TERAZİ BURCU YILLIK YORUMU: 2020'DE TERAZİ BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Terazi burcu 2020'de özellikle aile içi konularda ciddi, yapıcı, kararlı tutumlarıyla dikkat çekiyor. Aile ve ev ile ilgili konuların bolluğu öğretici ve yol gösterici olabilir.

2020’nin büyük bir kısmında yan yana ilerleyen Satürn ve Jüpiter tüm dikkatinizi aile ve evle ilgili konuların üzerine çekiyor. Enerjinizin büyük bir kısmını bu alana odaklarken her ne kadar başka konuları gözden kaçırdığınızı, yeterince önemseyemediğinizi düşünseniz de gerçek durum bunun tam tersi olabilir. Zira köklerinizi iyice sağlamlaştıracağınız bu yıl ortaya koyacaklarınız ve başaracaklarınızla ilgili bir destek noktası, bir mihenk taşı olabilir.

Satürn’ün kuralları, disiplini aslında temelinizde, köklerinizde var olan ve sizi siz yapan yapı taşları. 2020 bunların farkına daha da çok vardığınız bir yıl olarak dikkat çekiyor. 2020 yılına hemen girmeden önce gerçekleşen Güneş tutulması işte bu yapı taşlarınızla ilgili bir tutulma. Adeta varlığınızı ve varlık nedeninizi daha iyi anlayabilirsiniz. Yalnızca var olmanızın bu dünya için yeterli olabileceği kanısına varabilirsiniz. Köklerinize dair bu farkındalık sizi geleceğiniz ve kariyeriniz yönünde oldukça güçlendirebilir, uzun vadeli, yapıcı, ciddi etkiler getirebilir. Ailenizle ilgili daha önce farkında olmadığınız ya da bir şekilde önemsemediğiniz gerçekleri artık daha açık ve net şekilde görebileceksiniz.

5 Mayıs’a kadar Ay düğümleri hayatınızın önemli bir ekseni olan Yengeç-Oğlak ekseninde seyrederken tutulmalar da bu burçlarda gerçekleşiyor. Bunların ilki 10 Ocak’taki Ay tutulması. Bu tutulma hedef ve planlarınız, görev ve sorumluluklarınızla ilgili kararları gündeme getirebilir. Kariyeriniz ve iş yaşamınıza dair farkındalıklar içinde olmanızı sağlayabilir. 21 Haziran'daki Güneş tutulması kariyeriniz ve iş yaşamınızda yepyeni bir başlangıcı beraberinde getirebilir.

2020’DE TERAZİ BURCU: AŞK

Aile odaklı bir yıl geçirirken ailenizin tanıştırması yoluyla bir ilişkiniz olabilir, sonrasında bu ilişki bir evliliğe, mutlu bir beraberliğe dönüşebilir. Evliyseniz yuvanızda genel olarak daha mutlu bir beraberliğiniz olabilir. Elbette özellikle aile kaynaklı bazı zorluklarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Ancak günün sonunda eşinizin, sevgilinizin desteğiyle bu zorlukları aşma gücüne sahip olabilirsiniz. 2020’nin ilişkiler açısından belki de en tehlikeli en riskli dönemi Mars’ın karşıt burcunuzda, ilişkiler evinizde ilerlediği 28 Haziran sonrası dönem olabilir. Tartışmalara, sürtüşmelere dikkat etmelisiniz. Mars ayrılık ve kopuşları da beraberinde getirebilir, özellikle zaten yolunda gitmeyen bir beraberliğiniz varsa. Özellikle Mars’ın retro yaptığı yani geri gittiği 9 Eylül-14 Kasım döneminde birlikteliğinizi korumak istiyorsanız ekstra gayret sarf etmelisiniz. Beklenmedik tutum ve davranışlara da bu dönemde hazırlıklı olmalısınız. Biraz beklenmeyeni beklemeniz gereken, tedbirli, bilinçli ve uyanık hareket etmeniz bir dönem olabilir. İlişkiler açısından genelde uyumu gözeten burcunuzun bu dönemde uyumaması gerekiyor.

2020’DE TERAZİ BURCU: PARA

Yeni yıl iş insanı yönünüzü daha da ortaya çıkaracağınız bir yıl olarak sizi bekliyor. Öyle ki işinizi evinize, aile içinize dahi taşıyabilirsiniz. Aile işleriyle ilgilenebilir, aile bireylerinizi ortak edinebilirsiniz. Anne veya babanızla birlikte işler içine girebilirsiniz. Yıl boyunca disiplinli, kuralcı, düzenli yapınız daha da çok iş, görev ve sorumluluğun içine girmenizi sağlayabilir. Buna hiç aklınıza dahi gelmeyen aile kaynaklı görev ve sorumluluklar da dahil olabilir. Düzgün, dürüst tavrınızla güvenilir bir izlenim yaratmanızın bundan payı epeyce büyük olabilir. 17 Şubat-10 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Merkür retrolarında ise iletişim, haberleşme ve seyahatlere ilişkin pürüzler temponuzu yavaşlatabilir. Bunun dışında 11 Mayıs-29 Eylül tarihleri arasındaki Satürn retrosu da iş yaşamında daha durağan bir döneme işaret edebilir. Ortaklı işleriniz varsa özellikle Mars retrosu dönemi olan 9 Eylül-14 Kasım arasında daha sakin, sabırlı ve temkinli davranmanız gerekiyor. Uranüs ise bu yıl ortaklı işlerden gelebilecek iyi veya kötü sürpriz gelişmelere işaret edebilir. Eşinizin veya ortağınızın iş yaşamındaki beklenmedik iniş çıkışlar sizin de para akışınızı, maddi durumunuzu etkileyebilir.

2020’DE TERAZİ BURCU: SAĞLIK

Ruhsal anlamda kendinize dikkat etmeniz gereken bir yıl 2020. Zira Uranüs yaşamınızda önemli dönüşümleri tetiklerken doğum ve ölüm kavramları üzerine gerek düşünce bazında gerek reel anlamda çok daha fazla odaklanabileceğiniz, çevrenizde bu çerçevede gelişen olaylara çok fazla duyarlı olabileceğiniz bir yıl 2020. Hal böyle iken kendinize konsantre olabileceğiniz ve sizi bir nebze de olsa bu varoluşsal konulardan uzaklaştırabilecek konular bulmalısınız. İş ve para konuları bunlardan sadece biri olabilir. Ancak bu kez de çok da yatkın ya da alışık olmadığınız iniş çıkışlara, maddi dünyanın katılığına bir miktar alıştırmanız ve uyumlandırmanız gerekiyor. İşiniz kolay görünmese de en azından bunun farkında olmanız ve kendinize kendinizi oyalayabileceğiniz, aklınızı başka yerlere götüren meşgaleler bulmanız önemli olabilir. Bol bol detektiflik, polisiye kitabı, romanı okuyabilir, filmler seyredebilir, sanal dünyada kendinizi bu toprak enerjisinin getirdiği maddi boyuta bir şekilde adapte edebilirsiniz. Özellikle 13 Mayıs-28 Haziran döneminde kendinize daha çok dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

Günlük burç yorumları için tıklayın.

2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.

Boğa burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

İkizler burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Koç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.  

Aslan burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Yengeç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.