SEKSE ARA VERMEK GEREKİR Mİ?

İlişkide kötü alarmı veren 'ara vermek' seks için iyi olabilir mi?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Ekim 2015
SEKSE ARA VERMEK GEREKİR Mİ?
<#text>Düzenli seksin hem fiziksel hem ruhsal sağlığınız açısından ne kadar önemli olduğu birçok araştırma tarafından kanıtlandı. Düzenli olarak seks yapan bireylerde, depresyon ve kalp krizi gibi durumlarda azalma görüldüğü aynı zamanda bu bireylerin daha hızlı kilo verdiği de biliniyor. Ancak sekse biraz ara vermenin etkilerini hiç düşündünüz mü?


<#text>


<#text> Ara vermekten kastımız uzun süreli bir dönem değil, korkmayın! Genel yargının aksine, seks uzun süre yapılmadığı takdirde unutulan bir eylem değildir. Tabii ki pratik yapmak sizi daha iyi yapar, ama yapmadığınızda oyunun dışında kalmazsınız. Seks hayatınızı kontrol altına alıp, ara vererek ileride yaşayacağınız zevki artırmanız mümkün. Bunun için ilk yapmanız gerekenlerden biri mastürbasyonu bırakmak. Mastürbasyon yapmakta tabii ki sıkıntı yok, hatta bazı durumlarda çok sağlıklı dahi olabilir. Ancak çok sık yaptığınızda, seksteki performansınızı ve zevkinizi düşürme ihtimali var.


<#text>


<#text> Seksten zevk almak için tahrik olmanız gerekir. Seks yapacağınızı anladığınız anda da tahrik olmaya başlarsınız. Şimdi düşünün ki partnerinizle bir hafta sonrasına sözleştiniz. Bu bir hafta boyunca seks yapacağınızı biliyor olmak size daha çok tahrik edecek ve seksten alacağınız zevki artıracaktır. Sizin belirlediğiniz, kısa süreli aralar seks hayatınızla çok daha mutlu olmanızı sağlayabilir. Ayrıca belirlenmiş ve aralıklı bir takviminiz olmasa bile şunu unutmayın; seks sağlığınız için iyi olsa da fazlası size hem fiziksel hem de ruhsal anlamda birçok sorun çıkartabilir.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.