BALIK BURCU YILLIK YORUMU: 2020’DE BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Yeni yıl sosyal çevrenizi genişletmek, zenginleştirmek adına size sınırsız fırsatlar sunabilir. En büyük desteği dostlarınızdan göreceğiniz bir yıl sizi bekliyor.

2020 umutlarınızın yeşerebileceği bir yıl olarak size göz kırpıyor. Kazandığınız yeni çevreler, kurduğunuz yeni dostluk ve arkadaşlıklar size iyimserlik katarken umutlarınızı da besliyor. Ancak çevresel şartlarınızı etkileyen burcunuzdaki Neptün’ün etkisi bu yıl da sürecek. Hayatın kontrolünü elinize geçirmekte zorlanabilirsiniz. Öte yandan burcunuzu olumlu etkileyen toprak enerjilerinin 2020 boyunca ağırlığını koyması özellikle sosyal yaşamınız üzerinden büyük bir dönüşüm içinde olmanızı sağlayabilir, dostlarınızın yardımıyla hayatınızı toparlamanıza büyük destek olabilir. Güçlü toprak enerjisi altında daha dayanıklı, metanetli ve dirayetli olabilirsiniz. Burcunuzun yıldızı yine Oğlak burcunda ilerlerken bu burcun sahip olduğu kararlılık, uzun vadeli, stratejik aynı zamanda organize ve planlı yaklaşım burcunuza da sirayet edebilir ve ayaklarınızı çok daha yere bastırabilir. Düzen, sistem, disiplin üzerinden çeşitli sınav ve testlerden geçip sizi olgunlaştıran önemli dersler alırken hayatınızın ucunu kaçırdığınız yönlerini toparlama fırsatı bulabilirsiniz.

Bu yıl 10 Ocak’taki Ay tutulması bir aşk tutulması, hayatınızın sevdikleriniz alanında, varsa aşkınız veya çocuklarınızla ilgili farkındalıklara, gelişmelere ve bu konularla ilgili alabileceğiniz kararlara işaret etmekte. Yengeç burcunda 21 Haziran’da gerçekleşecek olan Güneş tutulması yine bu alanda yepyeni başlangıçları gündeminize getirebilir. Sözgelimi bir hamilelik haberi veya sürecini başlatabilir. Bekârsanız kalbinizi çarptıracak bir aşkı yaşamınıza katabilir. 14 Aralık’taki Güneş tutulması ise yeni hedef ve planları, iş yaşamınızda ve kariyerinizde yeni adımları gündeminize taşıyabilir. Burcunuzun yıldızı Jüpiter’in geri harekette olduğu 14 Mayıs-12 Eylül döneminde hayatınızı biraz daha rölantiye alabilir, aksiyona geçmekten ziyade anın tadını çıkarmaya odaklanabilirsiniz.

5 Mayıs’ta eksen değiştiren ve Yengeç-Oğlak ekseninden İkizler-Yay eksenine ilerleyen Ay düğümleri kadersel etkileri ev ve aile yaşamınızla kariyeriniz üzerine taşıyor. Bu tarihten itibaren bu eksende gerçekleşecek Güneş ve Ay tutulmaları yaşamınızda önemli gelişmeleri tetikleyen tutulmalar olabilir.

2020'DE BALIK BURCU: AŞK  

2020’de tutulmaların aşk yaşamınız üzerinde de etkisi büyük görünüyor. Özellikle 10 Ocak’taki tutulma sosyal çevrenizde yaşadığınız dönüşümler sonucu aşk yaşamınıza dair alacağınız kararları tetikleyebilir. 21 Haziran’daki tutulma ise keza yine aşk alanında güçlü bir yenilenme ve başlangıcı tetikleyebilir. 2020’de aşktan ve ilişkilerden yana oldukça şanslı, kısmetli olduğunuz zamanlar da var. 13 Ocak-7 Şubat, 5 Mart-3 Nisan, 7 Ağustos-6 Eylül, 2-28 Ekim ve 21 Kasım-15 Aralık tarihlerinde aşktan yana oldukça şanslı ve kısmetli olabilirsiniz. Bu dönemde koruyucu, şefkatli ve merhametli yönlerinizle insanları kendinize kolayca aşık edebilirsiniz. Ancak sizin aşktan beklentileriniz de oldukça ciddi, uzun vadeli ve gerçekçi olabilir. 2020’de bir de Venüs retrosu yaşıyoruz. Venüs retrosu dönemleri özellikle eski aşkların geri geldiği zamanlar olarak dikkat çeker. Bu dönemlerde geçmişten, doğduğunuz yerlerden, aile ve akrabalarınız yoluyla gelen aşklara, sevgililere yaklaşımınızda dikkatli davranmaya, büyük umutlar bağlamamaya dikkat etmeli, bu aşkların retro bitimiyle geri gidebileceklerini unutmamalısınız.

2020’DE BALIK BURCU: PARA

2020’de bir de Mars retrosundan geçeceğiz ve bu retro sizin para ve maddi kaynaklar alanınızı etkileyebilir. Mars retrosunun gerçekleştiği 9 Eylül-14 Kasım aralığı iş ve para konularında zararlara, kayıplara, ekstra harcamalara karşı tedbiri elden bırakmamanız gereken bir dönem olabilir. Uranüs yıl boyunca ticari pazarlıkları, tanışıklıkları, rastlantıları oldukça ilginç kılabilir ve beklenmedik anlaşmaları, sözleşmeleri, bağlantıları gündeminize taşıyabilir. Uranüs’ün getirdiği sürpriz fırsatları doğru ve yerinde değerlendirmeye çalışırken dostlarınızdan, sosyal çevrenizden destek almak, en azından akıl danışmak hiç de kötü bir fikir olmayabilir. Ayrıca 17 Şubat-10 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen iletişim, haberleşme ve seyahatlerle ilgili gerçekleşebilecek pürüzler karşısında tedbirli davranmalısınız.

2020’DE BALIK BURCU: SAĞLIK

 Yıl boyunca Neptün yaşamınıza dağınıklık katarken sağlığınızı da hassas kılıyor, özellikle ruhsal, duygusal anlamda dengeleri bulmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle de bu yıl burcunuzun yıldızı zayıf olduğu bir burçta ilerlerken daha da kırılgan olabilirsiniz. Dolayısıyla fiziksel ve ruhsal açıdan kendinizi güçlendirebileceğiniz tedbir ve aktiviteleri yaşamınıza katmaktan geri durmamalısınız. 10 Ocak, 6 Haziran, 5 Temmuz, 30 Kasım Ay tutulmaları zamanları bilinçaltı, ruhsal ve duygusal açıdan kendinizi güçlü kılmanız gereken dönemler olarak öne çıkabilir. Mars’ın burcunuzu ziyaret ettiği 13 Mayıs-28 Haziran döneminde ise kendinizi yorabilecek aktivitelerden, özellikle de fiziksel olanlardan biraz daha uzak durmanız ve bunlara en azından tüm tedbirleri alarak yaklaşmanız yerinde olabilir. 21 Mart-1 Temmuz dönemi de ihmal ettiğiniz durumların sağlığınızı zorlaması açısından dikkat çekici bir dönem olabilir, özellikle gerekli şifa tedbirlerini aldığınızdan emin olun.

Günlük burç yorumları için tıklayın.

2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.

Boğa burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

İkizler burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Koç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.  

Aslan burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Yengeç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Terazi burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.