BURÇLARIN AŞK YORUMLARI: BOĞA BURCU

Kalbiniz ile mantığınız arasında köprü kuruyorsunuz! Astrolog Zeynep Turan, burçların 2021 yılındaki aşk ve ilişki durumlarını yorumladı.

2021 yılında en önemli düşüncelerinizden biri kalbinize söz geçiremeyen kişilerden olmamak olacak. Sevdiğiniz kişiye değer vermek konusunda size ders vermeye çalışan kişiler çevrenizde çoğalsa da aslında siz kalbinizle aklınız arasındaki köprüyü çoktan kurmuş olan taraf olacaksınız. Aklınıza geçmişte yaşadığınız tecrübeleriniz gelse de kalbinizi yoran kişileri hayatınızdan en kısa sürede çıkarmanız gerektiğinin sinyallerini verecek gök kubbe. Bu noktada kararlı yapınızı ortaya koyan taraf olacaksınız. Size verilen sözlerin karşılığını alamadığınızı görmek ise aşka olan bakış açınızı değiştirebilir. Bakış açınızın değişmesi ise özellikle de sizde yüzeysel etkilerden çok derin etkiler bırakacak. Sorunlarınızı çözmek için ılımlı olmanın getirilerini keşfettiğiniz bir sürece adım atacaksınız.

30 Ocak tarihinde gerçekleşen Merkür Retrosu, ilk olarak cinsel yaşamınızı yakından ilgilendirecek. Kendinize bakım yapmaktan geri kalmadığınız günlerden geçeceğinizi işaret ediyor gökyüzü. Seksiliğinizi ortaya çıkaran hal ve tavırlar içerisinde olmak tutkulu yanınızı da ortaya koyacak. İlişkisi olan bir Boğa burcuysanız partnerinizle aranızdaki ten uyumunu konuşabilirsiniz. Bu konuşma sırasında geçmişten konular da açılabilir, biraz nostaljinin kimseye zararı olmaz diyeceksiniz. Ardınızda bırakmış olduğunuz bu zorlu yılın size en büyük öğretisi duygularınıza ket vurmamak olacak. Kalbiniz ne istiyorsa onu yaşamak isteyeceksiniz. Eğer evliliğinde çözemeyeceği sorunları olan bir Boğa burcuysanız Jüpiter’in 2021’de burç değiştirmesi sorunlara yenilikçi çözümler üretmenize fayda sağlayacak. Stresi azaltmak için küçük kaçamaklar söz konusu.

Venüs’ünüz Boğa burcunda ise;

Venüs, Boğa burcunun yönetici burcudur ve haliyle kendini oldukça güçlü hisseder. Venüs’ü Boğa olan biriyseniz; güven sizin için ilişkilerde vazgeçilmez bir duygudur. Bir aşka yelken açarken geçmiş tecrübelerinizden, yanılgılarınızdan dersler çıkarır ve Venüs’ün ışığında hareket edersiniz. Duygusallığınız ile mantığınızı aynı doğrultuda çalıştırmak ilişkilerdeki sorunlarda işinize yarar. Duygusal iniş ve çıkışlara karşı gardınızı alarak olgun kararların insanı olursunuz. Aşk gezegeni bu konuda farkınızı ortaya koymanız için size zemin hazırlar. Venüs Boğa döngüsünde doğan biri; aşk hayatında yönlendirilmek istemez. Yön vermek, karar almak ve sınırları çizmek ister. Soğuk görünümünüz kalbinizin sıcaklığını perdeleyebilir, sevginizi ifade edemeyebilirsiniz. Siz yürekten sevenlerdensiniz. Boğa burçları Venüs etkisinde romantizmi farklı yansıtabilir. Aldığınız hediyeler, yaptığınız sürprizler kendi tarzınızca şekillenir. Ancak insan sevdiği kadar sevilmeyi de ister. Boğa burçları karşısındaki kişiden yaptıklarına karşılık tatmin edici cevaplar ister. Sevdiklerinizi sahiplenir, onlar üzerinde ilgi ve alakanızı eksiltmezsiniz. İlişki kuracağınız kişinin sosyal statüsü sizi etkiler. Bu konuda seçici davranabilirsiniz. Vücudunuzu tanıyarak giyinir ve karşınızdaki kişiyi nasıl etkileyeceğinizi bilirsiniz. Seksi görünmek sizin için kolaydır. Venüs Boğa döngüsünde doğduysanız; hoşlandığınız ya da hayatınızı birleştirdiğiniz kişiyle klişe vakit geçirmekten hoşlanmazsınız. Denenmemişi onunla tecrübe etmek ve bolca güzel anınız olsun istersiniz.

Mars’ınız Boğa burcunda ise;

Çalışkan olan tarafınızı ortaya çıkarmak konusunda zorlandığını düşünen kişilerdensiniz demektir. Aklınızda ileriye dönük, vizyoner ve kreatif planlar olsa bile bunları uygulamak konusunda zaman zaman sizden beklenileni gösteremiyor olabilirsiniz. Kalbinizdeki duygulara karşı karşılıksız kaldığınızı hissetmek sinirlerinizi o kadar kısa sürede etkiler ki, saman alevi gibi bir anda yükselir, bir anda sönersiniz. Değer verdiğiniz kişilerin yaşantılarında önemli bir yerde olma arzunuz kendini daima belli eder. Sizi seven kişilere karşı aşırı korumacı bir tavır güdersiniz. Kıskançlık seviyenizin bazen amansız artışı ilişkilerinizi olumsuz yönden etkileyebilir. Kararlı yapınız güçlü yanlarınızı ortaya koysa da, özellikle aşkta kendi zayıflıklarınızı karşı tarafa göstermek istemezsiniz.

İnatlaşmak konusunda korkusuz bir yapınız var. Doğruluğuna inandığınız ne varsa peşinden sonuna kadar gidersiniz. Haklı olduğunuz durumlarda bunu her şekilde belli etmekten geri durmazsınız. Egolu kişilere beklenenden daha sert çıkışlar yapabilirsiniz. Aşkta ego varsa, bu durum sizin karşı taraftan soğumanız için yeterli bir sebeptir. Üzerinizde ataletin olduğunu düşünen bir Boğa burcuysanız Mars, güçlü yanlarınıza yönelmeniz gerektiğini hatırlatacak size. Cinsel yaşantınızdaki gelgitli süreçler ise sizi sandığınızdan daha fazla etkileyebilir.

  • 2021 Yılın ilk tutulması Mayıs ayında gerçekleşirken yaralı kalbinizi dinlendirmek isteyeceksiniz. Bu nedenle sizi iyi hissettirecek seyahatlere ağırlık vereceksiniz. 2021 Temmuz ayında mantığınızı ön planda tutmak isteyeceksiniz. Çünkü kalbiniz ile mantığınız arasında kaldığınızda yalnızca birine odaklanmak size yaramıyor. Gökyüzü, dengeli olmanın sizi yansıttığını işaret edecek. Evli bir Boğa burcuysanız yılın ikinci yarısında Jüpiter’in tekrar hava burcuna geçişiyle sevdiğiniz kişi ile daha önce anlaşamadığınız konularda orta yolu bulabileceksiniz.

• Aşk:         

• Cinsellik:           

• Romantizm:       

• Kıskançlık:         

• Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 14 Nisan, 23 Nisan

• Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 7 Ocak, 7 Kasım

• 2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: BAŞAK, OĞLAK

• 2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: TERAZİ, ASLAN