ŞUBAT 2020 AYLIK BURÇ YORUMLARI: HIZLI AŞKLAR, DAĞILAN AKILLAR

Aşkın ayı Şubat’a Merkür retrosu damga vuruyor. Aşk yıldızı Venüs ise ilişkilerde aceleci, hızlı adımları ve aksiyonu beraberinde getiriyor.Tüm burçların şubat yorumlarını Astrolog Pınar Atmaca yazdı.

Yeni yılın ilk ayını geride bıraktık bile. Sevgililer Günü’nün olduğu aşkın ayı Şubat ister istemez kalpleri ısıtıyor ve yeni heyecanları çekiyor. Ancak bu aya en önemli etkiyi Merkür yapacak gibi görünüyor. 3 Şubat’ta burç değiştiren Merkür kafaları giderek daha da çok karıştıracağa benziyor. Bir şekilde akışla hizalanarak düşünce kalıplarımızı çeşitlendirip zenginleştirmek zorundayız. Bir yandan dalgınlık ve unutkanlığa karşı önlemlerimizi alırken diğer yandan duygusal ve empatik düşünce anlayışını göz ardı etmemeliyiz. Özellikle 17 Şubat’ta başlayacak olan Merkür retrosu altında zihinsel olarak iyice dağılmamaya dikkat. Bu transit ve retronun en zorlayacağı burçlar KoçTeraziOğlakAslan olabilir.

Venüs ise 8 Şubat’ta Koç burcuna ilerliyor. Bu burçta son derece aceleci, hızlı olan Venüs ilişkiler açısından zararlı etkilere yol açabilir, zira sabrı, anlayışı, toleransı rafa kaldırabilir, hızla barışıp ayrılabilir, tezcanlı tartışmalara, kavga ve gürültüye çok daha açık olabiliriz. Bu geçişten en olumlu etkilenen burç elbette Koç, ardından Terazi, Oğlak, Yengeç ve Yay da olumlu etkilenebilir.

Bu ayın bir diğer önemli transiti ise Mars’ın burç değiştirmesi. Mars 16’sından itibaren Oğlak burcunda ilerlemeye başlıyor. Mars’ın güçlü olduğu bir burca ilerlemesi iyi haber ancak Mars’ın kötücül yani malefik bir gezegen olduğunun hemen altını çizelim. Üstelik bir diğer malefik olan Satürn ve Plüton ile de yan yana bir dizilim halindeyken Mars'ı iyiye yormak epeyce zor. Yapısal, kurumsal, sistematik problemler, düzen ve organizasyon sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir, mücadele gücümüzü sınayabiliriz.

9 Şubat’taki dolunay bir aşk dolunayı, Aslan burcunda gerçekleşiyor ve bize aşkımızı ve aşka bakış açımızı sorgulatıyor. 23 Şubat’ta ise bir yeni ay var. Zodyak yani burçlar kuşağının 12. ve son burcu olan Balık’ta gerçekleşecek olan yeni ay bazı bitişleri, sonlanmaları, geride bıraktığımız ya da bırakmak durumunda kaldığımız durumları, vazgeçişleri beraberinde getirebilir.

Burcunuza özel Şubat ayı yorumlarını https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden okuyabilirsiniz.