KOVA BURCU YILLIK YORUMU: 2020’DE KOVA BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Yeni yıl kontrolünüz ve müdahaleniz dışı durumlara karşı sizi çok daha dirayetli ve güçlü kılabilir. Yıl boyunca akıştan ve akışta kalmaktan öğrenebileceğiniz çok şey olabilir.

2020 bilinçaltı yüklerinizin ağırlığını çok daha fazla hissedebileceğiniz bir yıl olabilir. 21 Mart-1 Temmuz arasında burcunuzun da gezegeni olan Satürn burcunuza ilerliyor. Bu dönem hayatınızın kontrolünü kısa bir süreliğine de olsa elinize almanızı sağlayabilir. Bu dönemde gerek ilişkilerinizde gerek işinizde sizin sözünüz ve gücünüz geçerli olabilir. Ancak bu dönem dışında 2020 sizi akıntıya karşı kürek çekmek zorunda bırakan bir yıl olabilir. Bu dönemde kendinizi manevi ve ruhsal çalışmalara daha çok verebilirsiniz. Bilinçaltınızın yükleri rüyalarınız yoluyla kendilerini hissettirirken dinlenebileceğiniz, sessiz ve sakin olabileceğiniz ortamlarda bulunmak size iyi gelebilir. Ayrıca hayır ve bağış işlerinin ve başkaları için gösterdiğiniz iyilikseverlik ve fedakârlıkların da karşılığını hiç beklemediğiniz şekillerde alabilir, manen ve ruhen kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Ruhsal ve manevi yönleri güçlü kişileri yaşamınıza çekebilir ve onlardan da çok şey öğrenebilirsiniz. Aile ve ev yaşamınıza ilişkin değişimler 2020’de de sürerken bu ruhsal güçlenme sizi çevrenizde tüm olup bitenlere karşı çok daha dayanıklı kılabilir.

2020, 10 Ocak’taki bir Ay tutulması ile başlarken bu tutulma sağlığınıza ilişkin bir farkındalığı beraberinde getirebilir ve tedbir almanızı sağlayabilir. 5 Temmuz’daki Ay tutulmasında bir alışkanlığınızdan vazgeçebilirsiniz. 21 Haziran’daki Güneş tutulması gündelik yaşamınızda yeni bir çalışma düzeni ve ortamına girmenizi sağlayabilir. Yılın son Güneş tutulması 14 Aralık’ta gerçekleşirken bu tutulma sosyal yaşamınızda yeni dostluk ve arkadaşlıklara işaret edebilir.

Son olarak 2020 boyunca toprak elementlerindeki yoğunluğun sizin gibi hava elementinden burçlar için bir miktar ağır gelebileceğini ancak bir o kadar da ayaklarınızı yere daha sağlam bastıracağını ve size daha tarafsız, realist ve ciddi bir duruş sağlayacağını belirtelim. Ancak bu ağırlıktan çok sıkıldığınızda kalabalıklara karışmanın, başkalarının yaşamlarını, dertlerini paylaşmanın, kendi kendinize kaldığınızda ise dinlenmenin ve uyumanın size iyi gelebileceğini de not olarak düşelim.

2020’DE KOVA BURCU: AŞK

Aşkta akılcı, mantıklı, sağduyulu yaklaşımların insanı olarak kendinizi ifade etmek, düşüncelerinizi paylaşmak, sevdiğinizle konuşup sohbet etmek, kısa ve uzun geziler yapmak son derece önemli. Yeni yılda bunları yapabileceğiniz o özel kişiye 3 Nisan-25 Haziran arasında rastlayabilirsiniz. Ancak aynı dönem içinde 13 Mayıs-25 Haziran arasında Venüs retrosu eski aşk ve hikâyeleri yaşamınıza taşıyabilir. Bu dönem aklınızı karıştırırken her zamanki akılcı adımlarınızı atmanızı biraz zorlaştırabilir. Dolayısıyla bu dönemde aşka biraz daha dikkat etmek gerekiyor. 6 Eylül-2 Ekim, 28 Ekim-21 Kasım ise aşkta parlak dönemleriniz. İlkinde aradığınız ilişkiyi bulabilir, mevcut ilişkinizi ise daha iyi bir noktaya taşıyabilirsiniz. İkinci dönem ise uzaklardan yaşamınıza aradığınız ilişkiyi getirebilir, yabancı bir gelin ya da damat söz konusu olabilir. Bu yıl 5 Mayıs’ta Ay düğümleri burç değiştirirken aşk adına da bazı kadersel ve karmik durumları yaşamınıza getirebilir.

2020’DE KOVA BURCU: PARA

Maddi konulara, iş ve para konularındaki dağınıklık, karmaşık, belirsiz ve flu durumlar bu yıl da devam ederken 13 Mayıs-28 Haziran döneminde biraz daha dikkatli davranmanız gerekebilir. 3 Ocak-16 Şubat arası da bu karmaşıklığın ve dağınıklığın daha keskin olduğu zamanlar olabilir. Burcunuzun yıldızı Satürn’ün geri harekette olduğu 11 Mayıs-29 Eylül dönemi gerek hayatınızı gerek işlerinizi daha ağırdan ve yavaştan ele almanız gereken bir dönem. Aceleci davranmamalı, içinde bulunduğunuz şartları iyi ölçüp tartmalısınız. Ayrıca Merkür retrosu dönemleri olan 17 Şubat-10 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında iletişim ve haberleşmeden doğabilecek aksaklıklara karşı önlemlerinizi almalısınız.

2020’DE KOVA BURCU: SAĞLIK

Bağışıklığınızı güçlü tutmanız gereken bir yıl 2020. Dalgınlığa, unutkanlığa, tedbirsizliğe karşı da dikkatli olmalısınız. Hiç beklemediğiniz veya ummadığınız şekilde ihmalkârlığın kurbanı olmaktan kaçınmalısınız. 30 Mart-13 Mayıs arasında Mars burcunuzda ilerlerken enerjinizi doğru ve yerinde kullanmanız önemli. Zira bu dönemde yaptığınız fiziksel ve sportif aktivitelerde dozajı kaçırmamaya da özen göstermelisiniz. Yorgunluğa karşı gereken tedbirleri almalısınız. 21 Haziran’daki Güneş tutulması sağlığınızla ilgili adım atmak, gündelik rutininizi iyileştirip şifalandırmak açısından adımlar atmanızı ve girişimlerde bulunmanızı sağlayabilir. 10 Ocak ve 5 Temmuz’daki Ay tutulmalarında ortaya çıkan duygusal enerji ve yoğunluk karşısında manevi çalışmalara yüklenmek bilinçaltı dengenizi kurmanıza ve korumanıza yardımcı olacaktır.

Günlük burç yorumları için tıklayın.

2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.

Boğa burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

İkizler burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Koç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.  

Aslan burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Yengeç burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Terazi burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.

Akrep burcu 2020 yıllık yorumları için tıklayın.