LİMONLU SU İÇMENİN FAYDALARI

Limonlu su içmek sağlık yönünden oldukça faydalı. Aynı zamanda suya aroma kattığı için daha lezzetli bir hale getirir. İşte limonlu su içmenin bilmediğimiz faydaları...

Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Gün içinde belirli bir miktarda su tüketmek sağlık açısından oldukça önemlidir. Günlük olarak tüketilen enerji miktarını dengelemek için günde en az 3 litre su tüketilmesi gerekir. Çok fazla su tüketmeyi sevmeyen kişiler suyun içerisine koyacakları çeşitli miktardaki sebze ve meyveler ile farklı lezzetler yaratabilirler. Su tüketme esnasında limon gibi besinler suyun içerisine ilave edildiğinde enerji kaynağını zenginleştirilmiş olurlar. Limonlu su tüketmek içerisinde yer alan C vitamini ile birlikte bağışıklık güçlendirme özelliği bulunur. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için hastalıklara karşı daha fazla dirençli olmanızı sağlar. Sabah aç karnına tüketilen limonlu su ile vücutta bulunan toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Sabah tüketildiği zaman aynı zamanda ağız ve diş sağlığında mikroorganizmaları ortadan kaldırır. Limonlu su:

 • C vitamini ile bağışıklık güçlendirici özelliği bulunur.

 • Ağızda bulunan mikroorganizmaları temizleyerek ağız ve diş sağlığını düzenler.

 • Antioksidan özelliği ile kilo vermede yardımcı olur.

 • Her sabah aç karnına tüketildiğinde ödem atma özelliği bulunur.

Su içmeyi alışkanlık haline getirmek isteyen kişiler düzenli olarak içmedikleri zaman limonlu su ile su içme alışkanlığı kazanmalarını sağlar.

Limonlu Su İçmenin Faydaları Hakkında Her Şey ve Kullanım Önerileri

Limonlu su içmek sağlık yönünden oldukça faydalıdır. Sürekli su içmekten hoşlanmayan kişiler için limonlu su suya aroma kattığı için daha lezzetli bir hale getirir.

 • Antiseptik özelliği ile hastalıkları iyileştirme özelliği bulunur.

 • Ağız içi yaralarını iyileştirme özelliği vardır.

 • Boğaz ağrısı gibi problemleri ortadan kaldırdığı gibi boğaz hastalıklarının da önüne geçer.

 • C ve B6 vitaminini içerisinde barındıran limon, vücuttaki toksinleri atma konusunda yardımcı olur. 

 • Sabahları aç karnına tüketilen limonlu su yağ yakma hızını arttır.

 • Limonlu su aç karnına tüketildiği zaman toksinleri atma özelliği vardır.

 • Düzenli tüketilen limonlu su kabızlık sorununu ortadan kaldırır.

 • İçeriğinde bulunan potasyum ile böbrek taşı oluşumunu engeller.

 • Yemeklerden önce tüketilen limonlu su romatizma ağrıların�� dindirme özelliği vardır.

 • Tansiyonu düşürme özelliği ile yüksek tansiyon riski olan kişilerin düzenli olarak tüketmesi gerekir.

 • Cilt hücrelerini yenileme özelliğinin yanı sıra saç ve tırnak güçlenmesinde yardımcı olur.

 • Solunum yolu hastalıkları ve kalp hastalıklarının önüne geçer.

Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Aç karnına tüketilen limonlu su ödem atma ve yağ yakma özelliği vardır. Ancak her şey de olduğu gibi limonlu su fazla tüketen kişiler de ciddi rahatsızlıkların ortaya çıktığı gözlemlenmiştir. Günlük fazla tüketilen limonlu su mide asit dengesini bozarak midede reflü başlangıcı ve yanma gibi sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Ağızda bulunan mikroorganizmaları temizlediği gibi fazla tüketilme esnasında diş minesine zarar verir. Sürekli tuvalete çıkartma özelliği bulunduğu için vücuttaki demir eksikliğine neden olabilir. Limonlu su genellikle kilo vermek isteyen kişilerin en çok başvurduğu yollardan biridir. Sabahları aç karnına tüketilen limonlu su vücuttaki ödemleri ve toksinleri atmakta yardımcı olur. Kabızlık problemi yaşayan kişiler sabahları aç karnına tükettiklerin de sindirim sistemlerini güçlendirir. Her mevsim kolaylıkla bulunabilen limon dilediğiniz her zaman bulmanız mümkün olur. Limonlu su tüketmek isteyen kişiler gün içerisinde kaç litre limonlu su tüketimine dikkat etmesi gerekir. Standart olarak tüketilen sade su ile aynı oranda tüketilmesi vücutta oluşabilecek sorunların önlenmesinde yardımcı olur. Ilık olarak tüketilen limonlu su karaciğer sağlığında önemlidir. Karaciğeri temizleyerek kanın temizlenmesini sağlar. Düşük tansiyon taşıyan ve tansiyon problemi olan kişilerin günde en fazla 1 bardak limonlu su tüketmesi gerekir. Tansiyon düşürme özelliği bulunan limonlu su fayda yerine zarara dönüşmesi mümkün olur. Limonun içinde yer alan C vitamini ile göz sağlığını koruma özelliği bulunur. 


Etİketler