Walkıng Sculptures / Yürüyen Heykeller

Canok kardeşler İFW'te tasarım ve görsel sanatları bir araya getiriyor.


ELLE: Yeni sezonda büyük değişimler var mı? Hala trend olan neler var? Geçmiş sezonlardan neler giyebiliriz?
R.B.C.: Tabi ki her sezon olduğu gibi trendler değişiyor. Hippy evreni 2011'de geri geliyor. Chanell akımı hiç durmuyor. Çok kuvvetli trendleri anlatan Tokyo'da utangaç kızların giydiği kombinezonlar, aksesuarları büyük ölçüde destekleyecekler. 20'li yıllara göz kırpan iç gıdıklayıcı renkler geliyor. Sarılar, pembeler, turuncular. Kışın Kuzey etkisini hissettiren kürkler oldukça revaçta olacak. Devam edecek olan Marc Jacobs pançolar var.

ELLE: Kadınların/erkeklerin bu seneki favorileri giysileri/aksesuarları ne olacak?
R.B.C.: Sıcak ve soğuk malzemeler bir arada. Yalnızlık ve Kuzey etkisi var. Heykeltıraşların, mimarların ve ressamların empresyonist akımı etkilerini hissettirecek. Aksesuar renginde bakır ön planda olacak. Neo-carpenter pantolonlar, İngiliz karoları, küçük Hindistan kökenli desenler giysilere eşlik edecekler. Denimlerde barok stili hâkim olacak. Patch-work nakışlar, giysilerde yoğun olarak kullanılacak.

ELLE: Her daim ‘hip/trendy' olmak isteyenler için öneriler?
R.B.C.: Hissettikleri gibi özgür davransınlar. Duygularının seslerine yol versinler. Yaşam bir stildir. Stillerini çok renkli objeler, cesaretlerini patch-workler anlatıyorsa devam etsinler. Duygularını istedikleri gibi ifade edemezlerse zaten kendileri olmaktan çıkarlar, sahipsiz yaşarlar.