ORGAZM SORUN OLMAKTAN ÇIKIYOR

Orgazmın önündeki engeller, hipnozla kalkıyor!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Aralık 2014
ORGAZM SORUN OLMAKTAN ÇIKIYOR


Cinselliğin tabu olduğu ülkemizde, orgazmın da 'konuşulmayacak konular' listesinde ilk sırada yer alması doğal. Öte yandan, konuşmamak cinsel açıdan kısıtlı bir hayat yaşamaya ve bu da psikolojik bir takım rahatsızlıkların doğmasına yol açabiliyor. Ülkemizde özellikle kadın orgazmı hiç konuşulmayan hatta yaşanmayan durumlardan. Şimdi yeni bir yöntem, bu yaşanmamışlığı bir sorun olmaktan çıkartıyor. 


Yapılan araştırmalar, ülkemizde kadınların birçoğunun, partneriyle orgazm olamadığını, bu nedenle taklit yaparak ya da öylece eşinin boşalmasını bekleyerek cinsel ilişkiyi tamamladığı gösteriyor. Kadınları, cinsel arzularıyla gerçek hayatta yaşadığı cinsellik arasındaki bariyerleri yıkmaya çağıran Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak, zevk almayı öğrenmenin, orgazmı yaşamanın önündeki engellerin kaldırılmasının hipnoz desteğiyle mümkün olduğunu söylüyor.

“ORGAZMI YAŞAMADAN ÖLMEK İSTEMİYORUM”


Hipnoz Uzmanı Başkak, tedaviyle birlikte cinsel hayatı değişen çiftlerle ilgili çok sayıda vaka örneği bulunduğunu belirtiyor. Tedaviye şikayetçi olan kadının eşiyle birlikte katılması tavsiye edilirken, ihtiyaca göre birkaç seans terapi yapmak gerekebiliyor. Terapide açıklık en önemli unsurlardan bir tanesi. Kişinin cinsellik konusundaki tabularını kırmaya çalışması ve partnerine hislerini aktarması önemli. Yaş ise önemli bir faktör değil. Örneğin bu tedaviye, menapoz sürecini tamamlamış kadınlar da katılabiliyor ve olumlu sonuçlar elde ediliyor.  

10 Seans Yeterli


Terapiye katılan çiftlerin birçoğu, 5. seanstan itibaren fark oluşmaya başladığını söylerken görüşmelere bazen ikisi birlikte, bazen ayrı ayrı katıldıklarını belirtiyorlar. Genelde cinsellikle ilgili toplumsal tabulara sahip olan taraflar, verilen eğitim süresinde, eşleriyle birlikte cinsel mitlerin tamamından kurtuluyorlar. Tamamen pasif olan hayal güçleri aktif hale getirilerek; bilinçaltı düzeyinde var olan ve hep bastırılmış olan haz duygusunun serbest kalması sağlanıyor... Sürecin sonucunda hissetmeye dönük bir gelişim yaşanıyor, cinsel arzular artış gösteriyor ve her iki taraf da keyif alıyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.