TRACEE ELLIS ROSS İLE NEFES EGZERSİZİ

Stresten arınmak için 3 adım…

Irkçılığa ve polis şiddetine karşı mücadele etmek kolay değil. Bir de tüm bunlara tüm dünyayı etkisi altına alan bir virüs eklenince kollektif mental sağlığımız ciddi zarar görüyor olabilir. Salı akşamı takipçileri için bir egzersiz paylaşan Tracee Ellis Ross, derin bir nefes alıp stresten arınmanın önemini hatırlattı. Anda kalmak ve vücudu için bir ara vermek için üç nefes egzersizine dayandığını söyleyen Ross, tüm adımları Instagram takipçileri ile paylaştı. 

“Dünyamızda gerçekleşen bu gerekli tektonik değişimler ile daha zor, kompleks ve gereksinim duyulan konuşmalara yöneliyoruz. Ancak aynı zamanda kişisel bakımımızda aktif olmalıyız,” diyen Ross, “Dönüşümün başlangıcındayız ve bizi tutmak ve yönlendirmek için bir hareketimiz var. Fakat bu bedenimiz ve ruhumuz için oldukça ağır bir duygu. Hangi noktada olduğumuzu onurlandırmak ve aynı zamanda yükselip bu durumu aşmak istiyoruz” diye ekledi. Rahatlatıcı altı dakikalık videoda, izleyenleri üç kolay ve hafif egzersiz adımlarında yönlendiren Ross, oturup gözlerinizi kapatmanızı, vücudunuzun ağırlığını hissetmenizi ve derin nefesler almanızı istiyor. Kişisel olarak sinir sisteminin dağıldığını hissettiğini söyleyen Ross, bu nefes egzersizlerin kendisine çok faydalı olduğunun altını çizdi. 

Mental sağlığınız konusunda dikkat etmenizi ve kendinize odaklanmanız gerektiğini hatırlatan Ross, “Bu hareketin sağladığı hafifleme hissi ile daha iyi bir dünya ve ülke için vücudunuzdan ayaklanmayı desteklemeye yardımcı olabilecek frekansı sunmasına izin verin” diyerek videoyu sonlandırdı.