LİBİDOYU ARTTIRMANIN YOLLARI

LİBİDOYU ARTTIRMANIN YOLLARI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Mart 2014
LİBİDOYU ARTTIRMANIN YOLLARI
<#text>Ünlü kalp ve damar cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, libidoyu arttırmanın yolunu açıklıyor. Sağlıklı ve daha aktif bir seks hayatı için bu önerileri mutlaka dikkate almalısınız.


<#text> Kereviz<#text>, bir feromon başlatıcı olan aldosteron içerir. Feromon, ter bezleri tarafından salgılanan kokusuz kimyasal sinyallerdir. Muz<#text>, testosteron salgılanmasını tetikleyen bromelain enzimini içerdiğinden erkek libidosunu artırmaya yardımcı olur. Kuşkonmaz<#text>, folat bakımından zengindir. Folik asidin besinlerde doğal olarak bulunan cinsi folat, orgazm sırasında salgılanan histamin kimyasalı üretimini düzenler.


<#text> Kabak çekirdeği<#text>, kadın ve erkekteki testosteron üretiminde önemli rol oynayan çinko içerir ve aynı zamanda kadınlarda cinsel arzuyu artırır. Balkabaklı tart kokusu da işe yarayabilir.


<#text> Omega-3 yağ asitleri bakımından çok zengin olan ceviz<#text>, beyindeki dopamin ve arjin seviyesini yükseltir. Bu da nitrik oksit üretimini artırır. Nitrik oksit, ereksiyon için gereken kimyasal bileşiktir; kan damarlarını genişleterek kan dolaşımının rahatlamasını sağlar.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.