BURÇLARIN AŞK YORUMLARI: YAY BURCU

Bıraktığınız etki kolayca kaybolmuyor. Astrolog Zeynep Turan, burçların 2021 yılındaki aşk ve ilişki durumlarını yorumladı.

Ateşin değişken burcu olarak aşka olan bakış açınız herkesten farklıdır. Aynı zamanda sevme biçiminiz de bambaşkadır. Hayatın tadına varmak ve eğlenmek sizin için aşkın doğasında var. Sizinle sevgili olmak isteyen kişiler ilk olarak sizin karakterinize ve davranış biçimlerinize âşık olur. Karşınızdaki kişide ilk izlenimi doğru bırakan nadir burçlardansınız. Aşkta hedefe odaklanmak tabiri her anlamda yaşayan bir burç olarak birini sevdiğiniz anda onu elde etmek için her şeyi yapabilirsiniz. Kendine güvenen kişilere karşı ayrı bir zaafınız vardır, sevdiğiniz kişide yakıcı etkiler bırakmak ise çok hoşunuza gider.

Sizi uzun zamandır yoran ve aşk hayatınızı meşgul eden kişileri teker teker hayatınızdan çıkararak başlayacaksınız yıla. Yılın devamında kalbiniz size hangi rotayı gösterirse oraya doğru emin adımlarla ilerlemek isteyeceksiniz. Yaşama sevincinizin ve hayata karşı motivasyonunuzun yüksek olması partnerinizi de etkiler. Çalışma arzunuz sadece sosyal yaşantınızda değil, kendini aşkta da belli eder. Alacağınız keyfe de bolca önem verenlerdensiniz. Özellikle de cinsel hayatınızda yaşayacağınız maceralarda keyif almak ve şımartılmak istersiniz. Sevdiğiniz kişinin size özel hissettirmesini istersiniz. Zaten size yapılan güzel bir jestin karşılığını şüphesiz ki on katı olarak geri vereceksinizdir. En güçlü yanınız ise ne olursa olsun romantik yanınızdan taviz vermemeniz.

Venüs’ünüz Yay burcunda ise;

Venüs Yay burcunda ise ilişkiye başlamadan ve duygularınızı açmadan önce işi baştan sağlam tutmak deyiminin hakkını verir, şartlarının altını iyice çizmek istersiniz. Bu özelliğiniz karşı tarafın gözünü korkutabilir. İlişkide alınan kararlarda her türlü fikre açık gibi görünseniz de son sözü kendiniz söylemek istersiniz. Sevdiğiniz kişinin sizi desteklemesini ve düşüncelerinize saygı göstermesini beklersiniz. Venüs Yay döngüsünde doğanlar kıskanılmaktan hoşlanmaz, fakat kendi kıskanır ve kıskandığını farklı yollarla idrak edebilir. Venüs burcunuz Yay ise, ilişkide açık sözlüsünüzdür. Çekiciliğiniz herkesten farklı bir boyutta olarak mistiktir. Yerinizde durmayı sevmezsiniz. Sevdiğiniz kişi ile farklı maceralara çıkmak, farklı deneyimleri birlikte yaşamak istersiniz. Eşinizin ya da sevgilinizin arkadaşlarına karşı sıcakkanlı davranırsınız. Onlara önyargıyla yaklaşmamaya özen gösterirsiniz. Hoşlandığınız kişiden de aynı davranışı beklersiniz. İlişkide güçlü olan taraf olursunuz. Olumsuzluklara ve sorunlara karşı olgun olmaya çalışırsınız. Karşınızdaki kişi eğer çocukça davranıyorsa; toleranslı davranmakta zorlanmazsınız. Venüs Yay burcunda ise; hoşlandığınız kişi ile baş başa kalmaktan çekinebilirsiniz, utangaç hissettiğiniz dönemler olabilir. Fakat bu utangaçlık da size ayrı bir çekicilik katar. Başınız derde girdiğinde, zor bir duruma düştüğünüzde, değer verdiğiniz kişinin yardımını her ne kadar istemiyormuş gibi görünseniz de bu aslında onun için bir test olur. Venüs Yay döngüsünde doğan evli Yay burçları; zevki için fazla para harcayabilir. Bu durumda karşı tarafın burcunun özelliğine göre sorun çıkarabilir. Ortak birikim yapmakta zayıf gibi görünebilirler.

Mars’ınız Yay burcunda ise;

Yeni ve farklı kişilere hayatınızda şans vermek istersiniz. Bir ilişkide karşılıklı olarak öğrenmek ve öğretmek sizin için çok önemlidir. Partneriniz ile gezmeye ve yeni serüvenlere yelken açmaya bayılırsınız. Yalnız sabır ve kararlılık konusunda bazı eksiklikler duyabilirsiniz ve bu durum gönül ilişkilerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sürekli hareketi sevmeniz dolayısıyla ilişki kuracağınız kişinin hayatı seven ve hayatı takip eden birisi olması gerekir. Onunla vakit geçirirken dünü ya da geleceği çok fazla planlamazsınız. 

Mars Yay burcunda ise; sizin olayınız anı en verimli ve en güzel şekilde yaşamaktır. Sizin ilginizi kimse kolay kolay çekemez, bu sebeple sizi etkileyecek olan kişinin farklı olması önemlidir, bu konuda beklentiniz yüksektir. İlişkide baskılanmak ya da düşüncelerinizin önemsenmemesi gibi durumlardan hoşlanmaz ve sessiz kalmazsınız. Fikirlerinizin değer görmesi sizi güvende hissettirir. Karakterinizden ödün vermemeniz zaman zaman karşı tarafın çevresi ile ters düşmenize neden olabilir. İlişkide olduğunuz kişi ile cinsel hayatınızın düzenli olması önemlidir ve bu konuda fazla açık sözlü olabilirsiniz. Özel sınırlarınız sizin için önemlidir, karşı tarafın hayatınıza fazla müdahale etmesi sizi o kişiden soğutur. Mars burcu Yay olan kişi; ilişkide söylenmiş küçük yalanları belli ölçüye kadar kabullenebilir. Fakat bu konudaki aşırılık ve abartıya kesinlikle izin vermez. İlişkide olduğu kişinin saygı duyacağı seviye ve statüde olması önemlidir.

  • 2021 Şubat ayı ile birlikte ilişkisi olan birçok Yay burcu gibi siz de yuvanızda yaşadığınız gel git ruh hallerini ardınızda bırakmak isteyeceksiniz. Bu nedenle ilişkinizdeki yol arkadaşınızla radikal kararlar alabilirsiniz. Cinsel olarak hiçbir şey hissetmediğiniz partnerinize bu konuyu itiraf etmeye kalkabilirsiniz. Bu yıl burcunuzda gerçekleşecek tutulma size farklı bir hayat çizme isteği verebilir. Kalbi boş bir Yay burcuysanız; Şubat ayında eski defterleri kapatırken sosyal medyada sohbet ettiğiniz biriyle ilk görüşte aşka inancınız artabilir.

• Aşk:       

• Cinsellik:       

• Romantizm:           

• Kıskançlık:       

• Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 9 Mayıs, 7 Ekim

• Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 4 Mart, 30 Ekim

• 2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: KOÇ, ASLAN

• 2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: TERAZİ, KOVA