CİLT GÜZELLİĞİ İÇİN DOĞAL REÇETE

Son dönemde adını sıkça duyduğumuz kereviz sapı suyunun cilde faydalarını Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek ile konuştuk...

Kereviz sapı suyunun cilde faydalarını ve kereviz sapı suyu tarifini mercek altına aldık. Kereviz oldukça sağlıklı ve aynı zamanda faydalı bir besindir. K vitamini bakımında oldukça zengin ayrıca A, B-2, B-6 ve C vitamini açısından oldukça faydalı bir besindir. İçeriğinde bulunan Folat, Potasyum, Magnezyum, Pantotenik asit ve lifler sayesinde de vücut ve cilt sağlığı açısından oldukça etkili bir besindir.

KEREVİZ VE CİLT SAĞLIĞI + GÜZELLİK

Kereviz içeriğinde bulunan A vitamini sayesinde yaşlanmayı yavaşlatır. Cilt nemlenmesi ve cildi beslemesi adına içinde bulanan E vitamini buna yardımcı olur. Omega-6 yağ asitleri sayesinde cilt esneklik kazanır. Ayrıca sivilce oluşumunun önüne geçer ve cildin PH dengesini de korur. İçeriğinde mevcut olan antioksidan sayesinde cildi pürüzsüzleştirir. Parlaklık verir, akne oluşumunu önler ve cildi güzelleşmek adına besler.

Kereviz sapından faydalanarak berrak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız mümkün. Kereviz sapı tüm bu bileşenlerin en aktif kısmıdır.  Kereviz sapının suyu ile hazırlayabileceğiniz karışımı tükettiğiniz zaman cildinizde farkı siz de fark edeceksiniz...

KEREVİZ SAPI SUYU TARİFİ

Malzemeler:

  •  6 tane iri kereviz sapı
  •  12 dal maydanoz
  •  Yarım limon suyu

Tüm malzemeleri blenderdan geçirin ve süzüp posasını ayırın. Ardından suyu bir sürahiye koyun. Katılaşma olursa az miktarda su ekleyebilirsiniz.

KEREVİZ SAPI SUYU NE ZAMAN, HANGİ SIKLIKLA İÇİLMELİ?

Ayda 1 kez 3 günlük kür biçimde yapılmalı. 3 gün peş peşe sabah aç karnına bir bardak içilmeli. 

YAZI: Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek


Kilo vermeye yardımcı 10 etkili diyete göz atın.


Yaz meyveleri ile smoothie tariflerini deneyebilirsiniz.


Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir?