on and off” bir durum. Yani ikimizin de sevgilisi varsa görüşmüyoruz, ben de o da bela istemiyoruz. Ama sevgilimiz yoksa görüşüyoruz. Tabii zamanlama tutturmak biraz zor oluyor ama sonunda bir şekilde denk geliyor işte. Yatakta çok iyiyiz ama en ufak bir aşk kırıntısı yok. Bazen düşünüyorum, acaba nasıl olurdu diye.


<#text>
Gökhan 42 yaşında, evli, yazar<#text> Her zaman sadece seks için görüştüğüm düzenli partnerlerim oldu. Şimdi de var. Bir zamanlar bir-iki ay flört ettiğim biri. O da evli. Aramızdaki seksüel çekim, uyum muhteşem. O kadar açık fikirli bir kız ki, her şeyi yaşıyoruz. Kendimi özgür hissettiriyor. Fakat yatak dışındaki anlarda fazla aklımdan geçmiyor.


<#text>
Ender 51 yaşında, evli, sporcu koçu<#text> Karım dışında düzenli olarak birlikte olduğum biri var. Eski sevgilim. Dört yıl beraberdik. Zor biridir. Açıkçası ben onu taşıyamadım. Ama hala aşığım, itiraf etmeliyim. Zaten beni sevgilisinden ayrıldığında aradığı dakika evindeydim. Üstelik altı yıl sonra. Haftada bir falan görüşüyoruz. Her çağırdığında riske girip gidiyorum. O olmasa karımı aldatmazdım. Ama ona karşı zayıfım işte. Bunu da çok iyi biliyor ve hiç umursamıyor. Biliyorum ki o yataktan çıktığım dakika, bir dahaki sefere kadar onun aklına bile gelmiyorum. Acı ama gerçek.


<#text>

Şeyda 26 yaşında, bekar, müşteri temsilcisi<#text> Seks partnerim komşum. Çok yakışıklı bir çocuk ama biraz salak. İki çift laf etmek mümkün değil. Kafayı spora ve bilgisayar oyununa takmış. Fakat çok iyi seviştiğini itiraf etmeliyim. Üstelik çok pratik. Yani canım sevişmek isteyince sadece üst kata çıkıyorum, sonrada hemen evime gelip kendi yatağımda uyuyorum. Daha ne isterim!


<#text>
Gizem 44 yaşında, evli, akademisyen<#text> Yaşım arttıkça sekse ilgim daha çok arttı. Eşimle harika bir arkadaşlığımız ve partnerliğimiz var ama o 56 yaşında ve seks artık iyi değil. Ben de iki ayrı seks partneriyle sürekli görüşüyorum. Neden iki? Çünkü aşık olup evliliğimi mahvetmek istemem. Böylece ipler benim elimde.


<#text>


<#text> Yazı: Elif Akça


<#text>


<#text> Bu yazının orijinali, ELLE Ağustos 2010 sayısında yayımlanmıştır.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.