AKREP BURCU YILLIK YORUMU: 2020'DE AKREP BURCUNU NELER BEKLİYOR?

2020'de akrep burcunu bilgiye ve öğrenmeye doyamayacağı bir yıl bekliyor. Gerek deneyimli otorite figürleri gerekse okumak, gezmek yoluyla pek çok şey öğrenecekler.

2020’de ilişkiler alanınızda yaşadığınız birbirinden farklı, sıra dışı deneyim ve gelişmenin zihin ve akıl dünyanıza yansımalarını görebilirsiniz. Kafaca oldukça meşgul olacağınız bir yıl sizi beklerken, öğrendiğiniz, biriktirdiğiniz, zihninizi doldurduğunuz pek çok bilgiyle başkalarına da yol gösteren bir öğretmen olabilirsiniz. Ciddi, kararlı ve hatta otoriter yönünüzle ve ifade gücünüzle bu alanda dikkat çekici olabilirsiniz. Hatta bu durumu başka deyişle eğitim ve öğretmenliği bir işe dönüştürebilirsiniz. Sözleriniz, öğretileriniz kişiler üzerinde uzun vadede etkili, olgunlaştırıcı bir etki yaratabilir.

Merak duygunuzun tavan yaptığı bir yılda zihniniz sürekli aktifken yerinizde durmakta da zorlanabilirsiniz. Bol bol yürüyüş yapabilir, sportif aktivitelerinizi hızlandırabilir, durağan ortamlardan kolayca sıkılıp hareketli, canlı yerleri hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Bununla birlikte kardeşlerinizle ya da kardeş kadar yakın gördüğünüz kişilerle ilgili konular da gündeminizi epeyce meşgul edebilir. Onların gündemleri ağır ve yoğun olabilir, siz de ister istemez en azından kafaca bu gündemin doğal bir parçası haline gelebilir.

2020’DE AKREP BURCU: AŞK

İlişkiler alanınızda ilerleyen Uranüs bu alanda yaşadığınız büyük değişim ve dönüşümlere işaret ediyor. Evliliğinizde ve mevcut birlikteliğinizde karşı taraftan çok ilginç, sıra dışı tutum ve davranışlar görebilirsiniz. Öyle ki bunlar ilişkilere bakış açınızı toptan ve beklenmedik şekillerde değiştirebilir. Zihniniz adeta ilişkiler alanında yaşadığınız bu devrim niteliğinde gelişmelerle besleniyor. Dolayısıyla bu deneyimlere dile, sözel ve yazılı ifadeye aktardığınızda önemli mesajlar, yazılar ve hatta kitaplar dahi ortaya koyabilirsiniz. Aşka yaklaşımınızın ciddi, yapıcı, kararlı olduğu bir yıldasınız. Öyle ki genel olarak dağınık, fedakâr, ne olacaksa olsun kabulüm yaklaşımınız artık yerini çok daha beklentisi yüksek, planlı, programlı bir tutuma bırakıyor. Aşktan yana talihli zamanlarınız Venüs’ün aşk evinizde ilerlediği 13 Ocak-7 Şubat ve burcunuzda ilerlediği 21 Kasım-15 Aralık tarihleri olabilir. 5 Mart-3 Nisan dönemi yine ilişkiler açısından oldukça destekleyici tarihler olarak göze çarpıyor.

2020’DE AKREP BURCU: PARA

Özellikle ortaklı işler içindeyseniz, 2020’de aklınızdan, mantığınızdan ve sağduyunuzdan yararlanmanız gerek. İlişkiler noktasındaki dengeyi ancak akıl yoluyla çözümleyebilirsiniz zira. Bu yönde edindiğiniz bilgi ve deneyim yanı sıra arkadaşlarınızla tartıştığınız fikir ve düşünceler çok yol gösterici olabilir. İş anlamında 28 Haziran-14 Kasım arasını oldukça yoğun geçirebilirsiniz. Bu dönemde başınızı kaşıyacak vakti bulmanız zor görünüyor. İrili ufaklı pek çok konu sizi meşgul ederken özellikle 9 Eylül-14 Kasım arasında hesap ve detay işlerinden kaynaklanabilecek hatalara, kusurlara biraz daha dikkat etmelisiniz. Ayrıca 13 Mayıs-25 Haziran arasında maddi konularda ortak paylaşım ve yatırım işlerinde, parasal hesap ve harcamalarda biraz daha temkinli davranmanız gerekebilir.

2020’DE AKREP BURCU: SAĞLIK

Yeni yılda en çok dikkat etmeniz gereken konunu zihinsel anlamdaki yorgunluğunuzu dengelemek olacak. Kafanızı boşaltabilecek aktiviteler bulmalısınız. Dış mekan aktivitelere uygun bir çare olabilir. Ancak bu kez de kendinizi fiziksel anlamda yıpratmamaya, sakatlıklara karşı korumaya dikkat etmelisiniz. Mars retrosu dönemi olan 9 Eylül-14 Kasım arasında enerjinizi korumaya, doğru ve yerinde harcamaya ihtiyacınız var. Bu dönem sağlığınıza en çok dikkat etmeniz ve önlem ve tedbirleri ihtimamla almanız gereken dönem olabilir. Ayrıca 30 Mart-13 Mayıs döneminde ev içi kazalara biraz daha dikkat etmeli, keskin aletleri mümkün olduğunca özenli kullanmalısınız. 13 Mayıs-28 Haziran dönemi ise dalgınlığa, uykusuzluğa, sakarlıklara en fazla dikkat etmeniz gereken dönem olabilir.

Günlük burç yorumları için tıklayın.

2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.

Boğa burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

İkizler burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Koç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.  

Aslan burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Yengeç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Terazi burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.