ZAYIFLAMADA STRESSİZ ÇÖZÜM

Bölgesel incelmede şimdi yeni ve zahmetsiz bir yöntem var.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Mayıs 2014
ZAYIFLAMADA STRESSİZ ÇÖZÜM Elle Arşiv
İnsan sağlığını tehdit eden ve görsel olarak bizleri oldukça rahatsız eden bölgesel yağlanma sorununa artık etkili, pratik ve bilimsel olarak kanıtlanmış vakumla dondurma yöntemiyle çözüm buluyor. Tek seansta, sadece 1 saatlik bir uygulama sonucu ameliyatsız ve acısız 2- 4 cm incelme sağlayan bu yöntemin en önemli özelliği yağları kalıcı olarak yok ediyor olması. Dr. Yasemin Hizarcı bu yöntemi ELLE’e açıkladı.


Günlük iş yaşamının yoğunluğundan veya gün sonrası yorgunluğundan spora bile vakit ayıramayanlar için vakumla dondurma bölgesel zayıflamada ve kalıcı incelmede etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Tek seansta, sadece 1 saatlik bir uygulama sonucu ameliyatsız ve acısız 2- 4 cm incelme sağlayan bu yöntemin en önemli özelliği yağları kalıcı olarak yok ediyor. Vakumla dondurma işlemi tescilli cryo, LED ve vakum teknolojisiyle birileştirilmiş, en gelişmiş bölgesel incelme yöntemi olarak adlandırılıyor.VAKUMLA DONDURMA YÖNTEMİ NASIL UYGULANIYOR ?Vakumla dondurma yöntemi, göbek, bel, alt-üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabiliyor. Belirgin bölgelerde oluşan yağ birikimlerinin %20 ila % 40 oranında kalıcı olarak azalmasında etkili bir tedavi oluyor. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen bir yöntem olduğunu dile getiren Uzman Dr. Yasemin Hizarcı: “Uygulanan bölge ya da bölgelere cildin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu ped malzeme kullanılır. Coolshaping Yöntemi, vakumlu başlıkları sayesinde uygulandığı bölgedeki yağ hücrelerini dondurur ve 3 hafta sonrasında biyolojik ölümü gerçekleşen yağ hücrelerinin vücuttan atılımı başlar. İlk olarak uygulamanın yapıldığı bölgede bir yumuşama hissedilecek ve sonrasında (1,5 ay) gözle görülür bir incelme fark ediliyor” dedi.

UYGULAMA SIRASINDA TV İZLEYEBİLİR VEYA GAZETE-DERGİ OKUYABİLİRSİNİZ


Vakumla dondurma yöntemi, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarında ödün vermek istemeyen kişilerin gün içerisinde öğle aralarında bile tercih ettiği ağrısız, acısız ve sadece tek bir seansta yağlarından kurtulduğu bir yöntem olarak sunuluyor. Bölgesel yağların giderilmesinde mükemmel sonuca ulaşırken, 2 adet özel başlığı sayesinde de aynı anda 2 bölgeye uygulama olanağı sağlar. 1 saatlik bir uygulama sonucunda ameliyatsız ve ağrısız bu yöntemle istenmeyen yağlarınızdan kurtulacağınızı vurgulayan Dr.Hizarcı: “Vakumla dondurma uygulaması esnasında soğuktan kaynaklanan (-10C )geçici bir uyuşma ve sonrasında da kızarıklık oluşabilir ancak bu sosyal hayatınızı asla engellemez. Bunun dışında hiçbir yan etkisi yoktur”dedi.

SONUÇ ALMAK İÇİN DİYET VE SPORA GEREK YOK


Uygulama sonrası sonuç almak için özel bir diyet uygulamanıza ve de spor yapmanıza gerek kalmıyor. Konuyla ilgili olarak Dr. Hizarcı: ”Elbette kilo almamaya özen göstermek genel sağlığımız açısından faydalı bir durumdur. Vakumla dondurma yöntemi diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı lazer lipoliz gibi yağ hücre sayısını azaltır ve bu yüzden de elde edilen sonuç kesin ve kalıcıdır” dedi.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.