Bryan Ferry

Şarkı söyleyen Şık bir centilmen: Bryan Ferry.

Bryan Ferry 2006 yılında ünlü İngiliz hazır giyim markası Marks and Spencer’ın erkek koleksiyonu ‘Autograph’ın yüzü oldu. Her ne kadar, bir Alman gazetesine verdiği röportajdan sonra çıkan Nazizim sempatizanı olduğu söylentileri yüzünden kontratı iptal edildiyse de bu anlaşma hem  Brayan Ferry hem de Marks and Spencer açısından gayet ümit verici bir şekilde başlamıştı. Hatta bu ortaklığın şerefine Bryan Ferry’nin en baba şarkılarından oluşan ‘Slave to Love: Best of The Ballads’ albümü bile yeniden yayımlanmıştı. Marks and Spencer macerası tatsız sonuçlansa da aynı yıl Ferry’nin ‘Don’t Stop The Dance’ adlı şarkısı İskandinav erkek giyim markası Dressman’in televizyon reklamlarında kullanıldı. Anlaşılan ilerlemiş yaşına rağmen Ferry’nin kameralarla flörtü daha uzun bir süre devam edecek. Zira çok yakında ünlü bir markanın televizyon reklamlarında rol olacak. Ancak markanın adını açıklamamakta ısrar ediyor.
Yani, basın toplantısında “Şarkıcılar artık sadece şarkı söyleyerek hayatlarını sürdürmüyorlar” demesi boşuna değil Bryan Ferry’nin...  

SAHNE 3, DIŞ, GECE
Ertesi gece. Artık adı Cemil Topuzlu olan Açıkhava Sahnesi’nde yıldızlı bir konser akşamı. Bryan Ferry daha önce de İstanbul’da konser vermesine rağmen mekan neredeyse tıklım tıklım dolu. Bu konseri ön sıralarda izlemek için 200 YTL veren purolu adamlar da, 20 YTL veren öğrenciler de halinden memnun. Herkes heyecanla ikonik pop-rock starı Bryan Ferry’nin sesiyle mest olmaya hazır. Bryan Ferry bu konserde Bob Dylan şarkıları söylüyor. Zaten İstanbul’a yolunun düşmesine de bu yıl çıkardığı ve Bob Dylan şarkılarını yorumladığı ‘Dylanesque’ albümünün tanıtım turnesi sebep oldu. Teşekkürler Bob Dylan! Tarihin garip bir tecellesi olsa gerek Bryan Ferry, 1973’te çıkardığı ve onu büyük üne kavuşturan ilk solo albümü ‘These Foolish Things’te de bir Dylan şarkısı olan “A Hard Rain’s Gonna Fall” adlı şarkıyı yorumlamış ve büyük sükse yapmıştı.