3 KADIN 3 CHANEL

Chanel, ilkbahar-yaz 2015 sezonunu, '3 Girls 3 Bags' kampanyasıyla kutluyor.

Chanel ilkbahar-yaz 2015'i, yenilenen üç modelle karşılıyor: İki ‘C' harfinin iç içe geçtiği ve Karl Lagerfeld tarafından 11.12 olarak isimlendirilen ikonik modeli, bir başka klasik ‘Boy Chanel' ve Lagerfeld'in Fransız moda evine son armağanı olan ‘Girl Chanel'.

Lagerfeld, tasarımlarının fotoğraflanması görevini de her zaman olduğu gibi kendisi üstleniyor ve onları, modellerin gölgesinde kalmayacak isimlerle bir araya getiriyor. ‘3 Girls 3 Bags – 3 Kadın 3 Çanta' isimli kampanya çekimde yer alan isimler; Alice Dellal, Vanessa Paradis ve Kristen Stewart!

11.12 modelinin yüzü olan Kristen Stewart, Lagerfeld'le 17 yaşındayken tanışıyor ve 2013'te ‘Métiers d'art Paris-Dallas 2013/14' koleksiyonunun yüzü oluyor. Boy Chanel modelinin yüzü Alice Dellal içinse Lagerfeld, ‘Bu çanta için ideal kişiliğe ve stile sahip. Onun uçlarda gezen şık-punk stiline bayılıyorum' diyor. Son olarak, seksapeliyle ‘Girl Chanel'e belki de en çok yakışan isim Vanessa Paradis; 1991 ‘de Coco Chanel'in kampanya yüzü olan Paradis'in moda eviyle karşılıklı bir gönül bağı var. Lagerfeld onun, markası için çok küçük yaşta çok büyük işler başardığını ve ‘Coco'nun unutulmaz yüzlerinden biri olduğunu söylüyor.

Bu üç model için, birbirinden farklı ve başarılı üç kadını bir araya getiren Lagerfeld amacının, markaya bu isimlerin tazeliğini ve farklılıklarından  doğan enerjisini katmak olduğunu söylüyor.