GENÇLİK SIRRI MANTAR

Gençlik iksiri olan kar mantarını duymuş muydunuz?

Tremella Fuciformis, yani kar mantarıyla tanışmanızın vakti geldi.

Neden mi? Kendisi pahalı şişelerin ve çamur bataklıklarının dibinde aradığımız gençlik iksirinin tam kendisi olabilir de ondan! Beyaz bir çiçeği andıran bu mantar türü Çin mutfağında tatlılara kullanılan bir malzeme ve Asya kültüründe cilt için önemli ilaçlar arasında yıllardır kullanılıyor.

Şimdiyse bu mantar cilt ürünlerinde çoğu tanıdık markanın ürünlerinin içinde aktif element olarak kullanılıyor. Tang Hanedanı döneminden Hanedan yöneticisinin eşi Yang Guifei'nin gençliğini bu mantara borçlu olduğu efsaneler arasında. Guifei doğru söylüyor gibi görünüyor, zira bu mantar cilde nem veriyor.Cilt gençliği için en önemli maddelerin başında gelen ve ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen hyalüronik asit görevi gören Tremella, onun tamamen doğal versiyonu yerine geçiyor. Üstelik uzmanlara göre yetenekleri burada da bitmiyor, parçaları ondan çok daha küçük olduğu için cilt tarafından emilimi çok daha kolay oluyor. Bu mantarın süngerimsi özelliğini en iyi şekilde yansıtmak için Youtube'da bu mantarın suya atıldığında ne kadar sürede tüm suyu emdiğini kendi gözünüzle görebilirsiniz. Tabii geçmişten günümüzde de efsane olmak için sessiz adımlarla ilerleyen bu mantarın sihirli statüsüne ulaşması için üzerinde daha birçok araştırma yapılması gerekiyor, ama biz bu mantardan yeni ve doğal gençlik iksiri olması konusunda umutluyuz..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.