BURÇLARIN AŞK YORUMLARI: KOVA BURCU

Hesapsız değişimlerin etkisi büyük olur. Astrolog Zeynep Turan, burçların 2021 yılındaki aşk ve ilişki durumlarını yorumladı.

Hesaba katmadığınız değişimlere gebe bir yıldan geçerken aşk hayatınız da bundan nasibini alacak. En önemlisi ise aşka karşı olan duygularınızın eskiden beslediğiniz hislerden bambaşka olduğunu yaşadığınız tecrübelerden sezebileceksiniz. Siz aşkı hem kalben, hem de zihnen bağlanabileceğiniz kişilerle yaşamayı düşünebiliyorsunuz. Klişe ilişkiler ise size oldukça uzak. Kalıplardan çıkmak, yeni duygular keşfetmek, sevdiğiniz kişi ile zevki doruklarda yaşamak sizi yansıtır. Özgürlük anlayışınızın sevdiğiniz kişi ile aynı olması çok önemlidir. Beraber maceraya çıkamadığınız bir eş adayı size göre değildir. Sevdiğiniz kişinin hayata karşı eğilimlerini oldukça önemsersiniz.

Beden dilinden ziyade konuşmayı, dertleşmeyi ve sevdiğiniz kişiye içinizi dökmeyi arzularsınız. Sevgilinizin varlığı size karşı bir lütuf olmalıdır. Ona her baktığınızda kendinizi şanslı hissettiğiniz bir ilişkiyi düşünebilirsiniz kendiniz için. Ailenizin ilişkinize karşı yapabileceği eleştirilere kimi zaman çok sert çıkışlarda

bulunabilirsiniz. Ancak çok kısa sürede sinirlenen ve aynı şekilde kısa sürede sinir katsayınızı indiren bir yapınız vardır. Sevdiğiniz insanın yanlışının hesabını sormak istersiniz. Hayatta yapılan her duygusal davranışın önemli sonuçları olduğuna inananlardansınız. Sevdiğiniz kişinin size gün içerisinde yaşadıklarını anlatması ilişki içerisindeki güven olgusunu olumlu etkiler. Bu düşünceye olan yakınlığınız sürekli partnerinizle iletişim halinde olan yapınızı da destekler. İletişimin olmadığı bir ilişki sizin için ölü bir ilişkidir. 10 Haziran’daki güneş tutulması içerisinde dikkat etmeniz gereken bir süreç olabilir. Kalbinizi fazla sıkıştırmayın.

Venüs’ünüz Kova burcunda ise;

Venüs burcu Kova olan kişi ilişkilerde sempatiktir ve ilişkiye karşı olan motivasyonu yüksektir. Karşı tarafın da hızına yetişmesini ister. Dış görünüşünden ziyade zihin gücünün çekiciliğinden faydalanır, anlaşılmak ister. Venüs Kova döngüsünde doğmuş biriyseniz; karşınızdaki kişi ile sürekli konuşmak, fikir alışverişi yaparak ilerlemek istersiniz. Tutkularınızı belli bir seviyede tutar, aşırılığını sevmezsiniz. Mantığınız sizin için daha önemlidir. Farklı yaşam tarzına sahip insanlar ile mantığınız uyuştuğunda bir birliktelik kurabilirsiniz. Bazen bu durum çevrenizdeki arkadaşlarınızı şaşırtabilir. Sizin için sevdiğiniz kişinin aile kavramına bakış açısı oldukça önemlidir. Hem sizin ailenize, hem de kendi ailesine nasıl bir tutum içinde olduğuna dikkat edersiniz. İlişkide de kendinizi bir ailenin provası gibi görür ve ona göre hareket edersiniz. Venüs Kova döngüsünde doğanlar; ilişkide gizemin merakı, merakın bağlılığı artırdığına inanırlar. Her ne kadar özgür kalmak isteseler de kıskanılmayı severler. Venüs burcunuz Kova ise; sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişinin zekâsı ve pratikliği sizin için bir ölçüttür. Sadece aşk ile ciddi bir ilişkinin yürütülemeyeceğinin farkında olabilirsiniz. Zeki ve entelektüel biri ile ilişki kurduğunuz anda ilişkinizin sıra dışı olduğu dillere dolanır. Kendi ayaklarınız üzerinde durmaktan hoşlanırsınız, bu anlamda karşı tarafça sahiplenilmek sizi gerginleştirebilir. Aslında kalbiniz nazik olsa da bazı durumlarda dış görünüş olarak soğuk ve sert görünebilirsiniz. Hümanist bakış açınız ile ilişkide olduğunuz kişinin çevresi ile kendi sosyal hayatınız arasında denge kurarsınız. Onları kaynaştırıp ilişkinize güç kazandırmak istersiniz.

Mars’ınız Kova burcunda ise;

Enerjinizin sürekli yüksek olması ilişkinizdeki olumlu havayı desteklese de partneriniz ile aranızdaki güven ortamını derinden etkileyebilir. Bu noktada savaşçı gezegen Mars’ın burcunuz üzerindeki etkileri öyle yabana atılacak türden değildir. Eğer Mars’ı Kova burcunda olan biriyseniz düzensiz yaşam tarzı sizi aşktan uzaklaştırır. Aşkın, sevginin ve emeğin olmadığı yerlerde de sinir katsayınız epey artar. Hayata dair istekli yapınızı destekleyen Mars özellikle de cinsel yaşantınızın altını çiziyor. Evli bir Kova burcuysanız eşinizle cinsel hayatınızı renklendirmek için yeni arayışlar içerisine girebilirsiniz. Karşılıklı zevkinizi daha üst noktalara çıkarmak için birbirinizle konuşmaya özen gösterebileceğinizin de altını çizen Mars, sorunları asla zorlayarak çözmediğinizi işaret ediyor. Öfkenizi kontrol edebilmeniz partnerinizin anlayışına bağlıdır. Sizi dengeleyen birisi hayatınızda olmadığında önemli duygusal değişimleri kısa sürede yaşayabilirsiniz. Aşkta sevdiğiniz kişiden sonra yakın dostlarınızdan da telkinler almak Mars’ın burcunuzda olan etkilerinden biridir. Özel hayatınıza dair yaşadığınız sıkıntıları deneyimli arkadaşlarınıza sormaktan çekinmezsiniz. Aşk için her şeyi yapmak bir yana, en doğru olanı yapmak en önemli gayenizdir.

  • 2021 İlişkisi olan bir Kova burcuysanız bu ay itibariyle ilişkinizin çok daha farklı bir havaya bürünmesi için baş başa daha çok vakit geçirmeye özen göstereceksiniz. Doğum gününüz bu konuda önemli bir fırsat olabilir. Sevdiğiniz kişi ile beraber yeni alışkanlıklar edinmek, yeni anılar edinmek için 2021 Temmuz ayında farklı seyahat planları yapacaksınız. Kalbi boş bir Kova burcuysanız; kalbinizde umut yeniden yeşerecek. Nisan ayını ajandanıza not alın.

• Aşk:           

• Cinsellik:         

• Romantizm:     

• Kıskançlık:           

• Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 1 Şubat, 14 Şubat

• Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 11 Haziran, 28 Temmuz

• 2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: TERAZİ, İKİZLER

• 2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: YAY, KOÇ