BAŞAK BURCU YILLIK YORUMU: 2020'DE BAŞAK BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Son birkaç yılda sevgi, aşk adına edindiğiniz tüm deneyimi, verdiğiniz mücadeleyi, geçirdiğiniz zorlukları bir yapıta dönüştürebilirsiniz. 2020 Başak burcuna beklediği mükemmel aşkı getirebilir.

Her şeyi ince eleyip sık dokuyan burcunuz için aşk çok önemli ve büyük bir ciddiyetle ele alınması gereken bir konu. Üstelik bu konuya herkesten çok daha yapıcı, sağlam, kararlı bir bakışla yaklaşıyor olabilirsiniz. Sizin için hiçbir şey basit değil, detaylar ise ekstra önemli. Bu zamana dek ilmek ilmek dokuduğunuz, sabırla taş üzerine taş koyduğunuz “aşk” bu yıl yüksek beklentilerinizi karşılayacak eşsizlikte olabilir.

Sevdiklerinizle ve varsa çocuklarınızla ilgili konular yıl boyunca sizi meşgul etmeyi sürdürüyor. Bu alanda önemli güçlükleri, engelleri artık bir bir ardınızda bırakıyorsunuz. Önceleri takılıp düştüğünüz engellerin üzerinden artık zıplayarak, koşarak atlıyorsunuz. Elbette bu duruma gelmek hiç de kolay olmadı. Zaman zaman sizi zayıf düşürdü, kalbinizi yokladı, kırdı. Ancak 2020’de emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz. Aşkla, sevgiyle, tutkularınızın heyecanıyla beslenebilirsiniz. Sevdiklerinizden, sevgiyle uğraştığınız her şeyden karşılık görebilirsiniz. Bu aşk ve tutkuyu dile getirip, ifade edip, yaratıcılığınızla birleştirerek başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Özellikle sanatla, estetikle, kozmetikle ilgili işlerle uğraşıyorsanız bu yıl oldukça bereketli ve başarılı olabilir.

5 Mayıs’tan itibaren Ay düğümleri burç değiştiriyor ve sizin de içinde bulunduğunuz değişken burçlardan olan İkizler-Yay eksenine geçiyor. Bu geçiş, karmik olayların etkisini aile ve kariyer konularınıza taşıyor. 2020'den itibaren Güneş ve Ay tutulmaları da bu eksende gerçekleşecek ve sizi de önemli şekilde etkileyebilecek. 14 Aralık’taki Güneş tutulması ise aile yaşamınızda bir yeniliği veya başlangıcı getirebilir, yeni bir ev, taşınma ya da ailenizle ilgili bir gelişme söz konusu olabilir.

2020’DE BAŞAK BURCU: AŞK

2020 aşk evinizde ilerleyen Jüpiter sayesinde karşınıza aşık olabileceğiniz bir sürü insanı çıkarabilir. Seçim yapmakta zorlansanız da bu noktada kararlı, tutarlı davranmakta zorlanmayabilir, uzun vadeli bir karar almak isteyebilirsiniz. Venüs’ün bu yılki transitleri 13 Ocak-7 Şubat tarihlerinde aradığınız ilişkiyi, 5 Mart-3 Nisan arasında uzaklardan bir sevgiliyi, 7 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde sosyal yaşamınızdan bir aşkı, 2-28 Ekim’de gönlünüzde yatan kişiyi yaşamınıza katabilir. Aşktan yana 2020’nin en şanslı burcu siz olabilirsiniz. Ancak bu yıl ilişkileri biraz pürüzlendirecek, aşkı biraz yavaşlatacak bir Venüs retrosu yaşayacağımızı da unutmayın. 13 Mayıs-25 Haziran arasındaki Venüs retrosu eski bir ilişkiyi, eski eşi veya aşkı herkes tarafından görünecek şekilde yaşamınıza taşıyabilir. Çifte durumları, ikilem ve çelişkileri ortaya çıkarabilir. Bu dönemde adımlarınızı daha dikkatli attığınızdan emin olun.

2020’DE BAŞAK BURCU: PARA

Bir toprak burcu olarak yıldızların çoğunun bu elementte toplanıyor olması 2020 yılını maddi konularda da destekleyici ve güçlendirici kılabilir. Bu yıl sevdiğiniz bir uğraşı veya hobinizi işe dönüştürebilir ve bundan para kazanabilirsiniz. Uzaklardan, yurt dışı veya yabancı kaynaklı konulardan, gelişmelerden kârlı çıkabilirsiniz. Sözgelimi bir yurt dışı iş fırsatı aniden önünüze çıkabilir ve size hiç ummadığınız bir kazanç getirebilir. Bu yıl bir Mars retrosu da yaşıyoruz. Mars’ın retro yaptığı 9 Eylül-14 Kasım arası özellikle ortaklı iş ve para konularında zorlayıcı olabilir. Güçlü kişilerin beklemediğiniz tutum ve tepkileriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’ün retro yaptığı 17 Şubat-10 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında biraz daha yavaş hareket etmeniz ve özellikle iş ve kariyer konularında temkinli davranmanız gerekebilir. İletişim ve haberleşme alanındaki problemler iş yaşamınızı bu dönemde biraz daha zorlayabilir. Satürn’ün geri hareket ettiği

11 Mayıs-29 Eylül dönemi iş konularının daha yavaş ilerlediği bir dönem olabilir.

2020’DE BAŞAK BURCU: SAĞLIK

Her anlamda destekleyici görünen 2020 yılı sağlık açısından da pozitif bir tablo çiziyor. Ancak 21 Mart-1 Temmuz arasında Satürn sağlık evinizde olacağından bu dönemde biraz daha dikkatli ve temkinli davranmanız yerinde olabilir. İşinin uzmanı kişilerin desteğini almaktan, sosyal çevrenize, dostlarınıza danışmaktan, akıl almaktan çekinmemelisiniz. Ayrıca korku ve kaygılarınızı bir kenara bırakıp bu dönemde akıl ve mantık çerçevesinde hareket etmeye özen gösterin. Satürn’ün bu alanda yarattığı en önemli etki korku olabilir. Bu korku doğru ve yerinde olmasa da sizi gerçeğin peşinde olmaya zorlayabilir. Ayrıca Mars’ın ruhsal açıdan zorlayabileceği 28 Haziran-14 Kasım döneminde kendinize özen göstermeyi ihmal etmeyin.

Günlük burç yorumları için tıklayın. 

2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.

Boğa burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

İkizler burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Koç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.  

Aslan burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın. 

Yengeç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.