STRESE BİREBİR ÇİKOLATA

Çikolata ve Türk Kahvesinden vazgeçemeyenlerdenseniz, iyi haberlerimiz var!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Eylül 2014
STRESE BİREBİR ÇİKOLATA
Çikolata ve kahve birçoğumuz için ayrılmaz ikilidir. Özellikle de şık bir sunum ve güzel bir sohbete eşlik ediyorlarsa onlardan vazgeçmek daha da zor. Bizimle aynı fikirdeyseniz sizi mutlu edecek bir haberimiz var!

Yapılan çalışmalar, sabah saatlerinde içilen kahve ile birlikte alınan bir şeker kaynağının konsantrasyon yeteneği ile düşünsel yeteneği geliştirdiğini, stresi uzaklaştırdığını gösteriyor. Bunun yanında Türk Kahvesi'nin diğer kahve çeşitlerine göre pişirme tekniği sayesinde antioksidan kapasitesinin daha yüksek olduğunu ve strese bağlı vücutta oluşan zararlı bileşenleri uzaklaştırdığı da bizi mutlu eden diğer haberler arasında.

Peki ne kadar tüketmeli?


Diyet Uzmanı Melis Torluoğlu bu soruyu, 'Dikkati belirli bir yöne odaklamak, zihinsel kabiliyetinizi artırmak ve günlük rutin işlerinizi verimli bir şekilde gerçekleştirebilmek için sabah saatlerinde 1 fincan şekersiz Türk kahvesi ile birlikte kakao yüzdesi yüksek 20-40 gr kadar bir bitter çikolata (en az yüzde 70 kakao içeren) yiyebilirsiniz.' şeklinde yanılıyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.