BURÇLARIN AŞK YORUMLARI: BAŞAK BURCU

Aşk “geliyorum” diyecek! Astrolog Zeynep Turan, burçların 2021 yılındaki aşk ve ilişki durumlarını yorumladı.

Kalpten sevmek konusunda kararlı olduğunuz bir yıla girdiniz. Bunu hak ettiğinizi en iyi siz biliyorsunuz. Yıllardır kendinizi her anlamda geliştirip sosyal ortamlarda genel kültürlü yapınız ve sorgulamaktan korkmayan karakterinizle karşı cinsin dikkatini en çok siz çektiniz. Üzerinize bu kadar sorumluluk almışken sizinle aynı yollardan geçmiş bir kişiyi bulduğunuz anda kalpten bağlanacağınız günler kapıda. Ten uyumuna önem veren bir burçsunuz, ancak sizi bundan daha çok etkileyen bir şey varsa o da zihnini kullanan, beynini en küçük bir iş için bile çalıştıran akıllı insanlar olacak. Bu kişilerin rüzgarına o kadar kapılacaksınız ki, size âşık olanlara karşı bile körleşebileceksiniz. Gök kubbe keskin zekalı kişilere karşı en çok şansı bu sene vereceğinizi vurguluyor.

Sizinle ortak zevkleri olan kişileri gördükçe o kişinin ideal ruh eşiniz olduğunu düşünecek, sürekli bu kişilerle aynı ortamda bulunmak isteyeceksiniz. Aşk hayatınızda geçmişte soğuk tavırlar gütmenize sebep, sizinle aynı şekilde düşünebilen, sizi tamamlayan, hatta tam anlamıyla ruh eşiniz olan kişilerin karşınıza çıkmaması ve aşka karşı önyargılı olmanızdı. Ancak üzülmeyin, güneş sizin için de doğacak. 25 Şubat’ta aşkın ve tutkunun gezegeni Venüs su burcuna geçecek. Bu geçiş sizi yoran bütün detayları törpülemenizi, yolunuzu açmanızı vurgulayacak. Karşı cinsle olan iletişiminiz gelişecek. İlişkiye yeni başlamış bir Başak burcuysanız cinsel konularda çekingen bir tavırda olabilirsiniz. Ancak sevgiliniz bu konuda sizi rahatlatabilir. Aklınızdaki soru işaretleri kaybolurken “yuva” kavramına sıkıca sarılacaksınız.

Venüs’ünüz Başak burcunda ise;

Venüs’ünüz Başak’ta ise duygusal konularda çekingenlik duyabilirsiniz. Tutku gezegeni Venüs diğer burçlarda ne kadar dışavurumcu olsa da, sizde içe kapanma duygusunu ön plana çıkarır. Kendinizi ön plana çıkarmaktan çok hoşlanmazsınız, cinsel yaşantınız da buna ek olarak çekingen geçebilir. Ancak tanışacağınız, aşk yaşayacağınız kişinin yaşam tarzına olan saygınız yüksek seviyededir. Çoğu zaman sevgilinizi, eşinizi kendinizden daha çok düşünür, kendinizi unutursunuz. Kalbe dokunan her detaydan hoşlanan yapınız Venüs’ün etkileriyle ortaya çıkar. Sizin için aşk maddi konular üzerine kurulmamalıdır.

Venüs, en zayıf ve hassas yönlerinizi bile sevdiğiniz kişiye karşı açabileceğinizi işaret ediyor. Dışarıdan çok sert görünen bir yapınız olsa da, sevdiğiniz insana karşı adeta savunmasız bir çocuk gibi yaklaşırsınız. Sizin için aşk bu değil midir zaten? Bütün önyargıları geride bırakmak, bütün duvarları yıkmak… Güvendiğiniz kişiye bütün sırlarınızı anlatabilirsiniz. Aşkta sır saklamaktan hoşlanmazsınız, sevdiğiniz kişinin iyiliği için olsa bile dürüstlüğünüzden ödün vermezsiniz. Aşk gezegeni Venüs, duyguları kalbinizin en derin noktalarında yaşadığınızı, sevginizi her zaman dışa vuramadığınızı da işaret ediyor aynı zamanda. İyi bir ebeveynsinizdir. Çocuklarınız için hem anne, hem baba olabilirsiniz. Sevginiz çok güçlüdür.

Mars’ınız Başak burcunda ise;

Sizin için aşk aceleye gelmeyen, zaman isteyen bir olgudur. Aşka adeta bir sanat eseri gibi yaklaşırsınız. Bu sanat eseri de, tıpkı belli bir kreatif süreçten geçen tablolar gibi hemen üretilmez. Aceleci olmak ise hiç size göre değildir. Eğer Mars’ı Başak burcunda olan biriyseniz zamana yayılan işler tam size göredir. Duygularınızı da hemen belli etmek yerine duygulardan emin olduğunuz zaman belli etmeyi, karşı tarafa göstermeyi tercih edersiniz. Bu sebeple aşk hayatınızda yanlış anlaşılabildiğiniz zamanlar da olur. Siz duygularınıza bir ad koymadan karşı tarafa da ümit vermekten hoşlanmazsınız. Platonik aşk konularında aktörlerden biri muhakkak sizsinizdir.

Enerjinizi sevdiğiniz alanlara harcamaktan hoşlanırsınız. Mars, plancı ve programcı tarafınızı ateşlerken, aklınıza koyduğunuz ne iş varsa onu zamanında halletmek istersiniz. Sizin için söz vermek çok önemlidir. Bir kere söz verdiğiniz anda o sözü yerine getirememek gibi bir durum düşünülemez. Mücadelenin simgesi olan Mars gezegeni kimseye boyun eğmeyen tarafınızı ortaya koyar. Aşk hayatınızdaki kırılmaları doğru yönetmek konusunda zaman zaman kaygıya kapılsanız da Mars’ın sayesinde daha doğru düşünebilir, yol haritası belirleyebilirsiniz. Eğer Mars’ı Başak burcunda olan biriyseniz telaş ve kaygı genlerinize işlenmiş demektir. Aşk hayatınızda en küçük problemleri bile çok büyük yerlere getirebilirsiniz. Öyle ki hayatınızda sizi tamamlayan biri olması bu noktada önemlidir. Mars, cinsel yaşantınızda da ne istediğinizi bilen yanınızı ortaya koyar. Mütevazı tarafınız ilgi görür.

  • 2021 Amacınız, belirsizliklerden kurtulmak. İlişkisi olan bir Başak burcuysanız; 2021 Mart ayında Güneş’in karşıt burcunuza geçmesiyle sevdiğiniz kişi ile yaşadığınız zıtlıkları aşmak isteyeceksiniz. Bir küs bir barışık havadan kurtulmak isteyeceksiniz. İlişkisi olmayan bir Başak burcuysanız; 2009 yılındaki gibi çok yoğun duyguların içinden geçerken eskisi gibi kalbinizin sesini herkes duyacak. 2021 Nisan ayında dünyanın sokağa dökülüp pandemiden sıyrılmaya başlamasıyla birlikte Başak burcu daha çok seyahat planları yapabilecek.

• Aşk:           

• Cinsellik:       

• Romantizm:       

• Kıskançlık:         

• Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 22 Temmuz, 23 Eylül

• Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 29 Temmuz, 19 Ağustos

• 2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: OĞLAK, BALIK

• 2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: KOÇ, BOĞA