BURÇLARIN AŞK YORUMLARI: TERAZİ BURCU

Zoru istemek sizden sorulur. Astrolog Zeynep Turan, burçların 2021 yılındaki aşk ve ilişki durumlarını yorumladı.

Hava elementinin zekasını ön plana çıkarmaktan en çok hoşlanan burcu olarak, sizin için zor olanı elde etmekten daha haz veren bir durum yoktur. Herkesin sevdiğini sevmez, herkesin bağlandığına körü körüne bağlanmazsınız. Sizin için bir sevme şekli, bir bağlanma stratejisi vardır. Bunun yanı sıra karşınızdaki insanın da sizin gibi kıvrak zekasını ve aklını kullanmasını istersiniz. Sizin için mantık çerçevesi içinde olmayan bir ilişki düşünülemez. 

Seçtiğiniz eş ve partner konusunda daima başarılısınızdır. Beraber olduğunuz kişi hem fiziksel anlamda yanınıza yakışır, hem de düşünce konusunda birbirinize paralel bakış açıları güdersiniz. Sevdiğiniz insana karşı değerli hissetmek, ona da değerli olduğunu hissettirmekten hoşlanırsınız. İlişkilerinizde yalana karşı sert bir tutum sergilemenizden hem siz, hem de partneriniz çok hoşlanır. Ne istediğini bilen tavrınız aşkta da sekste de sizi yüzüstü bırakmaz. Geçmiş tecrübelere en az takılan burçlardan biri olarak, yaşadığınız her şey iyi de olsa kötü de olsa sizin için bir deneyimdir. Ortak noktanız olan kişilerle daima iletişimde olmayı istersiniz. Bu duygunuz öyle ağır basar ki bulunduğunuz farklı ortamlarda bile sevdiğiniz kişilerle iletişim kurmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Size çoğunlukla “Sende şeytan tüyü mü var? Sensiz olmuyor asla!” gibi sözler söylerler. Bunun sebebi yukarıda söz ettiğim ne istediğinizi bilen, karşı tarafın da ne istediğini analiz edebilen yapınızdır. Özellikle de seks hayatınızda partnerinize her türlü zevki yaşatmayı arzu edersiniz. Seks sizin için anatomik bir olaydan çok, karşılıklı zevk meselesidir. Sekste bencillikten hoşlanmamanız bir yana, cinsel hayatında monotonluk yaşayan kişileri de aşk hayatınızda barındırmak istemezsiniz. 

Venüs’ünüz Terazi burcunda ise;

İlişkilerinizde yaşam standartlarının benzer olmasına özen gösterir; hoşgörü ve anlayışa çok önem verirsiniz. Fazla fevrilik ve öfke duygusu sizi ilişkiden soğutur; çünkü kendinizi duygusal anlamda yıpratmak istemezsiniz. Kendinizi özgürce ifade ettiğiniz, rahat ettiğiniz yere ait hissedersiniz. Karşınızdaki insanın yetenekleri, pratikliği, analitik hızı sizin için önemlidir. Venüs Terazi döngüsünde doğan bir kişi sevdiği kişinin ısrar etmesinden ve kendi fikirlerini empoze etmesinden hoşlanmaz. Her düşünceyi ve davranışı kendi zihinsel süzgecinden geçirmek ister. Venüs Terazi burcunda ise değişkenlik ararsınız; tekdüzelik ve monotonluk sizi ilişkide sıkan detaylardır. Bir ilişkide nasıl davranılması gerektiğini iyi bilirsiniz. Tepkileriniz, tavırlarınız ve kendinizi iyi ifade eden cümleleriniz karşı tarafı kolayca avcunuza almanızı sağlar. Venüs Terazi döngüsünde doğan kişi ilişkilerde; hiçbir özel günü unutmaz ve en iyi şekilde değerlendirmek ister, bunun için de karşı tarafa özel hissettirmek için çok çaba gösterir. Gelip geçici duygular yaşamaktansa geleceğe adım atmak ister. Evliliğe ve sevgililiğe saygısı oldukça yüksektir, uzun ömürlü ilişkileri tercih eder. Venüs Terazi burcunda ise duygularınızın yoğunluğu sizin için önemlidir. Hayatınızı aşkınız ile birlikte güzelleştirmek istersiniz. Çok ciddi bir konu olmadığı müddetçe ilişkinizin huzuruna karşı korumacı yaklaşır ve sabır göstermesini bilirsiniz. Fakat damarınıza da basılmaması gerektiğini belli edersiniz. 

Mars’ınız  Terazi burcunda ise;

Mars burcunuz Terazi ise; sorunları sevdiğiniz kişi ile aşmak istersiniz. Onunla ortaklaşa fikirlerinizin daha verimli olduğunu düşünürsünüz. Sevdiğinize ya da hoşlandığınız kişiye olan bağlılığınız artar. Mars Terazi döngüsünde doğan kişi; aşkta haksızlığa uğramak istemez. Bu konuda yaşadığı düş kırıklıklarını da saklayamaz. Mars Terazide zararlı bir konuma sahiptir, bu sebeple ilişkilerde yaşayacağı hayal kırıklıklarından oldukça fazla etkilenebilir. Mars burcunuz Terazi ise sevgilinizin ya da eşinizin yakınları ve ailesi ile aranızdaki iletişim diplomatiktir. Nabza göre şerbet vermesini iyi bilirsiniz. İlişkide kaçak dövüşebilirsiniz, karşı taraf size karşı nasıl bir yol izleyeceğini kestiremeyebilir. Paylaşıma önem verirsiniz, maddiyata değil. Hayatınızı birleştirdiğiniz kişi ile her şeyi başarabileceğinize olan inancınız tamdır. Mars Terazi burcundayken cinsel hayatınız monoton olabilir. Fakat yeniliklere de açıksınızdır. Mars Terazi döngüsünde doğmuş biriyseniz; farklı insanların ilgisini üzerinize çekebilir, buna zaman zaman kendiniz de şaşırırsınız. Her anınızı sevdiğiniz kişi ile değerlendirmek ister, yerine ve zamanına göre romantik tavırlarla onu etkilemeyi başarırsınız. Toplum içinde sözü dinlenen saygın biri olmanız sizi çekici kılacaktır. Arkadaş çevreniz ile vakit geçirmeyi seversiniz, ilişkide olduğunuz kişi fazla kıskanç ise bu nedenle tartışmalar yaşanabilir. Bu konuda kısıtlanmak size zor gelir ve ipleri kendi elinizde tutmak istersiniz. Mars Terazi burcu üzerinde biraz ihtiraslı ve kaprislidir; mücadele gezegeninin olumsuz etkilerini görebilirsiniz.

  • 2021 İlişkisi olan bir Terazi burcuysanız; 2021 yılında birlikte olduğunuz kişiyi çevrenizle de tanıştırmak isteyeceksiniz. Mayıs ayında tuhaf dedikoduların ortasında kaldığınızı düşüneceksiniz. Kasım ayında kendiniz için en doğru kararları alırken yıllarca emek verdiğiniz ilişkinize daha özenli davranma kararı alacaksınız. Kalbi boş bir Terazi burcuysanız; 2021 yılında size duygusal anlamda değer vermeyen kişileri hayatınızdan çıkaracak ve ciddiyeti olmayan ilişkilerin içinde olmak istemeyeceksiniz. Özellikle Haziran ayındaki tutulma size sahip olduğunuz öz saygınızı tekrar kazandıracak.

• Aşk:          

• Cinsellik:            

• Romantizm:         

• Kıskançlık:         

• Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 14 Nisan, 16 Eylül

• Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 15 Şubat, 30 Ekim 

• 2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: KOVA, İKİZLER

• 2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: BOĞA, YAY