SADECE BİR AKSESUAR DEĞİL: UYKU MASKELERİ

Güzellik rutininizdeki eksik parçayı bulduk! Güzellik uykunuzun en büyük yardımcısı uyku maskesi olabilir.

İşten veya gece geç saatlerde eve döndüğünüzde tek yapmak istediğiniz makyajınızı hemen çıkarıp kendinizi yatağa atmak olabilir… Kimsenin o yorgunlukta yarım saatlik bir bakım rutinini yapmak isteyeceğini düşünmüyoruz.

Bazı günler makyajımızı çıkarmak bile dünyanın en zor işi gibi görünebiliyor.

Çok geç yattığınızda verimli bir uyku çekmenizi sağlayacak şey; uyku maskeleri! Güzellik rutininizin eksiğini bulduk dediysek, 15 dakikalık bir bakım ürününden bahsetmiyoruz! Uyku maskeleri hayatınızdaki en zahmetsiz güzellik ürünü olabilir…Uzun saatler süren uçak yolculuğu dışında uyku maskelerini kullanmamış olabilirsiniz ancak uyku kalitenizi ufak bir dokunuşla artırmak istiyorsanız bir uyku maskesi edinmenizi tavsiye ediyoruz. Daha hızlı uykuya dalmanızı sağlayan uyku maskelerinin mucizesi bununla bitmiyor! Gözünüzü tamamen karanlıkta bırakan uyku maskeleri çevrenizde rahatsız edici ışıkların uykunuzu bölmesine izin vermiyor. Ne kadar uyursanız uyuyun hep yorgun uyanıyorsanız veya kısa uykulardan verim alamıyorsanız, imdadınıza uyku maskeleri yetişiyor. Beyniniz tamamen karanlığı sezince melatonin seviyelerini artırarak daha derin bir uyku çekmenizi sağlıyor.Siz farkında olmasanız da ay ışığı bile derin bir uyku çekmenizi engelliyor! Ancak uyku maskeleri ile bu sorun ortadan kalkıyor. Ufak bir sorun gibi gözükse de uyku maskeleri göz çevrenizi de koruyor. Birçok insan uyurken yüzlerini yastığa doğru iterek kırışıklıkların oluşmasını hızlandırıyor. Saatlerce aynı pozisyonda uyuduğunuzu düşünürseniz, bu kırışıklıklar saatlerce yüzünüzde kalıyor. Ama bir uyku maskesi ile bu korkutucu senaryoyu önleyebiliyorsunuz!Güzellik rutininize minik bir eklenti ile uyku kalitenizi artırmak ve güne daha zinde uyanmak istiyorsanız, fotogaleride sizin için seçtiğimiz uyku maskelerini inceleyebilirsiniz….

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.