LİBİDOYU ARTTIRMANIN YOLLARI

LİBİDOYU ARTTIRMANIN YOLLARI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Mart 2014
LİBİDOYU ARTTIRMANIN YOLLARI
Ünlü kalp ve damar cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, libidoyu arttırmanın yolunu açıklıyor. Sağlıklı ve daha aktif bir seks hayatı için bu önerileri mutlaka dikkate almalısınız.


Kereviz, bir feromon başlatıcı olan aldosteron içerir. Feromon, ter bezleri tarafından salgılanan kokusuz kimyasal sinyallerdir. Muz, testosteron salgılanmasını tetikleyen bromelain enzimini içerdiğinden erkek libidosunu artırmaya yardımcı olur. Kuşkonmaz, folat bakımından zengindir. Folik asidin besinlerde doğal olarak bulunan cinsi folat, orgazm sırasında salgılanan histamin kimyasalı üretimini düzenler.


Kabak çekirdeği, kadın ve erkekteki testosteron üretiminde önemli rol oynayan çinko içerir ve aynı zamanda kadınlarda cinsel arzuyu artırır. Balkabaklı tart kokusu da işe yarayabilir.


Omega-3 yağ asitleri bakımından çok zengin olan ceviz, beyindeki dopamin ve arjin seviyesini yükseltir. Bu da nitrik oksit üretimini artırır. Nitrik oksit, ereksiyon için gereken kimyasal bileşiktir; kan damarlarını genişleterek kan dolaşımının rahatlamasını sağlar.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.