NEDEN TAKLİT EDİYORUZ?

NEDEN TAKLİT EDİYORUZ?

Kadınlar için orgazm, her açıdan ‘tabu' bir konu kalmaya devam ediyor. Yazılı kayıtlara ilk kez Yunan düşünür Aristotle tarafından geçirilen orgazm, belki de o tarihten çok daha öncesinden bu yana bir tartışma konusu. Yeni yapılan bir araştırmadaysa tam 481 kadın incelenmiş ve ortaya son derece ilginç sonuçlar çıkmış.
Buna göre kadınların %80'i gerçek bir orgazm yaşamıyor. Ancak bunu söylemektense orgazm olmuş taklidi yapmayı tercih ediyorlar. Araştırmaya katılan kadınlara bunun nedeni sorulduğundaysa, gelen cevaplar oldukça ilginç!

TAKLİTÇİYİZ
Birinci sırada ‘Eşim kendini kötü hisseder' endişesi yer alıyor. Her ne kadar ‘düşünceli' bir davranış gibi gözükse de, anlaşılan o ki, kadınlar, kendilerinin kötü hissetmelerini pek hesaba katmıyor!
İkinci sırada korku ve güvensizlik hissi yer alıyor. Pozitif bir his yaratması gereken seks konusunda kendilerini ‘yetersiz' buluyor ve daha iyi hissetmek için taklit yapmayı tercih ediyorlar.
Üçüncü sırada ‘taklidi aslını yaşatır belki' umudu yer alıyor. Taklit ederlerse, belki gerçek orgazma geçiş yapabileceklerini umut ediyorlar.
Dördüncü nedense, her iki taraf için de üzücü! Kadınlar zevk almadıkları ilişkiyi bir an önce sona erdirmek için taklide başvururken, erkekler eşsiz bir deneyim yaşadıklarını/yaşattıklarını düşünerek sonlandırıyorlar aynı ilişkiyi.

When Harry Met Sally adlı filmde, Meg Ryan'ın bir restaurant'ta yaptığı unutulmaz orgazm taklidinden yola çıkarak, kadınların taklit konusunda iyi olduğunu tahmin etmek mümkün. Öte yandan aslını yaşamak için de kendi isteklerini geriye atmamak şart, ya sizce?

Etİketler