BURBERRY COVID-19’A KARŞI MÜCADELE İÇİN HAREKETE GEÇİYOR!

Burberry, trençkot fabrikalarında medikal önlükler ve maskeler üretecek...

Şu sıralar dünyadaki neredeyse tüm ülkeler Corona virüs pandemiği ile mücadele ediyor. Hızla yayılan salgın hiç beklemediğimiz boyutlara gelirken bu durumun iyi bir tarafından bakmanın pek mümkün olmadığına katılıyoruz… Ancak bu kaos içinde bir pozitif açı arayacak olursak, tüm dünyanın tek bir şeye karşı savaş verdiğini söyleyebiliriz. Ayrı dinler, ırklar, düşünceler, ideolojiler, politikalar ve ülkeler demeden, tüm dünya şu anda aynı şeyi yaşıyor. Ülkeler birbirine yardım ederken birçok marka da aynı şekilde sadece bulundukları ülkeye değil küresel mücadeleye katkıda bulunuyorlar. Bu çabaya katılan en yeni markalardan biri ise Burberry! 
COVID-19 pandemiği için verilen küresel mücadeleye katkıda bulunan Burberry, kaynaklarını salgından etkinenlere destek olmak için ve salgının yayılmasını önlemek için kullanacağını açıkladı. Burberry, küresel tedarik zincirinden yararlanarak; dünyanın önde gelen araştırmalarını desteklemeyi, gıda kaynaklarını artırmayı, küresel salgın için uzun vadeli bir çözüm geliştirilmesini desteklemeyi, en acil tıbbi ve toplum ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.“Tıbbi personel ve hastalar tarafından kullanılmak üzere cerrahi maskeler, cerrahi olmayan maskeler ve önlüklerin teslimatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz.” diyen Burberry tedarik zincir ağını kullanarak İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisine 100 binin üzerinde maske bağışlayacağını duyurdu. Castleford, Yorkshire’daki trençkot fabrikalarını hastalar için önlük ve maske yapımı için yeniden şekillendireceklerini söyleyen Burberry, aynı zamanda Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen tek dozluk bir aşı için araştırmaları finanse ettiklerini ekledi. Üretim ve araştırma desteklerinin yanı sıra ihtiyaç sahiplerini de unutmayan İngiliz marka, İngiltere genelinde gıda yoksulluğu ile mücadeleye adanmış FareShare ve The Felix Project gibi hayır kurumlarına bağışta bulunuyor. Gıda kaynaklarına uygulanan baskı sebebi ile çabalarını genişleten Burberry, ücretsiz okul yemeklerine güvenen gençlere yiyecek dağıtmayı ve gıda bankalarının taleplerle başa çıkmalarına ve sosyal mesafe politikalarını sürdürmelerine yardımcı olmak için önceden paketlenmiş gıda üretimini artırmayı hedefliyor. 

“Zor zamanlarda birlikte çabalamalıyız. Burberry’deki tüm ekibimiz, hastaların tedavileri, aşı araştırmaları veya ihtiyacı olanlar için gıda desteği sağlamak gibi yardımlar ile COVID-19 salgınında yorulmadan çalışan herkese destek olabildiği için onur duyuyor. COVID-19, günlük yaşantımızı kökünden değiştirdi ancak sağladığımız desteğin daha fazla hayat kurtarmaya, virüsü kontrol altına almaya ve dünyamızın bu yıkıcı pandemiden kurtulmasına yardımcı olmaya çalışacağını umuyoruz. Birlikte bunu halledeceğiz,” diyen Burberry CEO’su Marco Gobbetti, Corona Virüs salgına karşı birlik olduklarını duyurdu. 

CORONA VİRÜS SÜRESİNCE İHTİYACI OLANLARA YARDIM ETME YOLLARI

GÜZELLİK VE WELLNESS DÜNYASI CORONA VİRÜSÜNE KARŞI NASIL ÖNLEM ALDI?

ÜNLÜLERİN CORONA VİRÜS BAĞIŞLARI