VÜCUT ESTETİĞİNDE YENİ TEKNOLOJİ: J-PLASMA

Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Gökhan Haytoğlu vücut estetiğinde yeni bir teknoloji olan j-plasmayı anlattı.

J - Plasma genellikle yaşlanma süreci, kilo kaybı veya hamilelik sonrası cildi gevşek hastalar için de tercih edilen bir tedavi çeşidi. Hem erkekler hem de kadınlar için uygulanan yöntem, spor ve diyet ile inatla gitmeyen ve istenmeyen bölgeleri sıkılaştırmak, vücutta sarkmaya ve gevşemeye başlayan bölgeleri genç bir görünüme kavuşturmak için uygulanıyor. Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, J-plasma uygulaması ile ilgili detayları anlattı. 

J –Plasma nedir ?

J – Plasma, dokuların sarkmaya ve gevşemeye başladığı bölgelerde cildi sıkılaştırmak için helyum gazıyla birlikte çalışan yenilikçi bir radyo frekans (RF) dalga biçimi teknolojisidir. Deri ve altta yatan kas dokuları arasındaki yapıları hedefleyerek çalışır. J-Plasma tedavilerinin sonucu her zaman hedeflenen bölgelere göre daha sıkı ve daha genç bir görünüm kazandırmayı amaçlar.

Vücudun hangi bölgeleri için uygulanır ?

Vücudun hemen hemen herhangi bir bölgesi J-Plasma kullanılarak tedavi edilebilir. Bu bölgeler;

  • Karın bölgesi
  • Kalça bölgesi
  • Basen
  • Selülit tedavisi
  • Diz bölgesi
  • Uyluk bölgesinin iç ve dış kısımları
  • Boyun ve gıdı bölgesi
  • Sırt bölgesi

J-plasma daha dramatik bir sonuç elde etmek için liposuction gibi diğer tedavilerle ile birleştirilebilir. Liposuction ve J-plasmayı birleştirerek, hastaların cildi aynı anda sıkılaşırken aşırı yağ birikimleri de çıkarılabilmektedir. Birçok hasta da bu iki tedavi yönteminin kombinasyonu kullanılarak şaşırtıcı sonuçlar elde edilebilmektedir. Liposuction, aşırı yağları giderirken J Plasma, tedavi alanı üzerindeki cildi sıkılaştırır ve gençleştirir.

J- Plasma sonrası iyileşme süreci nedir? 

Hastalar genellikle 5 veya 7 gün sonrası gündelik ve iş hayatlarına geri dönebilirler. J-plasma ameliyatından sonra tam iyileşme; tedavi edilen bölgelerin boyutlarına göre değişebilmektedir. İlk hafta boyunca minimal morluklar, şişme ve kuru bir cilt görünümü oluşur. Tam iyileşme 3 ila 6 ay aralığında devam etmektedir.