HERBİRİ EL YAPIMI VE TEK!

Az ve Tarz'ın yaratıcısı Nurdan Ekşi'den harika takılarının öyküsünü dinledik.Tam olarak hangi tarihte başladınız takıları tasarlamaya?

2005'in Ağustos ayında Bodrum'a taşındık ve hemen başladım. Sabahlara kadar takı yaptım, her şeyi deneye yanıla kendi kendime öğrendim ve 6 ay sonra Türkbükü'nde stand açtım. Daha sonra tasarımlarımı görüp beğenen bir butik oldu ve iki buçuk sene onlarla çalıştım ama sonunda kendim devam etme kararı aldım. 

Bir sezonda yaklaşık kaç model çıkıyor?
Sezonda en az 600-700 model çıkıyor ve hepsi de birbirinden farklı renk kullanımına ve detaya sahip. Ürün olarak ilk olarak halhalla başladım. Sonra bileklik ve kolye şeklinde devam ettim. 

Hangisi daha çok ilgi görüyor?
Bileklik hepsinden daha çok gidiyor. Tabii en önemlisi ne yaparsam yapayım kullandığım materyale çok önem veriyorum. Deri, boncuk, kristal taşlar en çok kullandığım materyaller. Deri olarak da suni değil İtalyan derisi kullanıyorum.

Nelerden ilham alıyorsunuz?
Eğer görebiliyorsanız doğa size yön veriyor, ne yapacağınızı gösteriyor. Gün batımını izlemek ve köy yaşantısı; yeşil, turuncu ve tabii deniz mavisi bana ilham veriyor ve bu tasarımlarıma da yansıyor. Editörün notu: Biz röportaj gününde takıları paylaşamadık, editörler olarak ufak çaplı tartışmalar yaşadık;)
Siz de satın almak istiyorsanız ama yolunuz yakın zamanda Gümüşlük'e düşmüyorsa üzülmeyin; tasarımları telefonla da sipariş verebiliyorsunuz.

Az&Tarz Adres:
El sanatları çarşısı, Yalı mevkii
Stand: B-21 Gümüşlük/Bodrum
Tel: 0533 524 84 82