YAY BURCU YILLIK YORUMU: 2020'DE YAY BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Her şeyin sizde başlayıp sizde bittiği hareketli bir yılın ardından artık yaşadığınız tecrübeleri değerlendirme, sahip olduklarınızın kıymetini bilme ve bunları en iyi şekilde kullanma zamanındasınız.

2020 çok daha kararlı, planlı, stratejik adımlar atabileceğiniz bir yıl olabilir. Elinizi attığınız her iş ve konuda düzen ve disiplin arayışı içinde olabilir, her konuya eskisinden çok daha büyük bir ciddiyet ve kararlılık yaklaşabilirsiniz. Önümüzdeki yıl Satürn’ün burç değiştireceği 21 Mart-1 Temmuz dönemi hariç tüm enerjinizi maddi konuları, para işlerinizi ve genel olarak iş ve kazanç durumunuzu belli bir plan, düzen ve disiplin içine oturtmakla geçirebilirsiniz. Bununla birlikte iş yaşamınızda, gündelik hayatınızda birbirinden ilginç konu ve kişiler, sıra dışı ve beklenmedik gelişmelerin de üstesinden gelmek durumundasınız. Ancak bu ilginç durumların her birinin size katacakları olduğunu da unutmayın. 2020’de en büyük dersiniz, en büyük felsefeniz sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirme, kullanma yönünde olacaktır. Bunu en iyi şekilde yapabilmek için öncelikle kendi değerinizi kendiniz en iyi şekilde bilmeniz gerektiğini unutmayın.

2020 sizin için tutulmalar yönünden de önemli bir yıl. Zira 2019 sonunda gerçekleşen Güneş tutulması yukarıda bahsettiğimiz konularla ilgili önemli bir adım, başlangıç ve yeni gelişmeyi gündeme getirebilir. 10 Ocak’ta meydana gelen Ay tutulması duygusal yönden etkileyici olmakla birlikte karşı tarafın, eşinizin veya ortağınızın maddi durumlarını, imkânlarını göz ardı etmemenizi sağlayabilir. 5 Mayıs 2020'den itibaren Ay düğümleri içinde bulunduğunuz İkizler-Yay eksenine geçerken sizin için de önemli karmik anlamlar ve bunun çerçevesinde farkındalık ve yenilikler getiriyor. 21 Haziran’daki Güneş tutulması gündelik yaşamınıza ve sağlığınıza bir bakış atmanızı ve bu konuda bir karar almanızı sağlarken, 14 Aralık’ta burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulması yaşamınızda önemli bir başlangıcı tetikleyebilir, özellikle de burcunuzun ikinci yarısında doğduysanız.

2020’DE YAY BURCU: AŞK

Yeni yıldaki kararlılık ve dirayet dolu yaklaşımınızı aşk hayatınıza da yansıtabilirsiniz. Aslında ancak bu şekilde aşk ve ilişkilerde yaşadığınız sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Her zamanki pozitif, iyimser ve neşeli yaklaşımlarınızın yerini daha ciddi, daha stratejik ve ileriyi düşünen bir yaklaşım alabilir. Bu durum sizin genel doğanıza ve yapınıza uymasa da 2020 bir iş ve disiplin senesi, dolayısıyla ilişkileriniz de bundan nasibini alacak gibi görünmekte. Ayrıca tutulmalar özellikle de ilişkiler evinizde cereyan ederken Ay tutulmalarının gerçekleştiği 5 Haziran, 30 Kasım tarihleri birlikteliğiniz adına farkındalık ve karar verme zamanları olabilir. 14 Aralık’ta burcunuzdaki Güneş tutulması ise yine bu alanda önemli bir başlangıca veya girişime işaret edebilir. Mars’ın aşk evinizde retro yaptığı 9 Eylül-14 Kasım döneminde adımlarınıza bir kat daha dikkat etmeniz gerekebilir. Venüs 7 Şubat-5 Mart, 6 Eylül-2 Ekim ve 15 Aralık sonrasında aşktan yana keyifli ve şanslı zamanlar vaat ediyor.

2020’DE YAY BURCU: PARA

Para konuları, iş ve maddiyat 2020’nin sizin adınıza ana gündem maddesi ve neredeyse tüm enerjinizi zaten bu alana odaklıyorsunuz. Maddi konulara kararlı, planlı ve organize bir şekilde yaklaştıkça bu yaklaşımınızın kazanç, gelir anlamda karşılıklarını da görebilirsiniz. 16 Şubat-30 Mart döneminde zararlı olabileceğiniz işlere, gelir-gider dengenize ve harcamalarınıza biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir. Satürn’ün geri harekette olduğu 11 Mayıs-29 Eylül dönemi işlerinizi yavaşlatabilir. Ayrıca Merkür retrosu dönemleri olan 17 Şubat-10 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında iletişim ve haberleşmeden kaynaklanabilecek problemleri göz ardı etmemeniz ve gereken tedbirleri almanız şart olabilir. 7 Ağustos-6 Eylül arasında eşinizin, ortağınızın veya çalıştığınız yerin maddi durumlarındaki olumlu gelişmeler size de yansıyabilir.

2020’DE YAY BURCU: SAĞLIK

Mars’ın burcunuzda ilerlediği 3 Ocak-16 Şubat tarihleri sağlığınıza en fazla dikkat etmeniz gereken dönem olabilir. Bu dönemde enerjinizi doğru ve dengeli kullanmaya, beslenmenize dikkat etmeye özen göstermelisiniz. Genel olarak aktiviteyi belli bir düzen içinde yaptığınızdan emin olun ve özellikle de sportif faaliyetler içindeyseniz bu dönemde daha temkinli hareket etmeniz gerekebilir. Ayrıca 30 Mart-13 Mayıs dönemleri de sağlık ve şifa konularında çok daha aktif olabileceğiniz dönemler olarak dikkat çekiyor. 2020 genel anlamda iş ve ilişkiler anlamında zorlayıcı bir yıl olarak göze çarparken sağlığınızın en son noktada artık alarm durumuna gelmemesi önemli bir konu. Yeni yıl elementler dengesi toprak ve su gruplarından burçları daha fazla desteklerken sizin de bulunduğunuz ateş elementi burçlardan daha ayakları yere basan, dirayetli, metanetli bir yaklaşım bekliyor ve bu her şeyden önce bedeniniz ve sağlığınızla ilgili konular için geçerli olmalı.

Günlük burç yorumları için tıklayın.

2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.

Boğa burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

İkizler burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Koç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.  

Aslan burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Yengeç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.