MUTLU BİR CİNSEL HAYAT İÇİN

Cinsel organınıza estetik ameliyat yaptırmayı düşünür müydünüz?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Aralık 2015
MUTLU BİR CİNSEL HAYAT İÇİN
<#text>Son yıllarda gerek ülkemizde gerekse yurt dışında yoğun talep gören estetik ameliyatları arasında yerini alan aşk cerrahisi, cinsel organların estetik cerrahisi. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Tahir Gökhan Haytoğlu “Genital bölgesinden memnun olmayan kişiler ya evlenememekte ya da arkadaşlık ilişkilerinde bulunamamaktadır. Bu ameliyatlar hem işlevsel hem de psikolojik nedenler doğrultusunda yapılır” diye açıkladı ve aşk cerrahisi ile ilgili tüm merak edilenleri ELLE Türkiye okuyucuları için anlattı.


<#text>


<#text> Aşk cerrahisi nedir ve kimlere uygulanabilir?


<#text> Haytoğlu “Aşk Cerrahisi kısaca cinsel organların estetik cerrahisidir. Gelişimsel olarak normal olmayan veya herhangi bir nedenle deforme olmuş olan cinsel organların estetik ve fonksiyonunu düzeltmeyi, geliştirmeyi amaçlar” diyor. Üstelik aşk cerrahisini ergenliğini tamamlamış, herhangi bir psikolojik rahatsızlığı olmayan, cinsel fonksiyon bozukluğuna sebep olabilecek organik  bir hastalığı olmayan tüm hastalara uygulanabiliyor.


<#text>


<#text> Aşk cerrahisinin içerdiği operasyonlar nelerdir?


<#text> Aşk cerrahisinin kapsadığı operasyonlar; Mons Cerrahisi, Labioplasti, Vajinoplasti, G Noktası Dolgusu (G Shot) ve Penis Uzatma-Kalınlaştırma. Operasyonlar kişinin özgüvenini arttırmaya ve yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olabiliyormuş.


<#text>


<#text> Aşk cerrahisinin faydaları nelerdir?


<#text> Bu operasyonun faydalarını anlatan Dr.Haytoğlu “Aşk cerrahisi, gelişimsel olarak normal olmayan veya herhangi bir nedenle deforme olmuş olan cinsel organların estetik ve fonksiyonunu düzeltmeyi ve geliştirmeyi amaçlar. Evli çiftler için evliliği pekiştirip, evliliğin bütünlüğünü sağlarken, bekar kişilerde sosyal ortamlara daha rahat girebilme ve arkadaşlık kurabilme durumlarında yardımcı olur” dedi ve işlevsel açıdan ve estetik yönden fayda sağlamaya yardımcı olan bu ameliyatlar, kişileri ilişkilerinde daha konsantre ve mutlu hale getirebilmektedir diye de sözlerine ekledi.


<#text>


<#text> Ameliyat tekniği ve iyileşme süresi nedir?


<#text> Bu ameliyatlarda kişilerin dokusunun durumu ve istekleri önemlidir diyen Dr.Haytoğlu “Karar vermeden önce kişilerin hatta çiftlerin istekleri ve doktorun önerileri doğrultusunda ameliyat planlanmalıdır. Genel anestezi altında tek tek veya kombinasyonlar şeklinde yapılabilen, işlemlere bağlı olarak 45 dakika- 2 saat arası sürebilen operasyonlar olarak açıkladı”. Ayrıca Dr.Haytoğlu “Hastalar genellikle aynı gün taburcu edilebilir. 2. günde banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinlenme sonrası hastalar günlük hayatlarına dönebilirler” dedi.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.