CİNSELLİK OLMAZSA OLMAZ...

CİNSELLİK OLMAZSA OLMAZ...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Şubat 2014
CİNSELLİK OLMAZSA OLMAZ...
<#text>Bugüne kadar bir psikoterapist olarak meslek yaşamım boyunca oldukça yüksek sayıda danışanım oldu. Kimileriyle beraberliğimiz halen devam ediyor...İlişki sorunlarıyla ilgili benden destek almak isteyen danışanlarımın çoğunun cinsel yaşamları iyi olmadığı için, ilişkilerinin de iyi gitmediğine birçok kez tanıklık ettim. İlişkilerde cinsel yaşam, sanıldığından çok daha fazla önemlidir. 


<#text>


<#text> Çoğu zaman cinsellik, ilişkideki gerginliği ortadan kaldırıyor. Elbette, anlatmaya çalıştığım 'savaş-seviş' tarzında bir formül değil... Ne var ki, danışanlarımla yaptığım görüşmelerde, erkeklerin birçoğunun, kadınlara karşı cinsellik konusunda sergiledikleri bazı tutumların ne kadar yanlış olduğunun farkında bile değiller. Birçok erkeğin, kaş yapayım derken göz çıkarmaları da, genelde nasıl bir tutum içerisinde olmaları gerektiğini bilmemelerinden kaynaklanıyor. Bu durumda kadınlardaki cinsel soğukluğu daha fazla artırabiliyor. Bu tür durumlarda nasıl davranılması gerektiğiyle ilgili, gerek kadınlara, gerekse erkeklere birkaç önerim olacak: 


<#text>


<#text> Erkekler; 


<#text> * Kadınlar öfkeliyken onlara baştan cinsel bir yaklaşım sergilemek yerine, şevkatli bir tutum içerisinde olun, ardından cinsellik gelecektir. Sevişmek ile cinsellik yaşamayı mutlaka birbirinden ayırın. Her şevkat dokunuşunun sonu cinsel birleşmeyle zirveye tırmanmak zorunda değildir. 


<#text> * Kadınlara onların hoşlanmadıkları cinsel fantezileri uygulatma konusunda ısrarcı olmayın, zira kadınlar cinsellik konusunda erkekle aynı fiziksel özelliklere sahip değildirler. 


<#text> * Orgazm konusunda önceliği kadına verin, özellikle erken boşalma sorununuz varsa, bu sorununuzu mutlaka çözüme kavuşturun. Yatakta tatmin olmayan bir kadın, size günlük yaşamda tahammül etmekte çok zorlanır. Zira, tatmin ile tahammül arasında doğru bir orantı vardır.~ Kadınlar;


<#text> * Cinsellik konusunda ilk adımı sürekli erkekten beklemeyin, erkekte en az kadın kadar beğenilmek ister. Hatta, beğenilmek ve arzulanmak birçok kişiyi tahrik eder ve kişiyi ilişki konusunda çok daha özenli bir şekilde davranmaya motive eder.


<#text> * Fanteziler konusunda yaratıcı olup, özellikle karşılıklı seks oyunlarına daha fazla ağırlık verin. Bu konuda ilk adımı siz atarsanız, genel anlamda ilişkide kontrolde çok daha fazla size geçer.


<#text> * Hijyen konusuna özellikle çok dikkat edin. Vücut tüy bakımı, cinsel organ temizliği ve ağız ferahlığı gibi konulara mutlaka özen gösterin. Aksi takdirde dünya güzeli olsanızda, erkek istemdışı olarak sizden cinsel anlamda uzaklaşacaktır. Koku faktörü cinsellikte en önemli noktaların başında gelmektedir. Umarım sizlerle paylaştığım öneriler sağlıklı bir cinsel yaşam için yaşamınızı kolaylaştırır.


<#text>


<#text> Sevgilerle


<#text> Çağatay C. ÖZTÜRK
Psikoterapist

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.